WARSZTATY PROFILAKTYCZNE SOKI I PRZEKĄSKI - LEKCJE WYCHOWAWCZE Cukrzyca - choroba XXI wieku MANUFAKTURA KULINARNA Apel profilaktyczny Zdrowe odżywianie Wiosenny Dzień Profilaktyczno-Sportowy

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - rok szkolny 2022/2023

Cukrzyca - choroba XXI wieku

20.12.2022r. odbył się apel zdrowotny dotyczący cukrzycy, który wpisuje się w program działań realizowany w naszej placówce ,,Szkoła Promująca Zdrowie’’. Podczas zajęć dla klas I-III przedstawiono prezentację multimedialną, film tematyczny oraz niezbędne rzeczy do badania cukru we krwi (glukometr, paski do pomiaru cukru, nakłuwacz). Uczniowie i nauczyciele zostali zapoznani  z różnymi typami cukrzycy, przyczynami, objawami i postepowaniem w przypadku zaburzeń związanych z tą chorobą.

Sławomir Grabalski