W konkursie recytatorskim dla dzieci i młodzieży wzięło udział 15 uczniów, którzy wystąpili w 3 kategoriach wiekowych:
Uczestnicy konkursu przygotowali dwa utwory poetyckie polskich autorów. Kryteria oceny recytacji były następujące:
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
Kategoria I:
I miejsce – Julia Więckowska, kl. III a
II miejsce – Roksana Szczeblewska, kl. III a
III miejsce - Anna Andrzejewska, kl. III a
Kategoria II:
I miejsce – Błażej Boldt, kl. IV a
II miejsce – Radosław Przanowski, kl. IV a
III miejsce – Wojciech Molenda, kl. IV a
Kategoria III:
I miejsce – Marietta Grzywacz, kl. III b
II miejsce – Julia Nowopolska, kl. III b
Dyplomy za udział w konkursie otrzymali:
Kinga Malachowska, kl.III a
Kacper Fuhrmann, kl.III a
Filip Bruchwalski, kl.III a
Monika Kotowska, kl. IV a
Amelia Balewska, kl. IV a
Patryk Łapa, kl. IV a
Marta Przygocka, kl. VI a
Gratulujemy!
Eliminacje gminne odbędą się 14 marca 2018 roku o godz. 9.00 w świetlicy GOK w Dzierżążnie. Nasza szkołę reprezentować będą uczniowie, którzy w etapie szkolnym konkursu zajęli miejsca I-III.
Tradycją w naszej szkole jest loteryjka fantowa z okazji Dnia Kobiet. Wszystkie panie z uśmiechem sięgają po los. Jest wesoło, a każdy fant wywołuje dużo pozytywnych emocji.
Nowością w tym roku były losy dla dziewczyn z numerem 8 lub 3 w dzienniku lekcyjnym.
Niespodziankę przygotowali panowie z Samorządu Uczniowskiego.
Za nami trzecie zadanie związane ze zdobyciem certyfikatu „Szkoła Demokracji”.
Tym razem: OTWARTA SZKOŁA:
2. Tworzymy instytucję lub procedury odnoszące się do łamania praw ucznia/konfliktów w naszej szkole (np. rzecznik praw ucznia, szkolne mediacje, procedura zgłaszania łamani praw ucznia itp.)
Długo się zastanawialiśmy, czym się zająć w obszarze „Otwarta Szkoła”. Konsultowaliśmy to z koleżankami i kolegami ze wszystkich klas. W końcu jednogłośnie ustaliliśmy, że wybierzemy w szkole Rzecznika Praw Ucznia. Do tej pory wszelkie konflikty rozwiązywał pedagog szkolny z dyrektorem oraz opiekun SU. Jednak uczniom potrzebny jest ktoś, kto będzie przede wszystkim ich „adwokatem”.
W porozumieniu z dyrektorem zajęliśmy się kampanią wyboru Rzecznika. Najpierw poprosiliśmy koleżanki i kolegów o wytypowanie kandydatów. Nie było z tym problemu. Uczniowie typowali nauczycieli doświadczonych, lubianych i udowadniających nie raz, że dobro dziecka jest dla nich ważne. Padły 4 kandydatury i tu rozpoczęły się schody. Troje nauczycieli nam odmówiło, podając różne powody, najczęściej osobiste. Po konsultacji z dyrekcją postanowiliśmy przeprowadzić wybory jednoosobowe. Otóż przygotowaliśmy karty do głosowania, na których zaznaczaliśmy” TAK lub NIE poparcia dla Pani Wiesławy Durkalec.
Przybliżaliśmy prace rzecznika również na gazetkach ściennych, poprzez ustne komunikaty.
W porozumieniu z Dyrektorem Szkoły dnia 27.02.2018 r. odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza w składzie:
Pani Wiesława została wybrana przez uczniów na Rzecznika Praw Ucznia.
W najbliższym czasie zaplanowaliśmy spotkanie Rzecznika z poszczególnymi klasami.
Na zakończenie najkrótszego miesiąca w roku uczniowie klas IV A i B, V , VIA, II g, III g wybrali się do kina pod opieką pan Bożeny Osowskiej i Aleksandry Graban.
„Cudowny chłopak” to film opowiadający historię 10-letniego Auggiego, który w wyniku pewnych zaburzeń genetycznych ma zdeformowaną twarz. Po latach nauki w domu, rodzice decydują się wysłać syna do normalnej szkoły, gdzie będzie mógł przebywać z innymi uczniami. Początki chłopca w szkole są bardzo trudne. Odrzucany, wyśmiewany, szykanowany naprawdę musi mieć dużo siły, żeby to przetrwać. Z czasem zyskuje przyjaciół.
Kłopoty ma też siostra chłopca, która czuje się odrzucona przez rodziców po narodzeniu brata. To rozterki wielu nastolatek.
Film prezentuje nam super historię, reżyser podejmuje ważne tematy: odrzucenie przez środowisko, przemoc psychiczną, samotność czy wartość prawdziwej przyjaźni. Wzrusza, poucza, zachwyca.
Polecamy każdemu. Fabuła filmu jest świetną propozycją tematyczną na zajęcia z wychowawcą.
W Oddziale Przedszkolnym w Rzeżęcinie odbywają się zapisy dzieci 3, 4, 5, 6-letnich na rok 2018/2019. Zgłoszenia można składać osobiście lub telefonicznie (58 536-27-87) w godz. 8.00 – 13.00 do dnia 21.03.2018r.
Zapraszamy na dzień otwarty w sobotę 10.03.2018r. w godz. 10.00 – 13.00!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie informuje, że rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego oraz klasy I Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2018/2019 trwa do 21.03.2018r. Wnioski można składać do sekretariatu szkoły.
KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_3_LETNIEGO.docx
KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_4_LETNIEGO.docx
KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_5_LETNIEGO.docx
Już praktycznie wszyscy młodzi ludzie w Polsce mają dostęp do Internetu. Coraz częściej również przy użyciu urządzeń mobilnych. Niemal wszyscy też korzystają z portali społecznościowych, takich jak np. nk.pl lub Facebook. Nierozważne używanie tych serwisów stwarza szereg zagrożeń. W tym celu dnia 26 lutego odbyły się apele o tematyce bezpieczeństwa w Internecie pt. „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Uczniowie klasy III a G przedstawili zasady poruszania się w wirtualnym świecie, zwracając szczególną uwagę na zamieszczanie w sieci prywatnych informacji.
Obok natychmiastowych skutków nierozważnych działań w sieci są również te odroczone – publikowane materiały lub opinie nawet po latach mogą zaszkodzić młodym ludziom w karierze szkolnej, zawodowej lub życiu osobistym. Dodatkowo uczniowie klas IV-VI brali udział w konkursie „Bezpieczny Internet”. Uczestnicy świetnie sobie radzili, a rywalizację wygrała klasa IV b.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w naszym przedsięwzięciu.
22 lutego 2018 roku uczniowie klasy IIIb gimnazjum przedstawili apel z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Był on podzielony na dwie części. W pierwszej przedstawiono i wyjaśniono, na czym polegają najczęściej popełniane przez Polaków lapsusy językowe, w drugiej – zaprezentowano scenki kabaretowe ukazujące, jak doskonale można bawić się słowem. Całości dopełniła poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Dnia 14 lutego bieżącego roku w SP nr 12 w Tczewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Brały w nich udział 4 drużyny z Pelplina, dwie ze Tczewa oraz drużyna reprezentująca naszą szkołę. W zaciętej walce nasi chłopcy zdobyli drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy.
Skład drużyny:
Opiekun Pan Patrycjusz Bogdanowicz
Nareszcie ferie, ale pamiętajcie, że nigdy w szaleństwie zabawy nie zapominajcie o swoim bezpieczeństwie i zdrowiu. Odpoczywajmy, ładujmy akumulatory na II półrocze.
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE:
1. WODA TO ŻYWIOŁ, RÓWNIEŻ ZIMĄ.
2. KORZYSTAJ TYLKO ZE SPECJALNIE PRZYGOTOWANYCH LODOWISK.
3. NIE ZJEŻDŻAJ NA SANKACH W POBLIŻU DRÓG I ZBIORNIKÓW WODNYCH.
4. W CZASIE ZJEŻDŻANIA NA SANKACH ZACHOWUJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY SANKAMI.
5. NIE DOCZEPIAJ SANEK DO SAMOCHODU.
6. NIE RZUCAJ ŚNIEŻKAMI W LUDZI, SAMOCHODY, OKNA, ZWIERZĘTA.
7. CIEPŁO SIĘ UBIERAJ.
8. DO JAZDY NA NARTACH WYBIERAJ STOKI ODPOWIEDNIE DO TWOICH UMIEJĘTNOŚCI.
9. NIE ODDALAJ SIĘ Z MIEJSCA ZABAWY BEZ WIEDZY RODZICÓW.
10. NIE SPĘDZAJ WYŁĄCZNIE CZASU PRZY KOMPUTERZE, WYJDŹ NA POWIETRZE.
W RAZIE WYPADKU PAMIĘTAJ NUMERY ALARMOWE:
POGOTOWIE -999
STRAŻ POŻARNA – 998
POLICJA – 997
i
112
Sukces naszego młodszego kolegi: w czasie apelu dyrektor wręczył stypendium sportowe Oliwierowi Szczeblewskiemu, który zdobył III miejsce w karate tradycyjnym na Mistrzostwach Europy, które miały miejsce w Lublinie oraz IV miejsce w Mistrzostwach Polski. Nagrodę specjalną wręczył naszemu koledze wójt gminy. Były słowa uznania i oklaski od koleżanek i kolegów. Warto podkreślić, że Oliwier jest uczniem wyróżniającym się w nauce, a więc potrafi połączyć pasję z nauką. Na apelu byli obecni również rodzice Oliwiera, którym gratulujemy takiego super syna.
Apel - podsumowanie I semestru. Samorząd przygotował prezentację prezentującą nasze wyniki za I semestr. Były pochwały, stypendia naukowe, słodkości, dyplomy, ale też słowa reprymendy ze strony dyrekcji. Przynajmniej dla tych, którzy muszą poprawić co nieco w II semestrze. Gratulujemy wyróżnionym. Gościem specjalnym był pan wójt Piotr Laniecki. Wręczał m. in. stypendia.
Ostatni dzień nauki przed feriami Samorząd Uczniowski pod opieką p. Aleksandry Graban ogłosił pod hasłem: "Daj się wkręcić w planszówki". Graliśmy w czasie przerw, zajęć z wychowawcą. Samorząd udostępnił swoje gry, które zakupił dyrektor, a też koleżanki i koledzy przynieśli swoje gry. Było naprawdę super.
W ten sposób chcieliśmy zachęcić do grania w planszówki w czasie ferii.
Dnia 25.01.2018r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy pod hasłem ,,MAMY POWODY DO RADOŚCI, BO ZBLIŻA SIĘ 100 – LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”.
Z tej okazji dzieci przygotowały kotyliony dla siebie i zaproszonych gości, oraz zatańczyły ,,Poloneza”. Swoją obecnością zaszczycił nasz bal pan wójt Piotr Laniecki. W balu uczestniczyli również babcie i dziadkowie z racji ich niedawnego święta. Do wspólnej zabawy przygrywał mam zespół ,,Uśmiech” z DPS-u w Rudnie. Dla gości przygotowano ,,Kawiarenkę” i drobne upominki. Dziękujemy za wspólną zabawę.
Koniec I semestru pozwolił nam się wyluzować. Stali wielbiciele X Muzy tym razem wybrali się jeszcze do świątecznego Gdańska pod opieką p. Aleksandry Graban i p. Bożeny Osowskiej. Pospacerowaliśmy, zjedliśmy coś pysznego i w końcu obejrzeliśmy iluminacje świetlne w parku oliwskim. Kompletny luzik, taka leniwa wycieczka. Po 5 miesiącach nauki należało nam się.