• PROJEKT GIMNAZJALNY

    „I Ty możesz zostać literatem! Piszemy i ilustrujemy baśń dla dzieci.”

    W ramach obowiązkowej realizacji projektu gimnazjalnego uczennice klasy III a: Magda Vogler, Zuzia Urbańska, Sandra zaprezentowały klasie VI a efekty swojej pracy nad projektem realizowanym pod kierunkiem pani Aleksandry Graban. 

    Projekt wymagał od uczennic pracy  kilkuetapowej.

  • Pamięci Anny Jantar

    Dnia 15 czerwca na zaproszenie dyrekcji szkoły oraz Samorządu Uczniowskiego gościliśmy               u siebie zespół wokalny pod kierunkiem pani Katarzyny Bembenek. Młodzi wokaliści przyjechali do nas ze szkoły nr 2 z Pelplina.

    Anna Jantar była gwiazdą estrady lat osiemdziesiątych Zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej.

    Młodsze pokolenia słucha przebojów jej córki – Natalii Kukulskiej.

    Koncert pamięci Anny Jantar był emocjonalną podróżą do przeszłości dla nauczycieli                                i pracowników naszej szkoły, a dla uczniów żywą lekcją muzyki i pamięci. W tym roku obchodzimy 100- ną rocznicę Odzyskania Niepodległości i warto przypominać sylwetki znanych i lubianych Polaków z każdej dziedziny życia.

    Usłyszeliśmy m.in. takie przeboje jak: „Wielka dama tańczy sama”, „Staruszek świat”, „Jambalaya”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”.

    Piosenki przeplatane były archiwalnymi materiałami o wokalistce.

    Pani Katarzynie i wokalistom bardzo dziękujemy za te piękne chwile.

  • WYCIECZKA KLASY V DO WARSZAWY

    W dniach 15-17.06.2018r. uczniowie klasy piątej byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzali stolicę: Zamek Królewski, Starówkę, Pałac na wyspie w Łazienkach. Poznali tajniki pracy TV, byli na Stadionie Narodowym. W Centrum Kopernika poznawali tajniki nauki.

  • BEZPIECZNE WAKACJE

    14.06.2018

  • DZIEŃ JĘZYKÓW

    14.06.2018

     

     

     

     

     

    Dnia 14 czerwca 2018 roku odbył się Dzień Języków Obcych dla klas VII i gimnazjum. Zadaniem klas było przygotowanie prezentacji multimedialnych na temat kraju europejskiego, który wylosował wcześniej gospodarz klasy. Przenieśliśmy się do Włoch, Grecji, Polski, Niemiec, a nawet do Francji. Każdy zespół był również zobowiązany do przedstawienia co najmniej jednej rzeczy, która kojarz się z danym miejscem. Były to znane postacie np. Einstein, Maria Skłodowska – Curie oraz różne smakołyki. Odwiedził nas też słynny Ojciec Chrzestny włoskiej mafii wraz z obstawą. Mogliśmy dowiedzieć się wielu przydatnych i zaskakujących informacji.

  • DZIEŃ SPORTU

    Dnia 12.06. W naszej szkole odbył się Dzień Sportu i Pierwszy Turniej Piłki Siatkowej o puchar nauczycieli wychowania fizycznego.

    Zwycięzca turnieju zostali zawodnicy z klasy 3a. Dzień Sportu cieszył sie ogromną popularnością.

  • DZIEŃ DZIECKA ZORGANIZOWANY PRZEZ GOK

     

                  

  • DZIEŃ NIEZOPOMINAJKI

    We wtorek 29.05.2018r. Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas I-III apel z okazji Dnia Niezapominajki. Ten niebieski kwiatek jest symbolem miłości do człowieka i miłości do Ziemi. Niezapominajka przypomina wszystkim  o tym, żebyśmy dbali o przyrodę, o nasz wspólny dom, bo świat nie tylko do nas należy.

    Dziewczyny Wiktoria i Oliwia (uczennice gimnazjum), przekazały młodszym kolegom krótką informację o zanieczyszczeniu Ziemi, odczytały bajkę "Pamiętliwa Niezapominajka" i rozdały teksty piosenki "Kwiatki, bratki i stokrotki." Piosenka szybko wpadła wszystkim w ucho i po kilku minutach w całej szkole roznosił się głośny śpiew. Na zakończenie każda klasa przygotowała plakat, na którym uczniowie obrysowywali swoje dłonie. Plakaty wywieszone zostały na holu.

  • WYCIECZKA DO STOLICY

    W dniach 31.05-02.06. klasa IV b, dwie uczennice z klasy VI a i jedna z klasy IV a z p. Aleksandrą Graban odbyli wycieczkę do Warszawy. W pocie czoła (odnotowaliśmy 37  stopni!) zwiedziliśmy Stadion Narodowy, ZOO, Telewizję Polską, Muzeum Pałacowe Wilanów, Łazienki Królewskie. Byliśmy świadkami zmiany warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Oczywiście długo spacerowaliśmy Starym Miastem, Krakowskim Przedmieściem, mijając po drodze ważne miejsca dla stolicy, jak np. Pałac Prezydencki.

    W Dzień Dziecka odwiedziliśmy Teatr Guliwera, gdzie obejrzeliśmy sztukę „Koziołek Matołek”. W ten szczególny dzień to dzieciaki były gospodarzami teatru. Święto dzieci uczciliśmy ogromnymi i bardzo pysznymi lodami.

    W Pałacu Wilanowskim odbyliśmy lekcję historii pod hasłem „Z wizytą u króla”. Zachwyciły nas też ogrody pałacowe.

    Niewątpliwie wiele przyjemnych i emocjonujących wrażeń dostarczyła nam wizyta na Stadionie Narodowym. Trasa, którą wybraliśmy „Piłkarskie emocje” okazała się intersująca nie tylko dla chłopców. W naszej klasie dziewczyny też grają w nogę.

    Posiedzieliśmy również pod Kolumną Zygmunta, podziwiając uliczne występy różnych wokalistów.

    Było naprawdę super i na pewno jeszcze wrócimy do stolicy.

  • DZIEŃ RODZINY W PRZEDSZKOLU

     

      

  • HISTORIA POLSKI W LEGENDACH

    25.05.2018

       

  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    21 maja uczniowie klas pierwszych SP stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Tego dnia bowiem odbyło się uroczyste pasowanie maluchów. Po przywitaniu przybyłych klas: Ia, Ib, II, IIIb, IVb gimnazjaliści z IIIb przedstawili teatrzyk pt. "Szewczyk Dratewka", który bardzo się wszystkim spodobał. Następnie pani Anna Dembicka, bibliotekarka w naszej książnicy, wielką księgą pasowała pierwszoklasistów na czytelników. Na pamiątkę dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i słodki upominek. W prace nad uroczystością zaangażowała sie cała klasa IIIb gimnazjum, której należą się wielkie brawa i gorące podziękowania.

  • OSTATNIE WYZWANIE SZKOŁY DEMOKRACJI

    „UCZENIE SIĘ I NAUCZANIE: ORGANIZUJEMY DYSKUSJE KLASOWE LUB SZKOLNE O TYM, CO NAS MOTYWUJE DO NAUKI. WNIOSKI PRZEDSTAWIAMY NAUCZYCIELOM I WYPRACOWUJEMY KONKRETNE PROPOZYCJE DO WPROWADZENIA W ŻYCIE”

    Nasze działania miały kilka etapów:
    - ankiety na temat motywacji do nauki we współpracy z nauczycielami
    - przedstawienie wyników ankiet na radzie pedagogicznej
    - wykonywanie plakatów na temat motywacji
    - debaty samorządów klasowych i SU we współpracy z opiekunami
    - debaty z najstarszymi w szkole, czyli z klasami III gimnazjum oraz klasami IV, porównanie wyników, ustalenie wniosków
    - apele szkolne dla klas IV-VI i VII, II g, III g - przedstawienie wniosków, podsumowanie działań.
    Koleżanki i koledzy uporządkowali swoją wiedzę na temat motywacji w ogóle, poznali co to jest motywacja wewnętrzna i zewnętrzna. Obejrzeliśmy krótkie filmy z kategorii motywujących. Niezwykłe skupienie i poważne dyskusje miały miejsce w czasie debat. Dużo materiałów zgromadziliśmy, przygotowując się do debat i do wykonania plakatów.

     

    Sukcesem jest też podniesienie samoświadomości uczniów na temat motywacji. Na pewno też udział w projekcie był szansą "zaistnienia" dla uczniów słabszych, mało aktywnych, czasem nieśmiałych. Każdy znalazł coś dla siebie. Mamy też nadzieję, że chociaż kilka osób zmieni swoją motywację do nauki, bo z tym bywa u nas różnie, szczególnie po klasie szóstej i wyżej.

  • KOLEJNE WYZWANIE SZKOŁY DEMOKRACJI

    „PODEJMOWANIE DECYZJI: WYBRANY FRAGMENT PRZESTRZENI SZKOLNEJ ZOSTAJE PRZEORGANIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW I DLA UCZNIÓW”

    Już na początku roku szkolnego członkowie SU ustalili z dyrektorem szkoły, że w tym obszarze uczniowie stworzą mural. Dyrektor zgodził się i wspólnie ustalono, że będzie on na ścianie vis-a- vis wejścia do szkoły od strony sali gimnastycznej.

    Członkowie SU oraz samorządy klasowe po kilku naradach ustaliły, co chciałyby na nim umieścić. I tak na pierwszym miejscu znalazł się symbol naszej gminy” Dąb Napoleona” oraz symbole związane z przedmiotami szkolnymi i zajęciami pozalekcyjnymi. Nie zabrakło też miejsca na haft kociewski. Całość podkreśla motto:

     

    Namalowania muralu podjęli się utalentowani uczniowie z naszej szkoły i tu przede wszystkim:

    • AGNIESZKA MALISZEWSKA
    • NATALIA NARLOCH
    • WIKTORIA LITWIŃSKA
    • KAMILA BANDŹMIERA
    • AREK KOZINA
    • KRZYSZTOF KOTOWSKI
    • KATARZYNA DZIEDZIŃSKA
    • FABIAN CYBULA
    • SZULC JULIA

    UDAŁO SIĘ, JEST NAPRAWDĘ PIĘKNIE! A KAŻDY KTO WCHODZI DO NASZEJ SZKOŁY UŚMIECHA SIĘ OD PROGU.

  • W WADOWICACH WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO

    18.05.2018

    18 maja uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w uroczysty sposób obchodzili rocznicę 98. urodzin Jana Pawła II. Podczas wzruszającego apelu została przypomniana biografia świętego, najważniejsze wypowiedzi skierowane do Polaków w czasie jego pielgrzymek do ojczyzny. Całości dopełniły archiwalne zdjęcia i poświęcone papieżowi fragmenty filmów, a także piękne pieśni, zwłaszcza "Barka", którą Jan Paweł II szczególnie ukochał.

  • AKCJA CHARYTATYWNA

    Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie zaprosił wszystkich ludzi dobrego serca do udziału w akcji dla chorej Amelki. Samorząd Uczniowski od razu poprosił koleżanki i kolegów o kartki, laurki ze słowami pocieszenia. O taki rodzaj pomocy zaapelowała mama ciężko chorej dziewczynki.

    W naszej szkole zebraliśmy mnóstwo pięknych kartek, serduszek, laurek.

    DZIĘKUJEMY, TO DOBRO NA PEWNO DO WAS WRÓCI.

  • Dnia 15 maja odbył się konkurs przyrodniczy dla klasy piątej zatytułowany „Czy znamy krajobrazy gór?”. Dziesięcioro uczniów zmagało się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę z zakresu gór Polski.

    Pierwsze miejsce zajął Dawid Golicki, drugie Justyna Andrzejewska, a trzecie Agata Kobylarz i Sebastian Loda.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

  • KONKURS PRZYRODNICZY

    Dnia 7 maja odbył się konkurs przyrodniczy dla klasy piątej.  Uczestnicy zmagali się z 35 zadaniami testowymi o różnym stopniu trudności. Najlepiej poradził sobie Dawid Golicki, a zaraz za nim Katarzyna Dziedzińska oraz Justyna Andrzejewska. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

  • KONKURS EKOLOGICZNY

     

         Dnia 27 kwietnia 2018 roku odbył się konkurs ekologiczny dla klas I-III. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej i kształtowanie wśród uczniów trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego.

                Po sprawdzeniu zdań konkursowych wyłoniono zwycięzców. Tytuł mistrza ekologii zdobyli ex aequo Cezary Chyła i Błażej Kaliszewski z klasy drugiej, drugie miejsce zajął Hubert Lemka z klasy Ib i Klaudia Tomaszewska z klasy drugiej. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe i słodycze. Udział w konkursie był dla dzieci radością, zabawą i możliwością zgłębienia wiedzy z zakresu ekologii.

  • ZDROWY PIĄTEK

    W piątek 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja "ZDROWEGO PIĄTKU", zadania realizowanego od kilku lat przez Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Aleksandry Graban, Mirosławy Schultz. Dzień ten miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Klasy losowały temat swojego "stanowiska", a następnie namawiały do tego, co zdrowe i smaczne. Były sałatki owocowe, warzywne, przekąski owocowe, woda, przetwory domowe. Koleżanki       i koledzy rozdawali ulotki na temat zdrowego żywienia.

    Coraz więcej osób chce prowadzić zdrowy tryb życia. Bycie zdrowym i wysportowanym stało się swego rodzaju modą. Jednak niby jest tak, że każdy z nas zna się na zdrowym  jedzeniu, jednak mamy problem, żeby to wdrożyć w życie i zastosować odpowiednią dietę na co dzień. Ciągle jeszcze dzieci i młodzież zbyt często sięgają po niezdrowe przekąski i napoje. Od kilku lat już Polska walczy z problemem otyłości wśród dzieci. Mamy nadzieję, że nasza akcja zadziała na niektórych pozytywnie.

    Odbył się także konkurs na temat zdrowego odżywiania. Mieliśmy okazję obejrzeć prezentację pod hasłem „Moda na zdrowie”.

    Było kolorowo, przepysznie i bardzo edukacyjnie ! Brawo MY!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć