POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO - WYRÓWNAWCZE

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w naszej szkole prowadzą:

p. Hanna Chudyka

p. Monika Chmielecka

p. Justyna Hajduk

CELE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO –WYRÓWNAWCZYCH:

- Zapobieganie niepowodzeniom szkolnym poprzez dostosowanie wymagań, tempa pracy i metod nauczania do aktualnych możliwości edukacyjnych każdego dziecka.
- Wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju uczniów.
- Stwarzanie sytuacji umożliwiających uczniom osiągnięcie sukcesu, który powoduje zmniejszenie napięć i lęków i jest motorem dalszych działań.
- Rozbudzanie zainteresowania otaczającymi zjawiskami, wywoływanie aktywności poznawczej oraz motywacji do nauki.
- Stymulowanie rozwoju emocjonalno – społecznego.
- Zapobieganie powstawaniu i utrwalaniu się u uczniów napięć i zaburzeń emocjonalnych.
- Tworzenie na zajęciach lekcyjnych klimatu bezpieczeństwa i wzajemnej akceptacji.