• NAJDROŻSI Uczniowie, NIEZASTĄPIENI Rodzice,

    Po świętach niewiele się zmienia dla Nas wszystkich. Może tylko pogoda. Wiosna tak blisko nas.

    Nauka na odległość nadal w niezmienionej formie. Aktualizacja na 15, 16, 17 kwietnia. Potem kolejny tydzień. Co po 26 kwietnia - nikt z nas nie wie.

    Ósmoklasiści, póki co, macie czas na przygotowanie się do egzaminu, nie zmarnujcie go, to naprawdę szansa, żeby spokojnie pewne treści jeszcze powtórzyć. Wiem, warto by to było mieć już z głowy, ale w tej chwili najważniejsze jest nasze zdrowie i życie.

    Bardzo Nam Was brakuje, gwaru na korytarzach szkolnych, na boisku, wszyscy już tęsknimy do „normalności”. Bardzo brakuje najmłodszych – milusińskich przedszkolaków, pierwszaków, waszych roześmianych twarzy, naszych spotkań na szkolnym korytarzu. Brakuje każdego z WAS, uczniowie.

    Nauczyciele pozostają w stałym kontakcie z Wami – możecie zwracać się do nich mailowo, przez Messengera lub poprosić o telefon – zadzwonią, jeśli będziecie chcieli porozmawiać. Czeka na was również pedagog i psycholog – w aktualnościach na stronie szkoły namiary do nich.

    Panie kucharki bardzo się nudzą, bo nie mogą dla Was gotować, a panie sprzątaczki już tęsknią za brudną tablicą, wietrzą klasy, odświeżają hole w oczekiwaniu na Was, pan woźny i pan konserwator już prawie wszystko ponaprawiali, posiali świeżą trawę, przycinają krzewy…

    W szkole jest tak pusto i przerażająco cicho…

    Możecie również zwrócić się bezpośrednio do mnie na adres zs-morzeszczyn@wp.pl

    Rodzice, dziękujemy za wszystko, za słowa wsparcia, za zrozumienie, a przede wszystkim za to, że teraz jesteście wsparciem w nauce naszych kochanych dzieci. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie potrzeby, najlepiej drogą e-mail: zs-morzeszczyn@wp.pl Kłaniam się Państwu.

    Pozdrawiam i ściskam każdego z Was osobno, najmilsi uczniowie

    Dyrektor Aleksandra Graban

  • ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI -14.04

  • KOCHANI UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE, RODZINY,

    przed nami Święta, Święta zupełnie inne niż dotychczas. Święta w trudnym dla nas wszystkich czasie.

    Musimy jednak zrobić wszystko, żeby było choć trochę normalnie. Dzieciaki, pomalujcie pisanki, rodzice upieczcie babę wielkanocną. A potem podzielcie się jajkiem przy niedzielnym śniadaniu.

    Drodzy Rodzice, w tym roku ZOSTAJEMY W DOMU, nie odwiedzamy się, na to jeszcze przyjdzie czas. Kochane Dzieciaki, jeszcze będzie pięknie, będzie czas na odwiedziny u rodziny. Teraz musimy wytrwać, bo dbamy o swoje zdrowie i życie.

    Życzymy Wam zdrowia, wytrwałości, pięknego czasu spędzonego w gronie najbliższych i miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr

     

    Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi SP Morzeszczyn

     

    WIELKANOC 2020

  • Informacja

    WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA 

    rozpoczyna się 9 kwietnia  i potrwa  do 14 kwietnia 2020r.

  • Klasa II prezentuje wykonane przez siebie ozdoby świąteczne i prace wiosenne

  • Wielkanocne Życzenia

    Wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, mokrego Śmigusa Dyngusa oraz samych słonecznych i cudownych dni życzy:

    Klasa 3b z wychowawczynią

  • KLASA VI B z p. Aleksandrą Graban PRZYPOMINA: 

  • Psycholog szkolny pisze.. cz. 4

    Kochani Uczniowie,

    Drodzy Rodzice,

    Od jutra rozpoczyna się wiosenna przerwa świąteczna. Mimo tego, że już od kilku tygodni nie chodzicie do szkoły, tylko uczycie się zdalnie w swoich domach ta przerwa jest Wam i Waszym rodzicom bardzo potrzebna. Odpoczniecie od nauki, prac domowych i obowiązków szkolnych, zregenerujecie siły do dalszej pracy. Chciałabym złożyć Wam i Waszym bliskim życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy, przede wszystkim zdrowia, spokoju i nadziei by z ufnością patrzeć w przyszłość. Spędźcie ten czas w gronie najbliższych, pozostając w domach, w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Bądźcie dla siebie wsparciem w tym trudnym czasie.

    Z najlepszymi życzeniami, Wasz Psycholog - Małgorzata Śmigerska

  • Wielkanocne życzenia

    Życzymy Wam, aby te świeta wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję. Życzenia wielkanocne składają uczniowie kl. 1a wraz z wychowawczynią.

  • ŚWIĄTECZNE DEKORACJE

    W trudnym dla nas wszystkich czasie uczniowie z klasy I b, są w świątecznych nastrojach. Wykonali świąteczne dekoracje i wykorzystali je do ozdobienia swoich domów. Większość dzieci zrobiła papierowe pisanki, a Kuba wykonał ozdoby świąteczne z klocków lego.

  • Biedronki i Sówki

    Nasze przedszkolaki nie tracą czasu pomimo świątecznej krzątaniny rodziców. Wykonują rzeczy niezwykłe, sami zobaczcie!!!  Tworzą cuda, m.in. z masy solnej powstają piękne pisanki, zajączki, kurczaczki i baranki z zastosowaniem wyszukanych technik oraz świąteczne wypieki. Sadzą cebulki i sieją rzeżuchę, pieką ciasteczka, pomagają w przygotowaniu zdrowych śniadań, a także eksperymentują. Jak wszyscy wiemy, długo nie usiedzą w miejscu więc skaczą, tańczą i śpiewają. Znajdują też czas na szlifowanie swojej kaligrafii, dzielnie ćwiczą szlaczki, przeliczają, sylabizują i głoskują.

    Cieszymy się, że wykorzystujecie różne źródła internetowe do zabaw i prac plastycznych. 

    Pozdrawiamy Was serdecznie

    Sabina Fieducik i Sabina Szulc

  • DLA OSÓB SZUKAJĄCYCH INFORMACJI, POMOCY I WSPARCIA

    Drodzy uczniowie, szanowni rodzice, czasami los stawia nas w nieprzewidzianych i trudnych momentach życiowych. Potrzebujecie wsparcia w zakresie: przeciwdziałania przemocy w rodzinie, uzależnienia od nowych technologii, alkoholu, papierosów, środków psychoaktywnych, depresji, myśli samobójczych, autoagresji, zaburzeń odżywiania. Dlatego przygotowałem kilka numerów telefonów do organizacji pomocowych. Pod telefonem dyżurują specjaliści: prawnicy, pedagodzy, psycholodzy, psychiatrzy i lekarze.

    1. Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży Tel. 116 111

    2. Telefon Dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci Tel. 800 100 100

    1. Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka Tel. 800 12 12 12

    2. Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ,,Niebieska Linia’’ Tel. 800 120 002

    3. Telefon Rzecznika Praw Obywatelskich Tel. 800 676 676

    4. Telefon Zaufania Dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym Tel.116 123

    5. Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Tel. 800 120 226

    6. Telefon Zaufania ,,Narkotyki-Narkomania’’ Tel. 801 199 990

    7. Telefon Wsparcia Dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego Tel. 800 70 2222

    8. Telefon Dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców Tel. 800 080 222

     

    Opracował Pedagog szkolny: Sławomir Grabalski

     

  • BIEDRONKI Z PRZEDSZKOLA PRACUJĄ W DOMU

    Drodzy Rodzice!

    Dostaję cudowne zdjęcia, jak pracujecie i bawicie się z dziećmi. Nie tylko nad kartami pracy i pracami plastycznymi, ale cudownie życiowo, relacyjnie. Dostarczają mi moc wspomnień i wzruszeń, dziękuję!!! Warto pamiętać starą prawdę, że niezależnie od wkładu nauczyciela, każdy uczy się w każdym momencie i od wszystkich dookoła...sam. Ten „koronaczas” to pewna ilość formalnej nauki mniej, ale to może być ważny okres intensywnego, indywidualnego rozwoju więcej. Przede wszystkim więcej relacji z najbliższymi.

    Czas spędzony z dziećmi to nauka połączona z zabawą, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Zachęcajcie je do samodzielnego działania, według własnej inwencji twórczej. Ważne jest dla nich poczucie sprawstwa oraz zdobywanie nowych doświadczeń w drodze samodzielnych działań. Nie przedstawiajcie im gotowych rozwiązań, nie narzucajcie własnego zdania. Nasi mali artyści niejednokrotnie zaskoczyli mnie pomysłowością, oryginalnością i niepowtarzalnością swoich prac. Mam nadzieję, że korzystacie z udostępnionych przeze mnie piosenek, zabaw ruchowych i pląsów. Jeśli dzieciom udało się wciągnąć Was w te zabawy, to dla nich też nowe doświadczenie, niejako wcielili się w moją rolę: ).

    Czasu mamy coraz mniej, zabiegani i zapracowani tracimy najcenniejszy dar jaki możemy im dać. Czasu nie cofniemy, a teraz możemy zwolnić i podarować go dzieciom. Chwile spędzone z nimi będą dla nich cenniejsze niż kolejna zabawka. Warto poświęcić go na czytanie bajek, gry planszowe czy zwykłe rozmowy. Wszystkie aktywności mają zbawienny wpływ dla ich rozwoju.

    Nie zapomniałam o cudownym wpływie przyrody na dzieci, one właściwie czują się Jej częścią. To przestrzeń, która jest im najbliższa, niewyczerpane źródło fantazji i wyobrażeń. Niestety „koronaczas” ograniczył nam przestrzeń do eksploracji świata.

    Liczę na kolejne fotorelacje Waszych pociech w akcji, czy to z domu, czy też z ogródka. Może uda im się dostrzec dżdżownicę, defiladę mrówek, czarny kształt przemykający po drzewie? Każdy zakamarek ma swoje tajemnice, a dziecko rozumie je najlepiej.

    Pozdrawiam Was mocno, tęsknię za dziećmi i za normalnością.

    Sabina Fieducik

  • Psycholog pisze.. cz. 3

    Jak przetrwać w domu i nie oszaleć?

    - Porozmawiajcie wspólnie ze wszystkimi domownikami i ustalcie rodzinne zasady funkcjonowania na najbliższy czas.

    - Stwórzcie swój własny plan dnia (pobudka, nauka, obowiązki domowe, czas wolny) i koniecznie dbajcie o jego przestrzeganie.

    - Pomyślcie o rzeczach, które możecie robić wspólnie z bliskimi, zaplanujcie kilka pomysłów, ale weźcie przy tym pod uwagę możliwości i umiejętności pozostałych domowników.

    - Wyznaczcie cele jakie macie do zrealizowania w najbliższym czasie. Pamiętajcie o tym, że obrany cel musi być realny do osiągnięcia i jego wykonanie powinno być określone w konkretnym czasie.

    - Zadbajcie o chwilę dla siebie, chwila spokoju, ciszy, relaksu jest potrzebna każdemu po to żeby naładować baterie na kolejny dzień, przemyśleć pewne sprawy.

    - Nie zapominajcie o aktywności fizycznej, nasze ciało także potrzebuje tego by o nie zadbać.

    - Podtrzymujcie kontakty za pomocą telefonu, portali społecznościowych z osobami bliskimi, które z Wami nie mieszkają i w obecnej sytuacji nie możecie się z nimi spotkać, ze znajomymi, koleżankami i kolegami ze szkoły. W tym trudnym czasie okazujmy sobie nawzajem wsparcie.

    - Bądźcie wyrozumiali dla siebie i dla reszty domowników, nie tylko Wam jest ciężko. Pamiętajcie, że w przyjaznej, spokojnej atmosferze wspólnie z bliskimi łatwiej przetrwać trudne chwile.

    Jestem z Wami!

    Pozdrawiam Wasz Psycholog – Małgorzata Śmigerska

  • SÓWKI Z ZERÓWKI PRACUJĄ W DOMU

    Mimo bardzo trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem dzielne przedszkolaki z grupy SÓWKI, z pomocą swoich rodziców, wytrwale pracująw domu. Dowodem na to są przepiękne zdjęcia, które otrzymuję. Wiem, że systematycznie wykonujecie zadania w kartach pracy i nie brakuje Wam sił na prace plastyczne. Bardzo za to dziękuję. Mam nadzieję, że z takim samym zapałem będziecie pracowali w dalszym ciągu. Serdecznie pozdrawiam Wasi Waszych rodziców!

    Sabina Szulc

  • UWAGA

    PRZEDŁUŻAMY REKRUTACJĘ DO PRZEDSZKOLA, ZERÓWKI I KLASY PIERWSZEJ DO 30.04.2020

    Przypominamy dokumenty do pobrania na stronie internetowej szkoły w linku REKRUTAJCA ON-LINE.

  • PIERWSZAKI PRACUJĄ WYTRWALE I NIE TYLKO!!!

    Pomimo trudnej dla nas wszystkich sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, uczniowie klasy I b pracują bardzo wytrwale. Dzięki wsparciu swoich Rodziców pracują z dużym zapałem i zaangażowaniem. Waszą pracę widać na zdjęciach, które przesyłacie, ale także pieczecie ciasteczka. Jestem z Was bardzo dumna, wierzę, że niedługo się spotkamy i będziemy mogli wspólnie wyruszyć w naszą podróż jaką jest zdobywanie wiedzy. Serdecznie Was i Waszych Rodziców pozdrawiam.

    Gabriela Król

  • Klasa 3b nie nudzi się w czasie kwarantanny

    Choć sytuacja jest nowa i mnóstwo utrudnień, uczniowie klasy 3b nie nudzą się podczas kwarantanny. Dzielnie pracują, nie wychodząc z domów. Pracują z zapałem i zaangażowaniem. W ostatnim czasie powstały ciekawe i piękne prace, z którymi uczniowie naszej klasy zechcieli się podzielić.

    Dziękuję również rodzicom za świetną współpracę w tym ciężkim czasie!

    Katarzyna Budzelewska

     

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

    Dzisiaj 02.04.2020 r. obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Głównym celem obchodów święta jest przeciwstawienie się dyskryminacji oraz stereotypom dotyczących osób dotkniętych autyzmem. Czasami używana jest także nazwa Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu.

    Według danych, w Polsce bezpośredni problem autyzmu dotyczy około 30 tysięcy osób, a także ich najbliższych. Specjaliści uważają, że obecnie co setne dziecko rodzi się z zaburzeniami autystycznymi. Autyzm nie wiąże się z upośledzeniem umysłowym, a wręcz przeciwnie, osoby te mają przeciętną lub ponad przeciętną inteligencję. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnoza, aby wdrożyć odpowiednie działania. Nasza Szkoła również wspiera uczniów ze zdiagnozowanym autyzmem.

  • ,,Szkolne wyzwania w kwarantannie"

    Dopiero co pociąg pierwszoklasistów do szkolnej przygody się rozpędził, a już musiał się zatrzymać. 
    Ostatnie dni są dla nich wielkim wyzwaniem. Ale dzięki wsparciu swoich rodziców wspaniale radzą sobie z powierzonymi im zadaniami. Dowodem na to są ich piękne prace, które mi codziennie przesyłają. Jestem z nich bardzo dumna, widząc jak starannie wykonują wszystkie zadania. Ten czas dla nich, jak i dla nas wszystkich jest trudny, ale będzie jeszcze czas na wspólne lekcje w klasie, zabawy i wycieczki. Spędzimy jeszcze wiele wspólnych, szkolnych przygód. Pociąg zatrzymał się na chwilę na stacji, ale zaraz ruszy dalej. Będzie dobrze. 

    Monika Chmielecka, kl. 1a

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć