Trudna sytuacja w całej Polsce spowodowała, że schroniska dla zwierząt zaczęły również boleśnie ją odczuwać. Zaczęło brakować zwłaszcza jedzonka dla podopiecznych. W miniony piątek pani Karolina Bendyk pojechała do pobliskiego schroniska i zawiozła pełen bagażnik pyszności i kocyków, które udało nam się zebrać jeszcze przed opuszczeniem murów szkoły. Radość opiekunów i kudłatych przyjaciół była niesamowita. Podarowaliśmy im około tygodniowy zapas jedzonka - to naprawdę dużo! Dziękujemy za Wasze OGROMNE serducha!! Do akcji pomocy na pewno jeszcze powrócimy! Bądźcie zdrowi, kochani!!
Rewolucja związana z nowoczesnymi formami komunikacji międzyludzkiej, zdobywanie nowej wiedzy, możliwości zobaczenia różnych miejsc na całym świecie, to tylko ułamek tego co daje nam Internet. Jesteśmy świadkami nieograniczonych zasobów i możliwości, jakie niesie ze sobą sieć oraz świat wirtualny. Jednak Internet to nie tylko źródło zalet i przyjemności, gdyż bardzo często możemy tam natrafić na treści, których publikacja jest zakazana przez prawo. Dzieci i młodzież są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem Internetu. Do sieci może podłączyć się każdy kto posiada odpowiednie urządzenie (komputer, smartfon, tablet). Wielu z nas jest przekonana, że przebywanie w Internecie jest całkowicie anonimowe, oczywiście jest to nieprawdą. Nowoczesne oprogramowania namierzające wykorzystywane przez Policję i inne instytucje są w stanie bardzo szybko namierzyć dane urządzenie bez wiedzy osoby zalogowanej. Wszystko to, co użytkownicy zamieszczają w Internecie pozostaje na serwerach poszczególnych firm i w każdym momencie jest do wglądu pomimo usunięcia danych z naszego urządzenia. Podsumowując, Internet to niewyczerpane źródło wiedzy, a osoba umiejętnie korzystająca z jego możliwości jest w stanie znaleźć w nim niemal wszystko, czego potrzebuje.
Opracował pedagog szkolny: Sławomir Grabalski
Drodzy Rodzice nasze przedszkole przystąpiło do programu edukacyjnego "Czyściochowe Przedszkole" organizowanego przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.
W trudnym czasie epidemii przekazujemy Państwu materiały (w załączeniu - Materialy_dla_rodzicow_higiena_nosa-1.pdf), które pomogą w rozwoju samodzielności higienicznej dzieci w domu! Przygotowane materiały zawierają ciekawe zabawy, doświadczenia oraz historyjki, które można przeprowadzić w warunkach domowych.
Każdy blok dotyczy innego aspektu higieny:
-higieny jamy ustnej
-higieny nosa,
-korzystania z toalety,
-czystości rąk,
-kąpieli,
-ochrony skóry.
W przedszkolu zapoznaliśmy się już z zasadami dot. czystości rąk i korzystaniem z toalety. Teraz proponujemy Wam " higienę nosa".
Serdecznie zapraszamy do korzystania z materiałów. To naprawdę świetna zabawa!
Dodatkowo wspólnie z dzieckiem można wykonać pracę plastyczną. Prace będą brały udział w konkursie organizowanym przez firmę Rossmann. Zdjęcie prac możecie przesyłać na mój e-mail: piotrfieducik@wp.pl lub sabina_szulc@wp.pl. Praca na konkurs. Prace należy przesyłać do dnia 25 każdego miesiąca. W tym miesiącu mamy duże opóźnienie, ale liczę że zdążymy!!! Oto propozycja pracy plastycznej: Dzieci mają do dyspozycji farby plakatowe wylane na spodeczki i gąbkowy zmywak kuchenny pocięty na różne kawałki. Na kartce papieru stawiają stempelki, które przedstawiają ich wyobrażenia wirusów. Po wyschnięciu farby dorysowują dodatkowe elementy czarnymi mazakami.
Podobnie jak robiliśmy razem w przedszkolu wirusaki i bakteriaki.
Pozdrawiamy
Sabina Fieducik i Sabina Szulc
Plik do pobrania: DZIEN_ZIEMI_2020.pdf
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie zachowań proekologicznych. Co roku w naszej szkole prowadzone były działania związane z tym świętem. W tym roku zachęcam Was do obchodów wirtualnych.
Wiodącym tematem tegorocznej edycji będą działania na rzecz ochrony klimatu.
Zapraszam Was wszystkich, od małych po dużych, do stworzenia galerii zatytułowanej „Dbam o Ziemię i jej klimat”.
Proponuję:
Wykonanie prac plastycznych różną techniką, na których przedstawicie działania na rzecz ochrony przyrody;
Wymyślenie haseł propagujących np. dbanie o czyste powietrze, wody, glebę;
Pokażmy, jak segregujemy śmieci w naszych domach, jak sprzątamy swoje podwórko;
Jeżeli macie inne propozycje, podzielcie się z wszystkimi.
Moi Drodzy, liczę na odzew i czekam na zdjęcia z waszych działań. Prześlijcie je na mój adres anitasm691@gmail.com do 30 kwietnia 2020 r. (z dopiskiem DZIEŃ ZIEMI 2020). Fajnie, jeżeli będzie Was widać na tych zdjęciach.
A tu przedstawiam dodatkowe propozycje, które mogą Was zainteresować:
https://www.planeteplus.pl/dzien-ziemi-2020
Pozdrawiam i trzymajcie się zdrowo
Anita Smoczyńska
Uczniowie klasy 3 a wykonali z materiałów przeznaczonych do recyklingu niezwykłe pojazdy. Oto niektóre z ich projektów.
Z tej okazji uczniowie z klasy 1a wykonali plakaty promujące Dzień Ziemi, „ekologiczną zabawkę”, wykorzystując surowce wtórne. A także strój z materiałów recyklingowych. Pierwszaki wykazały się niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią twórczą. Brawo.
22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętują Dzień Ziemi. Ustanowiony na świecie 50 lat temu, ma nam przypominać, jak ważna jest nasza troska o środowisko. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości.
Chcemy żyć ekologicznie. Dbamy o nasz dom, czyli środowisko. Nie krzywdzimy innych zwierząt, dbamy o rozwój roślin, segregujemy odpady. Ogólnie mówiąc jesteśmy „eko” i o tym opowiadają nasze plakaty:
https://view.genial.ly/5e998c298a1e5e0e20673123/presentation-dzien-ziemi
klasa 3b z wychowawczynią
Uczniowie klasy II brali udział w konkursie na najciekawszą pracę wykonaną z przedmiotów przeznaczonych do wyrzucenia. Wszystkie przesłane prace są piękne i bardzo pomysłowe. Trudno wyłonić jednego zwycięzcę. Wszyscy uczestnicy zasługują na nagrodę. Gratuluję!
Wychowawczyni klasy II
KLASA VI B PRZYJĘLA MOJE WYZWANIE W ZWIĄZKU Z OBCHODAMI 15 KWIETNIA ŚWIATOWEGO DNIA SZTUKI.
Sztuka towarzyszy nam praktycznie od samego początku cywilizacji ludzkiej. To sposób na to, by zachwycić, wzruszyć, zrelaksować. Jest jednym z najistotniejszych elementów kultury, wręcz jednym z jej filarów, pozwala lepiej poznać i zrozumieć daną kulturę, lepiej się w niej poruszać.
To był temat zajęć z wychowawcą w VI b. A wyzwanie polegało na tym: ZOSTAŃ DZIEŁEM SZTUKI
Efekty na fotografiach. Brawo szósta B, jestem z Was taka dumna!
Aleksandra Graban
wychowawczyni
Moi Drodzy,
Wypoczęci po weekendzie, z nową siłą wracamy do nauki. Dzisiaj mam dla Was co nieco na temat emocji. Nawiązując do warsztatów, które prowadziłam w Waszych klasach na temat radzenia sobie z emocjami i prawidłowym sposobem ich wyrażania przesyłam Wam pewien ciekawy obrazek. Zachęcam do zapoznania się z nim i odświeżeniem wiedzy, której uczyliście się na naszych warsztatach.
Pozdrawiam Wasz Psycholog – Małgorzata Śmigerska
aktywnie spędzają czas w domu - pomagają rodzicom, spędzają czas z rodzeństwem, dbają o porządek, dbają o swój wygląd :)
Oto pozycje książek, które uczniowie klasy 6a przeczytali w czasie nauki zdalnej. Podzielili się pozycjami przeczytanymi w ramach realizacji lekcji wychowawczej nawiązującej do Dnia Wolnej Prasy (20 kwietnia).
Nasze kochane przedszkolaki nie tracą zapału do nauki i zabawy, ponieważ pracowały nawet w czasie przerwy świątecznej. A tuż po niej z jeszcze większym zaangażowaniem wykonywały zadania, które dla nich przygotowałyśmy. Robiły zwierzątka z wiejskiej zagrody z plasteliny i z papieru, budowały dla nich domki. Rysowały i malowały. Samodzielnie konstruowały grę planszową. Dbają o zasadzoną cebulkę i zasianą rzeżuchę. Eksperymentują i bawiąc się uczą.
Jesteśmy z was bardzo dumne!!!
Sabina Fieducik i Sabina Szulc
Uczniowie klasy I b w czasie domowego nauczania poznawali TEATR i wykonali przepiękne kukiełki. Z wielką radością dzielą się z nami swoimi umiejętnościami.
Pozdrawiamy wszystkich.
Uczniowie klasy I b z wychowawczynią.
rozpoczynamy szósty tydzień nauki na odległość. Aż trudno w to uwierzyć. Czy ostatni? Dowiemy się pewnie lada chwila.
Ósmoklasiści, mam nadzieję, ze powoli i systematycznie powtarzacie wiadomości, bo tego, czego mieliście się nauczyć do egzaminu, nauczyliście się przed ogłoszeniem nauki na odległość. Trzeba to teraz utrwalić, powtórzyć. Bardzo Wam w tym kibicuję. Nie zapominajcie, że zawsze możecie się zwrócić do nauczycieli o pomoc.
Drodzy uczniowie zmieniamy kalendarz szkolny. Ze względu na odłożenie egzaminu ósmoklasisty dni 21, 22, 23 kwietnia są normalnymi dniami nauki. Wcześniej zaplanowane były jako dni wolne dla klas I-VII ze względu na egzamin.
UWAGA, 22 KWIETNIA JEST DZIEŃ ZIEMI, POMYŚLCIE, CO MOŻEMY ZROBIĆ DLA NASZEJ PLANETY. MOŻECIE NP. ZACZĄĆ OD SEGREGOWANIA ŚMIECI, OSZCZĘDZANIA ENERGII, WODY. WARTO TYM ZARAZIĆ NAJBLIŻSZYCH.
A 24 KWIETNIA JEST DZIEŃ EUROPEJSKIEGO ŚNIADANIA. POKAŻCIE MI WASZE ŚNIADANIA. POPROSZĘ O ZDJĘCIA NA MOJEGO MESSENGERA, NA POCZTĘ tomi215@op.pl . MAM NADZIEJĘ, ŻE SIĘ ZDROWO ODŻYWIACIE. ŚNIADANIE TO WAŻNY POSIŁEK. DAJE SIŁĘ NA CAŁY DZIEŃ.
CZEKAM NA ZDJĘCIA, A POTEM POKAŻĘ JE NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ.NAJBARDZIEJ ZDROWE I KOLOROWE ŚNIADANKO CZEKA NAGRODA.
Życzę Wam i Waszym rodzinom duużo zdrowia. Bądźcie wytrwali: JESZCZE BĘDZIE PIĘKNIE!
Pozdrawiam i życzę siły na cały tydzień
Aleksandra Graban dyrektor szkoły
W środę 22 kwietnia o godz. 14:30 naszego czasu, Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk i @V4Sport.Fundacja zapraszają na największą lekcję WF-u on-line w historii. Dołącz do wydarzenia i weź udział w ustanawianiu rekordu świata! Zajęcia potrwają około 40 minut i są odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jeśli podzielasz tę wizję na sport lub chcesz się podzielić swoją dołącz do społeczności @Vision4Sport.community.WF Online poprowadzi nauczyciel WFu z Polski! Ustanowienie rekordu oczywiście jest ważne, ale chcemy wykorzystać to przedsięwzięcie głównie do porozmawiania o aktywności fizycznej w tych trudnych czasach.
Zapraszamy na https://www.facebook.com/events/1080597062310488/
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
Pliki do pobrania:
TERMIN: 26.04.-10.05.2020
Podczas nauki w domowej szkole uczniowie dbają nie tylko o swoje umysły, ale także o sprawność fizyczną. Doskonale realizują zajęcia ruchowe, zapraszając również do wspólnej zabawy rodziców i rodzeństwo.
Pozdrawiamy
Uczniowie kl. II z wychowawczynią
KORONAWIRUS_-_PAMIETAJMY_O_OBOSTRZENIACH.pdf
W związku z pandemią koronawirusa
PRZYPOMINAMY O OBOWIĄZUJĄCYCH ZASADACH i OBOSTRZENIACH:
zasada dystansu społecznego - minimum dwa metry od drugiej osoby, ta zasada nie dotyczy rodzica opiekującego się małym dzieckiem na spacerze, czy opieki nad osobą z niepełnosprawnością;
- osoby poniżej 18. roku życia mogą przebywać w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą (od 1 kwietnia);
mycie rąk mydłem przez 30 sekund, dokładnie, nie omijając żadnej części;
- najlepiej wytrzyj ręce w papierowy ręcznik. Jeśli używasz ręcznika z tkaniny, pierz go często;
obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej do odwołania
jeśli kaszlesz, kichasz, wycierasz nos, używaj jednorazowych chusteczek, a potem od razu je wyrzucaj;
jeśli kichasz, zasłoń usta jednorazową chusteczką lub przedramieniem, a nie dłonią;
nie dotykaj twarzy, a zwłaszcza ust i nosa;
limit osób w sklepie do 3 osób na kasę;
w urzędach pocztowych limit do 2 osób na okienko;
zakaz zgromadzeń i imprez;
zakaz lub ograniczenia w dostępie do parków, bulwarów, skwerów, miejsc rekreacji;
na bazarach, targowiskach limit 3 osób do jednego straganu;
sklepy spożywcze, apteki, drogerie w godzinach od 10 do 12 są otwarte tylko dla osób powyżej 65. roku życia;
pamiętaj o dezynfekowaniu powierzchni, które często dotykasz np. klawiatura komputera, telefon komórkowy.
W związku z odwołaniem zajęć w szkołach uległy zmianie terminy zdobywania sprawności w I etapie Wielkiej Ligi Czytelników.
BIBLIOTEKA SZKOLNA - Wielka Liga Czytelników
Witam Was moi drodzy i zachęcam do udziału w konkursie przyrodniczym.
Zadanie jest proste, należy rozpoznać element, na którym wygrzewa się biedronka przedstawiona na zdjęciu.
POBIERZ PLIK: KONKURS_PRZYRODNICZY.pdf
Zachęcam do udziału i pozdrawiam Was gorąco
Anita Smoczyńska