Muśnij mus! MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU ZDROWY TYDZIEŃ/ZDROWA PRZEKĄSKA ,,ZDROWO I KOLOROWO’’ PRAWIDŁOWA HIGIENA JAMY USTNEJ ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ PRZY ZDROWYCH PRZEKĄSKACH ŚNIADANIE DAJE MOC PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA SZKOŁY KONKURS KULINARNY ,,WARZYWA I OWOCE MAJĄ MOCE’’ ZDROWE PIĄTKI ŚNIADANIE NA TRAWIE Święto Jabłka

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - rok szkolny 2023/2024

Muśnij mus!

W ostatni dzień przed majówką w naszej szkole odbyła się akcja pt. „Muśnij mus”. Akcja nie tylko zdrowa, ale i smaczna. Dźwięk pracujących blenderów słychać było w całej szkole. Gruszki, banany i jabłka wszystko razem zmiksowane i wyszedł pyszny, smakowity owocowy mus, którym poczęstowani zostali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Oczywiście cała akcja by się nie udała gdyby nie  pomoc uczennic Samorządu Uczniowskiego pod okiem pani Anity Smoczyńskiej oraz opiekunów SU. Nasza akcja miała na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest zdrowa dieta, która ma bardzo duży wpływ na Ich rozwój fizyczny i psychiczny. Musy okazały się też świetnym argumentem przekonującym o tym, że coś co jest zdrowe może być również smaczne i nie zawsze musi być czekoladą. Kolejka ustawiająca się po dolewkę naszej bomby witaminowej zdecydowanie świadczy o tym, że uczniom smakowały musy, a pomysł z owocową akcją był strzałem w 10! Za rok z pewnością musimy to powtórzyć. Zapraszam do  owocowej fotorelacji!