Drodzy Uczniowie,
Drodzy Rodzice,
W tym momencie zaczął się dla nas trudny czas, zajęcia szkolne, nasze wspólne spotkania zostały zawieszone, oczywiście mam nadzieję, że jest to tylko chwilowa sytuacja, która z czasem wróci do normy i tej myśli się trzymajmy. Póki co zostajemy w „wirtualnym kontakcie”. Pamiętajcie, że jestem do Waszej dyspozycji pod adresem e-mail lub kontaktu poprzez Facebook - Piszcie śmiało jeżeli będziecie mieli taką potrzebę. Zwracam się do Was z ogromną prośbą o to żebyście poważnie potraktowali obecną sytuację i nie lekceważyli zaleceń służb epidemiologicznych, stosujcie się do nich. Jest to teraz czas aby pokazać, że jesteście odpowiedzialni i troszczycie się nie tylko o siebie, ale również o swoich najbliższych. Zostajemy w domu! Jeszcze przyjdzie czas na wspólne spędzanie czasu ze znajomymi.
Nie ograniczajcie się jednak jedynie do siedzenia przed komputerem, przed ekranem telefonu czy telewizorem. Wspólny rodzinny spacer z dala od zagrożeń przy pięknej pogodzie może pomóc żeby odreagować całą tą ciężką sytuację i nabrać nowych sił.
Szczególna prośba do uczniów klas 8 - wykorzystajcie twórczo ten czas - Szkoła średnia czeka.
Drodzy Rodzice,
Zdaję sobie sprawę, że przechodzicie Państwo teraz przez wyjątkowo trudny czas, towarzyszy Wam lęk o swoje dzieci, o swoich bliskich, o najbliższą przyszłość. Czujecie niemoc, nie wiecie co będzie dalej, nie macie kontroli nad obecną sytuacją, macie dużo więcej obowiązków związanych z nauką zdalną swoich dzieci, ale to sytuacja przejściowa, z czasem wszystko wróci do normalności. Pamiętajmy o tym, że spokój to teraz to czego najbardziej nam potrzeba. Postarajmy się też, analizując obecną sytuację, dostrzec w niej pozytywy. Możemy trochę wyhamować, spędzić więcej czasu z bliskimi.
Jestem do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: msmigerska@gmail.com, rodzice którzy chcieliby nawiązać ze mną kontakt telefoniczny proszę najpierw o wiadomość mailową.
Pozdrawiam Wasz Psycholog - Małgorzata Śmigerska
Nie wszyscy Państwo zdążyli złożyć podanie o przyjęcie dziecka do przedszkola, zerówki i do pierwszej klasy. Prosimy teraz zrobić to e-mail na adres zs-morzeszczyn@wp.pl. Dokumenty do pobrania na stronie internetowej szkoły w linku REKRUTAJCA ON-LINE. Po wypełnieniu prosimy przesłać je na adres szkoły. Jeżeli ktoś z państwa nie będzie miał możliwości pobrania dokumentu prosimy przesłać krótką informację na adres szkoły. Rekrutacja trwa do 30 marca 2020 roku z możliwością przedłużenia w razie konieczności. Zachęcamy do rekrutacji on-line.
Dziękujemy za wyrozumiałość. Dyrektor Aleksandra Graban
Szanowni PAŃSTWO – RODZICE, drodzy UCZNIOWIE,
Niestety, zostajemy w domu do 10 kwietnia. Zgodnie z umową po wydaniu rozporządzenia ustalamy dalszy tok nauki na odległość.
Przeprowadziliśmy wśród Państwa rozeznanie dotyczące dostępności naszych uczniów do narzędzia pracy typu komputer oraz dostępności do Internetu.
Okazało się, że 5 dzieci nie ma takich warunków.
Dla nich ustalamy osobne warunki nauki.
Nadal będziemy wstawiać zadania na stronie szkoły w zakładce dokumenty, ale według waszego planu uczniowie. Zadania wstawiamy na cały tydzień, po to, żebyście w razie niepowodzenia, niedyspozycji mogli zawsze do danego dnia wrócić. Po tygodniu, w piątek zadania zdejmujemy ze strony. Następnie pojawią się nowe. Każdy w dany dzień tygodnia szuka według planu, który też jest na stronie szkoły, swojego przedmiotu i realizuje lekcje.
UWAGA! NICZEGO NIE TRZEBA DRUKOWAĆ, NIE NARAŻAJCIE RODZICÓW NA KOSZTA I NIEPOTRZEBNE WYCHODZENIE Z DOMU. MACIE OŁÓWEK, MACIE DŁUGOPIS, INNE PRZYBORY DO PISANIA I Z TEGO KORZYSTACIE.
DROGI RODZICU, TWOJE DZIECKO NIE MUSI PONOSIĆ ŻADNYCH DODATKOWYCH KOSZTÓW.
RÓWNIEŻ W NASZYCH WCZEŚNIEJSZYCH USTALENIACH TEGO NIE WYMAGALIŚMY.
Pamiętajcie, że do lekcji siadacie w godzinach od 9.00 do 15.00
Każdy w swoim tempie. To nie znaczy, że tyle siedzicie przy komputerze i tyle godzin uczycie się. To czas, kiedy jesteście najbardziej efektywni umysłowo w ciągu dnia. To nie są wakacje, nie śpicie do godziny 11.00.
Jesteście teraz w domu, ale nie są to ferie. Obowiązki domowe też do was należą. Sprzątacie z rodzicami, jecie śniadanko i do lekcji.
I tam gdzie więcej dzieci a jedno urządzenie, dzielicie czas dla każdego.
RODZICU, WSPOMAGAJ NAS W TYCH USTALENIACH.
Nacisk kładziemy na matematykę, język polski, język angielski.
ZE WZGLĘDU NA ZRÓWNOWAŻENIE OBCIĄŻENIA Z RÓŻNYCH PRZEDMIOTÓW ZADANIA Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW NIE BĘDĄ ZBYT OBCIĄŻAJĄCE, A JEDYNIE TAKIE, BY W MINIMALNYM STOPNIU REALIZOWAĆ PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ.
Nauczyciele dokonają znacznej modyfikacji programów nauczania. Program musi być teraz dostosowany do nauki na odległość.
Zadania, ćwiczenia, zadania praktyczne będą tak dobrane, żeby każde dziecko miało szansę je zrobić.
Drogi rodzicu, drogi uczniu – jeżeli masz poczucie, że dla Ciebie to trochę mało, skorzystaj ze stron, które proponujemy na stronie szkoły. W tej wyjątkowej sytuacji musisz myśleć też o innych. Jeżeli masz bezpośredni kontakt z nauczycielem, poproś go o dodatkowe zadanie. Na pewno to zrobi.
UWAGA, TERAZ WSZYSTKIE LEKCJE ZAPISUJEMY W ZESZYTACH. JEŻELI ZESZYT ZOSTAŁ W SZKOLE, PROSIMY ZALOŻYĆ NOWY. MOŻESZ MIEĆ DO DWÓCH PRZEDMIOTÓW JEDEN ZESZYT. NIE MARTW SIĘ, ŻE W SZKOLE ZOSTAŁY KSIĄŻKI, ĆWICZENIA. W SZKOLE REALIZUJE SIĘ PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ, NIE PODRĘCZNIKI. NAUCZYCIEL PODSUNIE CI INNY TEKST, INNE ŹRÓDŁO, KTÓRE PORUSZY ZAGADNIENIE Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ.
NAUCZYCIELE, mogą odsyłać do linku. Tu może Was spotkać kolejna niespodzianka – nie otworzy się. A dzieje się tak, ponieważ cała Polska uczy się teraz on-line. Dzisiaj nie udało się, spróbuj jutro. Ale nigdy się nie poddawaj. Czasem może to być inna godzina, niż ustalone godziny nauki przez nas wyżej. TERAZ LICZYMY NA WASZĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
Nie zdziw się, jeżeli pani/pan od wychowania fizycznego poprosi o zeszyt. Posłuchaj i wykonaj polecenie.
Nie odkładaj wszystkiego na później. Tak się w szkole nie pracuje. Obowiązuje Was systematyczność.
Ustalenia dotyczące kontaktu z Wami i zwrotu pracy domowej:
Niektórzy nauczyciele kontaktują się z wami bezpośrednio, np. przez Messengerze, Sms.
Robią to z prywatnych telefonów, a więc nie nadużywajcie ich czasu.
Praca domowa, zapytanie po godzinie 15.00 będzie nie na miejscu. SZANUJMY SIĘ.
Ustalenia dotyczące oceniania:
DROGI RODZICU, PAŃSTWA DZIECKO MA JUŻ OCENY W DZIENNIKU, WIĘC MA PODSTAWĘ DO KLASYFIKACJI. Dlatego teraz ograniczamy ilość prac domowych i wprowadzamy na czas od 25 marca do 10 kwietnia następujące zasady oceniania:
Zadbaliśmy o nasze dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, dostają zadania bezpośrednio na swojego e-mail od nauczycieli ich uczących.
DRODZY RODZICE, WSPIERAJCIE NASZE DZIAŁANIA, TO NIE JEST CZAS NA WZAJEMNE EWENTUALNE PRETENSJE, PRZERZUCANIE NA SIEBIE WZAJEMNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI. WIEMY, ŻE JEST WAM BARDZO CIĘŻKO, NAM RÓWNIEŻ.
WSZYSCY UCZYMY SIĘ TEJ NOWEJ SYTUACJI.
W RAZIE PYTAŃ, PROSIMY PISAĆ NA POCZTĘ zs-morzeszczyn@wp.pl lub KONTAKTOWAĆ SIĘ BEZPOŚREDNIO Z WYCHOWAWCĄ W GODZINACH OD 9.00 DO 15.00.
ŻYCZĘ ZDROWIA. ZOSTAŃCIE W DOMU
dyrektor Aleksandra Graban
W związku z trudną sytuacją w jakiej obecnie się znajdujemy psycholog szkolny zaprasza do kontaktu.
Od poniedziałku 23.03.2020 r. do czasu odwołania zawieszenia zajęć w szkole, codziennie w dniach od poniedziałku do piątku będzie możliwość kontaktu drogą elektroniczną, wysyłając wiadomość mailową na adres: msmigerska@gmail.com
Lęk i obawa przed epidemią COVID-19. Jak rozmawiać o tym z dziećmi?
Sytuacja w naszym kraju i na całym świecie jest wyjątkowa. Z dnia na dzień straciliśmy poczucie stabilności i bezpieczeństwa, a nasza codzienność to uczucie stałej niepewności. A ponieważ nie mamy żadnego doświadczenia związanego z radzeniem sobie w tak nieprzewidywalnej i szybko zmieniającej się rzeczywistości zaczynamy się bać. Stąd też nasze obawy i nieprzemyślane zachowania w nieznanej nam sytuacji tj.: niepotrzebne zapasy żywności, częste oglądanie wiadomości informacyjnych czy przeglądanie najnowszych informacji w Internecie. W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia nas i naszych najbliższych musimy bezwzględnie zastosować się do zaleceń odpowiednich służb zajmujących się zdrowiem i bezpieczeństwem obywateli.
Różnymi sposobami radzimy sobie ze stanem niepewności, obawy czy strachu. Jednym z najczęstszych działań jest poszukiwaniem wsparcia, czyli możliwości kontaktu z bliskimi lub znajomymi w celu porozmawiania, wygadania się lub doinformowania. Są też osoby, które szukają wsparcia w religii, modlitwie, medytacji, natomiast jeszcze inni wolą rozrywkę tj.: gry (planszowe, komputerowe), sport (ćwiczenia ruchowe, rozciągające), czytanie (zaległych książek, lektur), muzyka, itp. Podczas tych dni wolnych postarajmy się myśleć pozytywnie, podejmujmy wszelkie działania, które pomogą nam zapomnieć o zaistniałej sytuacji, która nas wszystkich otacza.
Nasze dzieci przeżywają tą całą sytuację z zamkniętą szkołą, zdalna nauką, ograniczeniem ich codziennych kontaktów z rówieśnikami, informacjami o rozszerzającej się pandemii ale także zwracają uwagę na nasze codzienne reakcje i zachowanie jako osoby dorosłe, jako rodzic / opiekun. Dzieci bardzo reagują na: krzyk, uniesiony ton, kompulsywności, nakazy, zakazy, formę rozmowy. Dlatego w celu zniwelowania większości obaw u naszych pociech powinniśmy zachowywać się w sposób spokojny, zrównoważony, pozytywny, budujący wzajemne relacje, w której mówi się, że wspólnie sobie poradzimy, że wszystko będzie dobrze, że to z czasem minie. Warto zastanowić się, czy w obecności naszych dzieci zbytnio nie korzystamy ze sposobów na rozładowanie naszego lęku i obaw.
Opracował pedagog szkolny: Sławomir Grabalski
Uczennica klasy 7 – Ania Łapa zdobyła III miejsce w etapie powiatowym wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego MY T-SHIRT SAGT „Ich bin eco-friendly”. Ania wykonała projekt koszulki w języku angielskim, który zyskał aprobatę jury:) Doceniono pomysłowość i talent naszej uczennicy! Jesteśmy DUMNI! Opiekunka konkursu, pani Karolina Bendyk, wręczy Ani zasłużoną nagrodę po powrocie do szkoły.
Drodzy rodzice, kochani uczniowie,
niestety musimy sobie dalej poradzić z nauką na odległość. Wasi wychowawcy już pracują nad tym, jakie macie warunki w domu do odbioru nauki zdalnej. Zapewniamy, ze nikogo nie zostawimy bez dostępu do zadań proponowanych przez nauczycieli. Umieścimy zadania na poniedziałek i wtorek. Poczekamy na rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i wtedy przekażemy Państwu i Wam uczniowie wskazówki do dalszej pracy i sposobu kontaktu z Wami.
Rodzicu, nie denerwuj się, że teraz tak często wychowawca będzie się z Tobą kontaktował telefonicznie. Warunki tego wymagają.
Szkoła bez Was, kochani uczniowie, jest bardzo smutna. Pozdrawiamy Was i Waszych rodziców.
Zadania dla do pracy samodzielnej uczniów będą dostępne na stronie szkoły do 20 marca 2020r.
Informujemy, że kolejne materiały zostaną umieszczone do 23 marca 2020r.
Przypominamy podstawowe informacje o egzaminie klas 8.
Egzamin ósmoklasisty - informacje dla UCZNIÓW, RODZICÓW
Szanowni Państwo, w dniach 21-23 kwietnia 2020r. uczniowie klasy VIII przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji tego egzaminu.
Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń klasy VIII musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Ma formę pisemną i składa się z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
Egzamin sprawdza wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do przedmiotów egzaminacyjnych nauczanych w klasach I–VIII szkoły podstawowej. Jego wyniki będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich, jeśli liczba kandydatów będzie większa niż liczba miejsc w danej placówce.
Laureaci i finaliści olimpiad lub konkursów o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, są zwolnieni z egzaminu z tego przedmiotu – uzyskają z niego maksymalny wynik. Będą mieli również pierwszeństwo podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Termin dodatkowy egzaminu ósmoklasisty:
Do egzaminu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.
Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego:
Okręgowa komisja egzaminacyjna przekazuje wyniki egzaminu ósmoklasisty do szkół.
Dzień zakończenia roku szkolnego:
Uczeń otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły podstawowej wraz zaświadczeniem o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Plik do pobrania: HARMONOGRAM_EGZAMINU_OSMOKLASISTY.docx
Zachęcam do obejrzenia filmu pod linkiem https://www.oke.gda.pl/index.php?page=filmy-o-egzaminie
Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty od roku szkolnego 2019/20 są dostępne na stronie internetowej CKE https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/o-egzaminie/
Przypominamy, ze czas kwarantanny to nie ferie. Wpływają telefonicznie do szkoły skargi, że w dużych grupach spędzacie większość czasu na świeżym powietrzu. Apeluję do rodziców o zachowanie powagi i zdyscyplinowanie swoich dzieci. Akcja „ZOSTAŃ W DOMU” nadal trwa. Na stronie szkoły są zadania do realizacji. W poniedziałek będą nowe. W wolnym czasie obejrzyjcie film, pograjcie w planszówki, itp. Spacer wskazany, ale krótki i najlepiej bez towarzystwa.
Wszystkim nam zależy na zdrowiu i szybkim powrocie do „normalności”.
Z poważaniem
dyrektor SP w Morzeszczynie Aleksandra Graban
Zadania dla uczniów są dostępne w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE. Prosimy o wykonanie zadań do 20 marca 2020r.
Prezentujemy Wam nowe narzędzie do nauki w domu.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu.
Zajrzyjcie i skorzystajcie z wiedzy zaprezentowanej na zdalnych lekcjach.
Nie zapomnijcie, ze na stronie szkoły macie też zadania od waszych nauczycieli. Pozdrawiamy.
Rodzice, wspierajcie swoje dzieci przed egzaminem w tym trudnym dla nas czasie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin
Kochani, udało się policzyć OGROMNY worek pieniążków, który zbieraliśmy na rzecz akcji GÓRA GROSZA, czyli pomoc dzieciom niemieszkającym z rodzicami (np. w rodzinach zastępczych). Opiekun akcji – pani Karolina Bendyk przy pomocy pań: Magdaleny Langowskiej, Izabeli Kuchty i Małgorzaty Śmigerskiej po kilkugodzinnej walce ogłosiły wspaniały wynik 358, 64zł !! To naprawdę dużo. A konkrety wyglądały tak:
1 grosz>> 7235 sztuk = 72,35zł
2 grosze>> 3752 sztuk = 75,04zł
5 groszy >> 2707 sztuk = 135,35zł
10 groszy >> 222 sztuki = 22,20zł
20 groszy >> 91 sztuk = 18,20zł
50 groszy >> 17 sztuk = 8,50zł
1 złoty >> 11 sztuk = 11zł
2 złote >> 8 sztuk = 16zł
Pieniążki podzielono na 3 paczki o łącznej wadze 28,9 kg!!! Było co dźwigać na pocztę;)
DZIĘKUJEMY za Wasze ogromne serducha! Właśnie spełniliście czyjeś małe marzenie:) BRAWO WY !!
Uczniowie klasy 3 b w Morzeszczynie, ukończyli drugi etap projektu pt. "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki". Wybrana przez nas lektura to "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".
W ramach działań z drugiego modułu uczniowie uzupełnili swój Lekturnik o zadania związane z drugą lekturą.
Dzieci w ramach drugiego zadania zebrały też karmę dla zwierząt ze schroniska.
W ramach kolejnego zadania zorganizowaliśmy w klasie konkurs głośnego czytania lektury pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"
W grupach, z różnych materiałów plastycznych, wykonaliśmy też piękne plakaty, które zachęcały do przeczytania wybranej lektury. Następnie wywiesiliśmy je na szkolnym korytarzu, aby inni uczniowie mogli je oglądać.
W ramach realizacji kolejnego zadania zaprosiliśmy również do naszej szkoły gościa, panią behawiorystkę zwierząt, która pięknie opowiedziała dzieciom ciekawostki o zachowaniu się zwierząt. To spotkanie okazało się ciekawym doświadczeniem. Dzieci słuchały z dużą uwagą i zadawały mnóstwo pytań.
Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie fotograficznym
"Wiosna wokół nas".
Możecie sfotografować wszelkie przejawy wiosny w przyrodzie. Bądźcie czujni, by uchwycić budzącą się do życia naturę. Czekamy na wasze zdjęcia – wydrukowane na formacie A4, podpisane przez autora wraz z krótką notatką, gdzie zdjęcie zostało zrobione. Jeden uczestnik może dostarczyć jedno zdjęcie.
Termin dostarczenia prac – 5 maja 2020 r. do pani Anity Smoczyńskiej.
CZEKAJĄ NAGRODY
Uwaga, wszystkie informacje na temat aktualności w Oświacie możecie Państwo znaleźć na stronie https://www.kuratorium.gda.pl/ pod hasłem „KOMUNIKATY DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA WAŻNE!”
DRODZY RODZICE, KOCHANI UCZNIOWIE SZKOŁY Podstawowej w Morzeszczynie, ten wolny czas to nie są ferie, to czas kwarantanny naszego społeczeństwa. Trzymajcie się blisko domu i nie zapominajcie o nauce. Wierzę, ze jesteście odpowiedzialni i poczytacie lekturę, powtórzycie materiał z geografii, policzycie zadania z matematyki, itd. Liczę tu również na odpowiedzialność rodziców. Na stronie szkoły w piątek podamy wam zadania. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie zdrowi i radośni wrócimy do naszej szkoły.
Pozdrawiam dyrektor Aleksandra Graban
Warszawa, 11 marca 2020 roku
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
Dyrektorze,
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).
Rodzicu,
Uczniu,
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy
e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej