Współpraca i dzielenie się doświadczeniem z nauczycielami

Sprawozdanie ze spotkania nauczycieli uczestniczących

programie „Aktywna tablica”

W związku z realizowanym programem „Aktywna tablica”  11 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie odbyło się międzyszkolne spotkanie nauczycieli w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach -  Szkoły Filialnej w Piecach oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie.
Podczas spotkania podzielono się doświadczeniami, spostrzeżeniami,
m.in.  z zakresu wykorzystania tablicy interaktywnej na lekcji, narzędzi do tworzenia publikacji i materiałów dydaktycznych oraz możliwości ich wykorzystania podczas zajęć lekcyjnych. Przedstawiono materiały do wykorzystania na lekcjach, przykłady gotowych scenariuszy lekcji, które można wykorzystać w nauczaniu przedmiotów oraz szkolenia i filmy instruktażowe dotyczące pracy z tablicą interaktywną dostępne na stronie internetowej www.tablice.net.pl.

Ponadto odbyła się lekcja otwarta - temat zajęć: Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych.

Ustalono kontakt mailowy pomiędzy nauczycielami w celu wymiany konspektów lekcji, stron internetowych do wykorzystania z użyciem tablicy interaktywnej.

Nauczyciele omówili korzyści, jakie wynieśli uczniowie z zastosowania TIK na przeprowadzonych lekcjach oraz dzielili się dotychczasowymi sukcesami i trudnościami w pracy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.