• KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS IV-VI:

    „NAJPIERW CZYTAM, POTEM ILUSTRUJĘ”

    Drodzy uczniowie, koniec kwietnia i zbliżający się miesiąc maj to miesiące ważne dla książki, dla czytelnictwa, dla wspaniałych twórców książek.

    23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich a Maj jest miesiącem Książki, Bibliotek i Czytelnika. To doskonała okazja, żeby zaprosić Was do konkursu, a konkretnie klasy I-III i IV-VI.

    Nauka zdalna jest dla nas wszystkich ogromnym obciążeniem, dlatego nasz konkurs czytelniczy stawia na Waszą twórczość i kreatywność. Macie za sobą różne doświadczenia czytelnicze, ale na pewno macie ulubioną książkę, taką, która śni Wam się po nocach i często do niej wracacie.

    Dlatego bardzo prosimy, żebyście wykonali projekt własnej okładki lub ilustracji do przeczytanej książki (FORMAT A4, TECHNIKA DOWOLNA).

    WSZELKIE PLAGIATY ZOSTANĄ ODRZUCONE.

    Prace konkursowe ocenione zostaną przez Jury powołane przez Organizatorów.O wynikach konkursu oraz czasie i miejscu wręczenia nagród i dyplomów Uczestnicy zostaną poinformowani.Prace zostaną wystawione na stronie szkoły, na specjalnej wystawie w szkole, dlatego postarajcie się, żeby były pomysłowe, starannie wykonane i Wasze.

    Dobrze wiemy, że jest wśród Was wielu mistrzów polonistyczno - plastycznych.

    JAK DOSTARCZYĆ PRACE?

    Uczniowie klas I-III wracają do szkół. Swoją podpisaną na odwrocie pracę: imię i nazwisko, klasa, tytuł książki, autor – oddają swojej pani.

    Uczniowie klas IV-VI - /podpisane na odwrocie jak wyżej/, jeżeli mają możliwość przekazują rodzeństwu z klas I-III lub poproszą  rodziców, żeby podali prace do sekretariatu szkoły.

    PRACE DOSTARCZAMY DO 14 MAJA 2021 ROKU /PIĄTEK/.

    Atrakcyjne nagrody czekają.

    Organizatorzy

    Aleksandra Graban, Hanna Chudyka  - nauczyciele języka polskiego

  • ŚNIADANIE I JEGO ZNACZENIE DLA ZDROWIA

    24 kwietnia obchodzimy EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA

    Tego dnia zwraca się uwagę na znaczenie śniadania w naszej diecie.

    Śniadanie to pierwszy posiłek, po który sięgamy w ciągu dnia. W zależności od państwa i upodobań wyróżniamy w śniadaniu potrawy lekkie lub bardziej sycące. Anglicy np. uwielbiają jeść na śniadanie bekon i jajka oraz parówki. W Szwajcarii preferują musli i płatki śniadaniowe z mlekiem. Na Węgrzech lubią jajecznicę z kiełbasą i papryką. U nas popularne są kanapki, jajko na miękko lub na twardo bądź jajecznica, zupa mleczna, czasem płatki.

    O tym, że śniadanie należy zjeść, wiedzą raczej wszyscy, ale nie wszyscy to robią. Skutkiem może być podwyższone ryzyko niektórych chorób. Śniadanie powinno dostarczyć 30 % całodziennej wartości kaloryczności diety, czyli od 450 kcal do 660 kcal, w zależności od zapotrzebowania kalorycznego. Dzięki temu zwiększy się nasza kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów, poprawi koncentracja. Badania dowiodły, że dzieci, które co dzień jedzą w domu dobrze skomponowane śniadania, osiągają lepsze wyniki w nauce, bo w przeciwieństwie do dzieci jadających te posiłki dopiero w szkole potrafią się lepiej skoncentrować, są też mniej agresywne i mniej ospałe. Rzadko skarżą się na ból brzuszka. Z badań naukowych wynika ponadto, że jedzenie śniadań poprawia odporność,  zapobiega otyłości i próchnicy.

    Pamiętajmy, by śniadania były urozmaicone i zawierały zarówno produkty zbożowe, jak i te zawierające białko zwierzęce i roślinne, tłuszcze i oczywiście warzywa i owoce.Doskonale sprawdzą się jogurty bez cukru, kefiry, maślanki, twarogi i sery żółte. Wędliny wybierajmy chude, pamiętajmy tez o rybach. Jeżeli chodzi o napoje to świetnie sprawdzą się różnego rodzaju herbaty, soki owocowe i warzywne, jak i mleko i napoje mleczne. Nie dosładzajmy ich lub dosładzajmy w ograniczonej ilości.

    Każdy na pewno znajdzie w produktach dozwolonych cos dla siebie, coś, co lubi.

    Nigdy nie wychodzimy z domu bez śniadania – to niezdrowe! Pamiętajmy też o drugim śniadaniu. Wszystko dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

    A w fotorelacji Nasze śniadania.

    Klasa VII B  z wychowawczynią

  • Projekt "Sieć na kulturę"

    Gminna Biblioteka Publiczna w Morzeszczynie organizuje szkolenie on-line  dla dzieci i młodzieży w ramach projektu "Sieć na kulturę".

  • Konkurs „Czysta Gmina – to nasz cel”

  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

    23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto nie tylko wszystkich pisarzy, ale także czytelników. Każdy ma swoją ulubioną książkę, do której chętnie wraca, a że czytanie jest bardzo ważne, nie trzeba nikogo przekonywać. Niektórzy uczniowie wzięli udział w zabawie zorganizowanej z tej okazji przez bibliotekę szkolną. Dotarły do nas zdjęcia niezwykle ciekawych, oryginalnych i pomysłowych prac pt. „Lektura w pudełku”. Za wszystkie dziękujemy i zachęcamy do ich obejrzenia, no i oczywiście do czytania!

    Anna Dembicka

    Aurelia Kosecka-Zawiszewska

  • Dzień Ziemi

    Światowy Dzień Ziemi to akcja, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety.

    Mimo trudnego okresu pandemii wszyscy pamiętamy o tym, by dbać o naszą Ziemię. W każdym z nas należy kształtować poczucie odpowiedzialności za jakość otaczającej nas przyrody.

    W jaki sposób możemy  zadbać o planetę? 

    • częściej korzystajmy z własnych środków transportu takich jak rower,
    • segregujmy śmieci,
    •  idąc na zakupy zabierajmy własne torby wielokrotnego użytku,
    • korzystajmy z produktów w szklanych butelkach.

    Zapraszam do obejrzenia prezentacji

    https://view.genial.ly/6071d17ac23eff0d865fc864/presentation-dzien-ziemi

    oraz galerii zdjęć z Waszych działań, których autorami są:

    Marta Domert, Amelia Klofczyńska, Lena Lisewska, Szymon Chyła, OliwierBruchwalski,  Agata Czerska, Paulinka Czerska, Natalka Czerska, Patrycja Grucza, Nadia Krocz, Dawid Kaliszewski, Anna Kotowska, Kacper Rocławski, Adam Żylis, Kacper Fuhrmann, Filip Bruchwalski, Cezary Jamrowski, Jakub Maślanka.

     

    Dziękuję za Waszą aktywność

    Anita Smoczyńska

  • 22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

    Klasa Ia  zdalnie obchodziła największe ekologiczne święto jakim jest Dzień Ziemi. Uczniowie podczas nauki zdalnej omawiali tematy z zakresu ekologii. Tematy dotyczyły m.in.: przyjaznych i szkodliwych zachowań człowieka względem środowiska. Aby chronić środowisko uczniowie klasy I a postanowili posprzątać swoją najbliższą okolicę, wykonali przepiękne plakaty o tematyce ekologicznej oraz wykorzystali plastikowe nakrętki do wykonania kolorowych ptaszków. Oto efekty naszej pracy.

  • Przyjaciele Ziemi

    W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 2a zajęli się tematami dotyczącymi ochrony naszej planety. 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, dlatego z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty, dzięki którym można dowiedzieć się: jakie nasza planeta Ziemia ma dla nas przepiękne dary, co ją zatruwa i niszczy oraz jak należy właściwie segregować odpady. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie naszej szkoły zostaną Przyjaciółmi Ziemi.

  • Działania proekologiczne uczniów

    Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. To proekologiczne święto zostało ustanowione po to, aby uświadomić nam wszystkim jak kruchy jest ekosystem Ziemi i jak łatwo go naruszyć. Jest to dobra okazja na popularyzację idei ochrony przyrody i odpowiednich postaw ekologicznych wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy II b i III przygotowali plakaty o tematyce ekologicznej.

    Gabriela Król

  • Konkurs plastyczny - rozdanie nagród

  • „Przywróć naszą Ziemię”

    22 kwietnia  na całym świecie  obchodzimy  Dzień Ziemi. Obchody tego dnia są bardzo dobrą okazją do promowania  wśród dzieci ekologicznych postaw. Z tej okazji klasa 1 b przygotowała piękne plakaty.

  • Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki

    Klasa I b zrealizowała II moduł projektu. Przeczytaliśmy baśń H. Ch.  Andersena „Królowa Śniegu”.

  • DZIEŃ ZDROWIA

    Od 1950 r. w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzimy Dzień Zdrowia. W tym roku hasłem przewodnim tego ważnego dnia było:

     ,,Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata". 

    Z tej okazji uczniowie zaangażowali się w akcję, promując zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną.

    Spróbujmy wziąć przykład z Kornelii Czerskiej, Agatki Czerskiej, Natalki Czerskiej, Magdy Olszewskiej, Kacpra Rocławskiego, Oliwiera Bruchwalskiego, Filipa Bruchwalskiego, Nadii Krocz, Oli Olszewskiej, Kamili Parki, Błażeja Kaliszewskiego.

    Dziękujemy za Wasz udział

    Anita Smoczyńska

    Marzena Skrzypczak

  • Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki

    Klasa I a zrealizowała II moduł projektu. Tym razem omawialiśmy baśń H.Ch. Andersena „Królowa śniegu”. Oto fotorelacja z naszej pracy.

  • Wizyta w teatrze

    Klasa Ia podczas zdalnych zajęć o teatrze zapoznałasię ze specyfiką różnorodnych form teatralnych, poszerzyła znajomości pojęć związanych z teatrem, zawodów teatralnych. Uczniowie obejrzeli także spektakl teatralny „Calineczka” oraz wykonali piękne lalki do zabawy w teatr.

  • MAGIA TEATRU

    Przez teatr rodzi się estetyka, piękno i wrażliwość. Uczniowie klasy III na zajęciach poznawali teatr. Wspólnie postanowiliśmy jako podsumowanie wykonać kukiełki, którymi dzieci w domu mogą bawić się w teatr. Prezentujemy wykonane kukiełki.

  • Oferta edukacyjna Zespołu Szkól Rolniczych w Bolesławowie

    Link do promocyjnego filmu o Zespole Szkół Rolniczych CKZ w Bolesławowie:

     https://www.youtube.com/watch?v=Lj0nna4chmA

    plakat_2021.pdf        

     ulotka.pdf

  • „Lektura w pudełku”

    2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, zaś już niedługo, bo 23 kwietnia, będzie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w kreatywnej zabawie. Prosimy, abyście wykonali pracę pt. „Lektura w pudełku”. Należy do ozdobionego pudełka po butach włożyć rekwizyty kojarzące się z wybraną przez Was książką, np. samodzielnie wykonane postacie z powieści lub zwykłe laleczki, drzewa, wodospady, samoloty itp. Wierzymy w siłę Waszej wyobraźni!

    Na pudełku napiszcie tytuł lektury, którą wybraliście. Życzymy wielu wspaniałych pomysłów. Każdy uczeń, który do 20 kwietnia (wtorek) nadeśle swoją pracę, otrzyma uwagę pozytywną. Adres przesyłania zdjęć: annadembicka43@gmail.com

    Zapraszamy do zabawy!

    Anna Dembicka

    Aurelia Kosecka-Zawiszewska

  • KONKURS „Odblaskowa szkoła”

    Tematem pracy konkursowej jest widoczny rowerzysta. W sposób kreatywny pokażcie, dlaczego warto dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

    Nagrajcie filmik o maksymalnym czasie trwania 3 minuty i maksymalnej objętości 300 MB albo prace plastyczną zachęcającą do bycia widocznym rowerzystą.

    Prace należy wysłać do 26 kwietnia na email: sp1morzeszczyn@gmail.com

    Organizatorem konkursu jest Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć