WARSZTATY PROFILAKTYCZNE SOKI I PRZEKĄSKI - LEKCJE WYCHOWAWCZE Cukrzyca - choroba XXI wieku MANUFAKTURA KULINARNA Apel profilaktyczny Zdrowe odżywianie Wiosenny Dzień Profilaktyczno-Sportowy

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - rok szkolny 2022/2023

Apel profilaktyczny

"Zdrowo jem i ćwiczę, więc kalorii już nie liczę"

O kondycję fizyczną powinniśmy dbać każdego dnia. Wraz ze zbilansowaną dietą jest podstawą zdrowego życia. Dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie. Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, prawdopodobieństwo, że otyły przedszkolak będzie otyłym dorosłym jest ponad cztery razy większe niż u jego rówieśników o właściwej masie ciała. Zbyt dużo cukru oraz tłuszczu w posiłkach bywa często przyczyną wielu chorób już w wieku szkolnym. Niepokojącym zjawiskiem jest również nadmierne spożywanie napojów energetycznych przez dzieci i młodzież. Nadwaga i otyłość stały się ogólnoświatową epidemią.

Te i inne aspekty zostały przedstawione na apelu profilaktycznym, który przygotowała klasa V a. Uczniowie w ciekawy sposób zaprezentowali pozytywne skutki aktywności fizycznej oraz zdrowej diety, ale także ukazali szereg negatywnych konsekwencji niedbania o swoje zdrowie.

Wniosek z tego jest taki:

CHCESZ BYĆ RADOSNY I ZDROWY,

SZANUJ  SWE ŻYCIE A SUKCES GOTOWY.