Zebranie rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się dnia 6 czerwca 2019r. o godz. 1515 w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie /świetlica szkolna/.
5 czerwca odbyła się impreza czytelnicza pod hasłem: ,,Śpiewamy wiercze J. Brzechwy i J. Tuwima".
Dnia 3 czerwca 2019 roku wybraliśmy się do ,,Eko-Inicjatywy” w Kwidzynie.
Najpierw pani Eliza Borecka-Sobczak przeprowadziła dla nas zajęcia przyrodniczo - ekologiczne. Dowiedzieliśmy się, co to jest pachnica dębowa, jak przebiega jej rozwój od larwy do osobnika dorosłego i do czego służy pułapka zapachowa.
Następnie wzięliśmy udział w grze terenowej w ogrodzie zmysłów. Na koniec udaliśmy się na spacer po Terenach Rekreacyjno-Wypoczynkowych ,,Miłosna”. Spotkaliśmy tam m.in. bociany, dziki, króliki, lamy, świnki wietnamskie oraz konie.
Wycieczka była nagrodą dla uczestników konkursu ,,Wielka Liga Czytelników 2018/2019”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego wyjazdu.
29 maja 2019 r. uczniowie klasy V a, IV b oraz IV a wybrali się na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Słońce przywitało nas od samego rana i towarzyszyło podczas wędrówki i zwiedzania. Po przyjeździe na miejsce wszyscy z dobrym humorem wsiedliśmy do meleksów, by dotrzeć do słynnych w Polsce ruchomych wydm i oczywiście się na nie wdrapać. Tworzą one piękną, niesamowitą scenerię na wybrzeżu Bałtyku. Wspinaczka na szczyt wydmowej góry po osuwającym się piasku to prawdziwe wyzwanie, ale się udało. Niektórzy z wielką radością poturlali się w dół, by ponownie dotrzeć na samą górę. Z wydm przeszliśmy zielonym szlakiem przez plażę do Muzeum Rakiet i dalej marsz, który czujemy dzisiaj w łydkach. Ale było warto. Następnie udaliśmy się do Tuchlina, gdzie w egzotycznym ZOO podziwialiśmy okazy zwierząt, które w naszej szerokości geograficznej nie występują. To nie wszystko, mogliśmy je również dotkąć – brrr…… nawet węże. Było super i już tęsknimy za następnymi wypadami.
To kolejna akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego.
Do takiej akcji zaprosiła nas Kinga Czerska, drużynowa drużyny harcerskiej z Nowej Cerkwi.
Jej koleżanki poleciały do Kenii, gdzie jest ośrodek Fundacji Help Furaha
„Fundacja Help Furaha to organizacja wspomagająca dzieło Furaha Day Centre w Kenii (furahacentre.org), która prowadzi Centrum Opieki Dziennej na dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem i Zespołem Downa.
Furaha Centre oferuje wykwalifikowaną opiekę dzienną, zabawę, posiłki, terapię integracji sensorycznej oraz terapię zajęciową. Furaha Day Centre działa przy pomocy datków, które wspomagają realizację programów opieki dziennej. Dzieci w Kenii często są zaniedbywane z powodu tego, jakie się urodziły. Skutkuje to tym, iż dzieci są w złym stanie zdrowia, są niedożywione, a często również niestety molestowane seksualnie. Dyskryminacja i piętno wyrządzają tym dzieciom ogromną psychiczną i emocjonalną krzywdę”. / za stroną Fundacji/
Fundacja powstała z inicjatywy i potrzeby serca fundatora Polaka – Marka Krakusa.
Więcej informacji znajdziecie na stronie: helpfuraha.org
Cieszymy się, że możemy pomóc naszym dalekim koleżankom i kolegom. Oby wszystkie zebrane przez nas materiały służyły im i cieszyły ich.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ODPOWIEDZIELI NA NASZĄ AKCJĘ.
Dnia 24 maja 2019 odbyła się kolejna edycja projektu promującego zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. Inicjatorem był Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Aleksandry Graban.
Dwa tygodnie wcześniej klasy losowały stanowiska, które miały przygotować:
Klasa IV a – sałatki warzywne
Klasa IV b – owoce
Klasa V a – przetwory domowe
Klasa V b – soki i woda
Klasa VI – warzywa
Klasa VII a – woda
Klasa VII b- kanapki wiosenne
Klasa VIII a – woda
Klasa VIII b – kanapki wiosenne
Klasa III a – nie przygotowali
Klasa III b - owoce
Na klasy IV-VI czekała niespodzianka, otóż klasa II b zaprezentowała im przedstawienie pod hasłem „ Jedz owoce i warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa”. Występ był pełen radości, dowcipnych tekstów, piosenek, ale przede wszystkim bardzo pouczający.
Następnie przedstawicielki SU : Magdalena Gregorkiewicz i Marta Przygocka poprowadziły prezentację o zdrowym odżywianiu, zdrowym stylu życia. Przypomniały co to są witaminy, jakie rodzaje witamin są człowiekowi niezbędne do prawidłowego rozwoju i w jakich produktach je odnajdziemy.
Na zakończenie odbyło się smakowanie, próbowanie tego, co klasy przygotowały na swoich stoiskach.
Było smacznie i zdrowo!
Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. Samorząd Uczniowski.
Dnia 9 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Wzięło w nim udział dwanaścioro uczniów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Do drugiego etapu konkursu przystąpiły osoby z maksymalną ilością punktów.
Wyniki wyglądają następująco:
1 miejsce: Marta Przygocka 34/46 punktów
2 miejsce: Agata Muszyńska 32/46 punktów
3 miejsce: Oliwer Szczeblewski 22/46 punktów
4 miejsce: Marlena Kotowska 14/46 punktów
Trzej pierwsi laureaci otrzymali nagrody.
Organizatorki Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej: Hanna Chudyka, Karolina Bendyk
3 maja 1791 roku Sejm Wielki uchwalił pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po amerykańskiej) konstytucję. Corocznie upamiętniamy ten fakt. Również w tym roku odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy III b gimnazjum. Przebrani za szlachciców i ostatniego króla – Stanisława Augusta Poniatowskiego przedstawili lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła nas w minione wieki. Montaż słowny był przeplatany pieśniami patriotycznymi.
Dnia 22.05.2019 odbył się konkurs ekologiczny przygotowany przez M. Chmielecką i K. Budzelewską. Zadania, które wykonywały dzieci, dotyczyły tematyki ekologicznej.
Do konkursu przystąpiły po 3 osoby z wszystkich klas I-III.
Celem konkursu było:
Wyniki:
I miejsce:
Marta Domert – klasa II a
Patrycja Grucza - klasa IIb
II miejsce:
Selena Krzemińska – klasa I
Kornelia Czerska – klasa II b
Agata Czerska- klasa II b
III miejsce:
Chyła Cezary – klasa III
IV miejsca:
Jasiszczak Zofia – klasa IIa
Klaudia Tomaszewska –klasa III
„MOJA MAMA ŚWIETNIE PIECZE”
Pod takim hasłem Samorząd Uczniowski pod opieką p. Aleksandry Graban zaproponował koleżankom i kolegom konkurs z okazji Dnia Matki. Trzeba było namówić mamę na upieczenie ciasta, pozowanie do zdjęć /mamy wyraziły zgodę na upublicznienie wizerunku/, następnie ciasto trafiło na stół specjalnie powołanej komisji. Resztą ciasta konkursowicze poczęstowali rówieśników z klasy.
I tak w skład komisji wchodzili:
WSZYSTKIE CIASTA BYŁY PRZEPYSZNE! No, ale jak to w konkursach bywa trzeba było wybrać najlepsze:
I miejsce – pani Sylwia – Mama Marty Przygockiej, klasa VII a
II miejsce – pani Bogumiła – Mama Filipa Topczyńskiego, klasa IV b
III miejsce – pani Helena – Mama Maćka Czai , klasa VII a
Oprócz tego ciasta upiekły p. Elżbieta – Mama Ani Andrzejewskiej z klasy IV b, p. Justyna – Mama Filipa Boldta z klasy IV b, p. Mirosława – Mama Karola Parki z klasy VII a, p. Renata – Mama Roksany Rogalskiej z klasy VIII a.
Wszystkim Mamom pięknie dziękujemy za współpracę, zaangażowanie i życzymy dużo zdrowia, samych pięknych dni w życiu i pociechy z dzieci.
Wszystkie Mamy udekorowaliśmy dyplomami, a trzy pierwsze miejsca nagrodziliśmy upominkiem.
W szkole spędzamy ze sobą kilka godzin i czasami wcale nie wiemy, że niektórzy z nas po szkole rozwijają swoje pasje i zainteresowania, poświęcając temu wiele godzin treningów w ciągu tygodnia. Zaprezentuję wam dwie uczennice z mojej klasy, które mogą zainspirować innych do aktywności pozaszkolnej:
Aby osiągnąć taki poziom Nicole trenuje pięć razy w tygodniu po dwie godziny dziennie. Jednak znajduje czas na naukę i osiąga wysokie wyniki w nauce. Dużo zawdzięcza trenerom i rodzicom oraz przeszłym i aktualnym partnerom sportowym. Niedługo wyjeżdża na Mistrzostwa Polski w Orzeszowie i bardzo prosi, by trzymać za nią kciuki.
Ja ze swej strony podziwiam Nicole i jestem dumna, że jest w mojej klasie. Dziękuję też jej rodzicom, którzy codziennie wożą ją na treningi i wspierają w kontynuowaniu treningów.
Również rozpiera mnie duma, że Zuzia jest w mojej klasie. Także dziękuje jej rodzicom
za wspieranie córki w rozwoju jej talentu. Zuzia także jest bardzo dobra uczennicą.
Obie dziewczynki są dowodem na to, że można połączyć pasję z nauką, trzeba być zdeterminowanym i zorganizowanym i … mieć wsparcie w rodzicach.
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.
Opr. Aleksandra Graban
Dnia 21 maja 2019 roku odbyło się dla klas I-III SP przedstawienie pod hasłem „Jedz owoce i warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa” w wykonaniu klasy II b, którą przygotowała pani Katarzyna Budzelewska. Dzieci zaprezentowały scenki i piosenki o tematyce związanej ze zdrowym odżywianiem. Przypomniały, jak ważne dla zdrowia jest regularne odżywianie, że najlepiej wybierać produkty jak najmniej przetworzone, jeść jak najwięcej warzyw, a owoce w dwóch porcjach dziennie, ograniczyć spożycie węglowodanów, a przede wszystkim słodyczy!
22 maja 2019 r. odbył się konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu przeznaczony dla uczniów klas IV – VI.
Cele konkursu:
- rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką prozdrowotną,
- poszerzanie wiedzy uczniów na temat zasad zdrowego żywienia i dietetyki,
- kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowego odżywiania się,
- doskonalenie znajomości wpływu ruchu i gimnastyki na organizm człowieka,
- rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole i pracy w grupie.
Do zmagań z pytaniami testowymi zostały wyznaczone trzyosobowe zespoły, które reprezentowały swoje klasy. Wszyscy uczniowie wykazali się bogatą wiedzą.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I MIEJSCE zespół z klasy VI : Dawid Golicki, Dawid Rogowski, Błażej Falgowski -
25 pkt. / 28 pkt.
II MIEJSCE zespół z klasy IV b : Oliwia Gądek, Jakub Maślanka, Filip Topczyński –
24 pkt. / 28 pkt.
III MIEJSCE zespół z klasy V b : Nicole Lemka, Zuzanna Bielińska, Zuzanna Szwarc –
21 pkt. / 28 pkt.
IV MIEJSCE zespół z klasy V a: Amelia Balewska, Kamila Parka, Daniel Naliński -
20 pkt. / 28 pkt.
V MIEJSCE zespół z klasy IV a : Julia Więckowska, Roksana Szczeblewska, Kinga Malachowska
17 pkt. / 28 pkt.
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Klasa VII a na lekcji języka polskiego z p. Aleksandrą Graban przedstawiła w niecodzienny sposób podróż Małego Księcia, bohatera lektury, którą omawiali w klasie. Otóż na koszulkach powstały obrazy ukazujące etapy podróży Małego Księcia, bohaterów, których spotkał.
Były prace grupowe, ale też indywidualne i na szczególne wyróżnienie zasługują prace:
Taka forma pracy z lekturą sprawiła radość uczniom i poloniście.
Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.
plik do pobrania:
BEZPIECZENSTWO_I_PROCEDURY_ZACHOWANIA_W_SYTUACJACH_KRYZYSOWYCH_I_NADZWYCZAJNYCH.docx
Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną edycję Dnia Niezapominajki.
Dnia 15 maja dominował w naszej szkole kolor niebieski. Miało to związek z obchodami Dnia Niezapominajki. To święto niesie przesłanie: „NIE ZAPOMNIJ O MNIE”. A to zaś dotyczy ochrony przyrody. To działania, które możemy wykonywać każdego dnia:
I oczywiście dużo innych działań mających na celu zadbanie o środowisko.
Klasy IV-VIII i III gimnazjum wykonywały plakaty promujące działania ekologiczne.
Klasy I –III brały udział w spotkaniu przygotowanym przez opiekuna SU p. Aleksandrę Graban i Magdalenę Gregorkiewicz, Kamilę Jankowską oraz Marcela Wyłupskiego.
Magda przedstawiła genezę Święta Niezapominajki oraz zaprosiła młodsze koleżanki i kolegów do konkursu ekologicznego, przedstawiła prezentację na temat działań ekologicznych.
Nie zabrakło wesołego tańca, piosenek o niezapominajkach. Było wesoło i … oczywiście ekologicznie.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
W dniach 15-18.05.2019r. odbyła się wycieczka szkolna Zabrze-Kraków-Energylandia. Prowadzona była przez panie: Marzenę Roik, Małgorzatę Chilińską, Justynę Hajduk, Magdę Langowską. Uczestniczyło w niej 51 uczniów.Wszysty świetnie się bawili.
Lekcja wychowania fizycznego, tym razem z kolarstwa? Właśnie tak. Na zajęcia wf chłopców z klasy IV a i IV b został zaproszony nasz uczeń z klasy III a gimnazjum Antoni Reszke. Świetnie przygotowany merytorycznie przedstawił swoim młodszym kolegom, tajniki jazdy na rowerze oraz sprzętu kolarskiego. Antek z dużym zaangażowanie mówił o swojej pasji, wzbudzając zainteresowanie wśród słuchaczy.
Antkowi gratulujemy zapału i dziękujemy za prezentację.
Patrycjusz Bogdanowicz
Dnia 9 maja odbył się apel profilaktyczny zatytułowany „Jestem wolny od nałogów”.
Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w pogadance na temat szkodliwości używek, obejrzeli tematyczne filmy oraz scenki przedstawione przez ich kolegów i koleżanki z klasy IV b.
Podsumowaniem działań profilaktycznych był konkurs, którego celem było:
Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za uwagę i udział w konkursie.
PAMIĘTAJCIE: Wybieramy kolorowy scenariusz naszego życia.
Anita Smoczyńska
Sprawozdania finansowe szkoły są dostępne na stronie BIP Gminy Morzeszczyn pod hasłem "Sprawozdania finansowe" lub bezpośrednio pod linkiem: