WARSZTATY PROFILAKTYCZNE SOKI I PRZEKĄSKI - LEKCJE WYCHOWAWCZE Cukrzyca - choroba XXI wieku MANUFAKTURA KULINARNA Apel profilaktyczny Zdrowe odżywianie Wiosenny Dzień Profilaktyczno-Sportowy

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - rok szkolny 2022/2023

Wiosenny Dzień Profilaktyczno-Sportowy

21.03.2023 nasi uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w zajęciach pt. ,,RAZEM MÓWIMY STOP: PRZEMOCY I AGRESJI’’. Za organizację i przebieg zajęć odpowiadali pedagog szkolny Sławomir Grabalski oraz nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Janicki. Uczniowie mieli okazję do powiększenia swojej wiedzy w temacie agresji i przemocy, rodzajów i klasyfikacji tych zachowań. Także podczas omawiania zagadnień wybrani uczniowie zaprezentowali krótkie scenki, które przedstawiały zachowania przemocowe i agresywne. Równolegle do działań profilaktycznych odbywały się zajęcia sportowe gdzie uczniowie mieli okazję do udziału w atrakcyjnych konkurencjach międzyklasowych oraz aktywnego spędzenia tego czasu. Kolejnym działaniem było stworzenie klasowego plakatu profilaktycznego dotyczącego tematu przemocy i agresji. Na koniec rozdano uczniom ulotki profilaktyczne oraz drobne upominki.