Rok szkolny 2023-2024

Rok szkolny 2023-2024

Rada Samorządu Uczniowskiego:

PRZEWODNICZĄCY Oskar Szwarc

WICEPRZEWODNICZĄCA Laura Słomska (sekcja Przedszkole)

WICEPRZEWODNICZĄCA  - Marta Domert (sekcja kl. 4-8)

WICEPRZEWODNICZĄCA - Lena Lisewska (sekcja kl. 1-3)

Członkowie: Jabłonka Laura, Jabłonka Lena, Jasiszczak Zofia, Prill Patrycja, Parka Wiktoria, Rocławski Kacper, Potulska Oliwia, Czerska Paulina, Czerska Kornelia, Tomaszewska Klaudia, Tomaszewska Zuzanna, Wiecka Nikola, Dobrovolska Marta,  Pozorska Amelia.

Regulamin_Samorzadu_Uczniowskiego_2023-2024.pdf

PRZYPOMINAMY NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły.

Ustawa o systemie oświaty (uchwalone przez Sejm prawo regulujące zasady funkcjonowania oświaty) - mówi, że Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły (art. 55). Członkiem samorządu uczniowskiego stajemy się automatycznie w chwili przyjęcia do szkoły. Przestajemy nim być w momencie, gdy szkołę opuszczamy. Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zaangażowany w życie szkoły – masz prawo wpływać na to, co się w niej dzieje.

Samorząd Uczniowski jest organizacją działającą na rzecz uczniów i zarządzaną przez uczniów.

Samorząd reprezentuje interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej.

Samorząd jest organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób nieskrępowany wybierają swoich przedstawicieli, mogą uczestniczyć w tworzeniu i realizacji programu pracy samorządu. Daje to każdemu uczniowi szansę znalezienia swojego miejsca w szkole.

CO MOŻE SAMORZĄD UCZNIOWSKI?

Jeżeli samorząd uczniowski ma poparcie dla swoich pomysłów, może zdziałać wiele dobrego na rzecz szkoły. Głównym zadaniem samorządu są wszelkie działania na korzyść uczniów. Mogą to być bardzo proste do wykonania pomysły, np. codzienne losowanie numerów  z dzienników, które w danym dniu nie mogą być wołane do tablicy, czy puszczanie muzyki w czasie przerw. Samorząd może być także organizatorem konkursów czy zbiórek przeznaczonych na odnawianie szkoły lub w celach charytatywnych. Samorząd może także wysuwać pomysły wycieczek szkolnych, imprez integracyjnych dla klas I, dyskotek szkolnych.

Właściwie każdy pomysł samorządu, który spotka się z aprobatą można zrealizować.

PAMIĘTAJ!

Na sukces Samorządu Uczniowskiego pracuje cała szkoła: zarząd, przedstawiciele samorządów klasowych, członkowie różnych grup i kół zainteresowań, klubów, stowarzyszeń i innych organizacji.