Uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie ukończyli I moduł projektu "Lekturki spod chmurki". Zrealizowaliśmy wspólnie pięć zadań:
W ramach Czyściochowego Przedszkola odbywa się konkurs, w którym przedszkola z całej Polski realizują zajęcia na temat higieny i rywalizują o karty podarunkowe umożliwiające zakup produktów higienicznych na potrzeby placówki. Głosowanie będzie możliwe od marca do czerwca. W każdym miesiącu 100 przedszkoli z największą liczbą zdobytych głosów wygrywa kartę podarunkową do drogerii Rossmann o wartości 500 zł.
Konkurs w Czyściochowym Przedszkolu jest elementem inicjatywy edukacyjnej drogerii Rossmann realizowanej w ramach programu Rossnę! Junior. Czyściochowe Przedszkole wspiera nauczycieli i rodziców, aby nauczyć najmłodszych, jak samodzielnie dbać o każdy aspekt zdrowego i czystego ciała.
Więcej o informacji o programie na: www.czysciochowo.pl.
Nasz Oddział Przedszkolny bierze udział w konkursie, prosimy wszystkich o głosowanie!
Zasady głosowania:
KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK I ODDAJ GŁOS:
DZIĘKUJEMY ZA OODANE GŁOSY!
W poniedziałek 9 marca zaczynamy TYDZIEŃ MATEMATYKI.
Prosimy, aby każda klasa wykonała 1 plakat.
Podpisujemy i dostarczamy do p. M. Chilińskiej – sala 14 lub p. M. Skrzypczak - sala 40.
Pozostałe informacje znajdują się na tablicach ogłoszeń.
Dnia 2 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie odbył się apel pt. ,,Grunt to dobre wychowanie”. Uczniowie klasy czwartej słowami wierszy i piosenek przypomnieli koleżankom i kolegom zasady grzeczności i właściwego zachowania. Uczestnicy apelu obejrzeli także krótkie scenki ilustrujące pewne sytuacje z życia codziennego. Następnie odgadywali zagadki, których rozwiązaniem były czarodziejskie słowa: proszę, przepraszam, dziękuję. Na zakończenie wysłuchali piosenki pt. ,,Magiczne słowa” (https://www.youtube.com/watch?v=Iz_VSfa_VaE).
Przestrzeganie zasad savoir – vivre'u czyni życie przyjemniejszym. Dobre maniery zjednują nie tylko sympatię, ale i szacunek ludzi. Mamy nadzieję, że od dzisiaj w naszej szkole wszyscy będą pamiętać o zwrotach grzecznościowych.
Ruszamy ze zbiórką dla nowego schroniska dla piesków ,,Pies Darem Bożym” w Zelgoszczy. Potrzeba niemal wszystkiego – środki czystości, koce, ręczniki (mogą być używane), miski dla piesków (najlepiej nowe), oraz jedzonko: ryż, kasze, makaron, sucha i mokra karma (dobrze, aby była lepszej jakości, bo pieski często chorują). Zbieramy po prostu WSZYSTKO, co co mogłoby się przydać. Wszystkie dary prosimy dostarczyć do pani Karoliny Bendyk (sala 37). UWAGA! To schronisko tylko dla piesków, więc karmy dla kotów nie przynosimy. Z góry DZIĘKUJEMY za okazane serce.
Dnia 25.02.2020r. uczniowie klas 7a, 6a, 5b wraz z wychowawczyniami świetnie się bawili na miejskim lodowisku w Tczewie. Można było podziwiać zarówno pierwsze kroki na lodzie, jak i sprawne ruchy bardziej doświadczonych uczniów.
11 lutego 2020 r. obchodziliśmy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). W naszej szkole pod hasłem „RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET”. Uczniowie klasy Vb i VII przedstawili apel, podczas którego promowali pozytywne wykorzystanie Internetu, zwracając szczególną uwagę na rolę użytkownika w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska on-line. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
W dniu 26 lutego 2020r. odbyły się warsztaty związane z profilaktyką antygrypową. Spotkanie poprowadziła Pani Małgorzata Pasikowska.
26 lutego 2020 roku w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas I – VIII.
W poszczególnych kategoriach przyznano następujące miejsca:
Klasy I – III
I miejsce Adam Maślanka z klasy IIa
II miejsce Marta Domert z klasy IIIa
III miejsce Marta Dembicka z klasy IIa
Klasy IV – VI
I miejsce Agata Łapa z klasy IVa
II miejsce Natasza Potulska z klasy IVa
III miejsce Julia Więckowska z klasy Va
Klasy VII – VIII
I miejsce Martyna Falgowska z klasy VIIIb
II miejsce Marta Przygocka z klasy VIIIa
III miejsce Nikola Parka z klasy VIIIb i Wiktoria Kulczyńska z klasy VIIIa
Gratulujemy!
21 lutego w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Całość poprowadziła Julia Więckowska z klasy Va. Przeprowadziła ona też konkurs dla widzów pod tytułem "Potyczki językowe". Komiczną scenkę z "Zemsty" przedstawiły: Katarzyna Dziedzińska, Emilia Ostrowska i Julia Szulc z klasy VII. Ponadto z pięknymi recytacjami wierszy polskich twórców wystąpiły: Martyna Falgowska z klasy VIIIb i Martyna Gliniecka z klasy Va. Całości dopełniła "Krótka historia języka polskiego" oraz żartobliwe filmiki ukazujące wyjątkowość naszej mowy ojczystej. Mamy nadzieję, że czytelne przesłanie apelu na zawsze pozostanie w pamięci uczniów.
Od 15.02.2020r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych dzieci w wieku 3 - 6 lat. Kartę zgłoszenia dziecka 3, 4, 5, 6 letniego można pobrać w zakładce - dokumenty szkole następnie złożyć w sekretariacie szkoły.
Termin składania wniosków - 30.03.2020r.
„Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy,
albo zapomni o tym, co mu dolega,
albo zaśnie – w każdym razie wygra…”
H. Sienkiewicz
Dnia 6 marca 2020r. (w piątek) w naszej szkole odbędzie się specjalne wydarzenie
,,NOC W SZKOLE, czyli czytanie do poduchy’’.
Mogą w nim wziąć udział uczniowie klas I – VIII, biorący udział w konkursie czytelniczym ,,Wielka Liga Czytelników 2019/2020”, którzy do dnia wydarzenia przeczytali co najmniej 8 książek.
Organizator - biblioteka szkolna - zapewnia ciekawy i zróżnicowany program, m.in.:
Wy – uczestnicy wydarzenia - przynosicie:
Regulamin_wydarzenia_NOC_W_SZKOLE.docx
Aurelia Zawiszewska
Anna Dembicka
20 lutego 2020 r. uczniowie klas 1-3 ponownie brali udział w kulinarnych warsztatach, przeprowadzonych przez panie z KGW w Morzeszczynie. Dzieci pod opieką pań aktywnie uczestniczyły w kolejnych etapach przygotowania faworków- takich jak: wałkowanie, wycinanie i skręcanie. Oczywiście najwięcej przyjemności sprawiła degustacja tych smakołyków. Faworki smakowały wyśmienicie!
W przerwie, gdy smażyły się faworki pani Monika Piekarska- instruktor tańca, zapoznała dzieci z tradycyjnym strojem kociewskim i nauczyła je tańca kociewskiego. To był bardzo „smakowity” dzień😉
14 lutego uczniowie klas 1-3 obchodzili Walentynki. Świętowanie rozpoczęli od wysłuchania krótkiego opowiadania o Walentym. Następnie wybrani uczniowie wzięli udział w quizie, związanym z życiem św. Walentego. Kolejne zadanie, jakie otrzymali uczniowie było odnalezienie „drugiej połówki serca”. Potem nastąpił długo wyczekiwany moment😉, czyli doręczenie poczty walentynkowej. Na zakończenie uczniowie „dzielili się dobrym słowem”, poprzez pisanie miłych słów na sercach umieszczonych na plecach kolegów. To naprawdę był bardzo miły dzień!
Monika Chmielecka „Mały Samorząd Uczniowski”
W związku z realizowanym programem „Aktywna tablica” 11 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie odbyło się międzyszkolne spotkanie nauczycieli w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie.Podczas spotkania podzielono się doświadczeniami, spostrzeżeniami, m.in. z zakresu wykorzystania tablicy interaktywnej na lekcji, narzędzi do tworzenia publikacji i materiałów dydaktycznych oraz możliwości ich wykorzystania podczas zajęć lekcyjnych. Przedstawiono materiały do wykorzystania na lekcjach, przykłady gotowych scenariuszy lekcji, które można wykorzystać w nauczaniu przedmiotów oraz szkolenia i filmy instruktażowe dotyczące pracy z tablicą interaktywną dostępne na stronie internetowej www.tablice.net.pl.
To był dzień pełne wrażeń, połączenie zabawy z nauką. Miał on na celu prezentację wydarzeń za śródrocze 2019/20, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i rodzicom.
8 lutego – to data, która na długo zapisze się w naszej pamięci. W naszej szkole otworzyliśmy podwoje dla rodziców, uczniów, gości.
Ten dzień połączyliśmy z wywiadówką.
Po powitaniu przez dyrekcję obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez panią Elżbietę Andrzejewską, która obrazowała wszystkie wydarzenia od września 2019 do stycznia 2020. (DZIEN_OTWARTY_SZKOLY_08.02.2020r.pptx)
Następnie uczniowie prezentowali część artystyczną, odwołując się do apeli, które miały miejsce w naszej szkole:
Oprócz tego uczniowie klas I-III śpiewali piosenki, m.in. po angielsku. Furorę zrobił występ przedszkolaków. Maluchy świetnie wcieliły się w role babci i dziadka. A uśmiech obecnych rodziców, dziadków był najlepszym dowodem na to, że się podobało. Nie zabrakło gromkich braw.
Rodzice, uczniowie mieli czas na zwiedzenie klas, obejrzenie kronik szkolnych, zrobienie sobie zdjęcia na pamiątkowej „ściance”, zwiedzali klasy, mieli możliwość podpatrzenia, jak dzieci korzystają z tablic, monitorów multimedialnych, obejrzeć prezentację „Pradzieje Ziem Polskich" zaproponowaną przez uczniów klasy VII: Katarzynę Dziedzińską, Annę Łapę i Dawida Golickiego, porozwiązywać łamigłówki i zagadki.
Tego dnia w szkole panował klimat otwartości i życzliwości.
Wszystkim przybyłym dziękujemy za czas spędzony z nami, zapraszamy w czerwcu na Dzień Rodziny.
Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu
klasy IV-VIII
Klasa 4a
Anna Kotowska - 4,72 bdb
Agata Łapa - 4,72 bdb
Klaudia Tomaszewska - 5,18 wz
Błażej Kaliszewski - 5,0 wz
Klasa 5a
Martyna Gliniecka - 4,83 wz
Roksana Szczeblewska - 4,83 wz
Julia Więckowska - 5,08 wz
Klasa 5b
Filip Boldt - 5,00
Jakub Maślanka - 5,08
Marta Muszyńska - 4,75
Aleksander Najda - 4,92
Maksymilian Słomski - 5,00
Filip Topczyński - 5,08
Klasa 6a
Natasza Klofczyńska - 5,17 wz
Amelia Balewska - 4,83 wz
Klasa 6b
Bielińska Zuzanna - 5,16, wz.
Lemka Nicole - 5,08,wz.
Kinowska Oliwia - 4,91, wz.
Szwarc Zuzanna - 4,91, wz.
Klasa 7a
Dawid Golicki - 5,07 bdb
Anna Łapa - 4,92 wz
Klasa 8a
Dominik Kulpa - 5,28 wz
Marta Przygocka - 4,71 wz
Klasa 8b
Cylka Fabian - 5,14, wz
Parka Nikola - 4,57, wz
UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ
Klasa 4a
Błażej Kaliszewski
Agata Łapa
Denis Otlewski
Klaudia Tomaszewska
Adam Żylis
Klasa 5b
Anna Andrzejewska
Maciej Balewski
Filip Boldt
Jakub Maślanka
Marta Muszyńska
Klasa 6a
Nikola Chyła
Dawid Kruk
Patryk Łapa
Kamila Parka
Klasa 7a
Joanna Czarnecka
Agata Kobylarz
Bartosz Kowalski
Sebastian Loda
Anna Łapa
Nikodem Najda
Klasa 8a
Julia Cherek
Oliwia Narloch
Julia Parka
Cezary Potulski
Klasa 8b
Kotowska Marlena
Kotowska Marzena
Parka Nikola
Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu
klasy I-III
Klasa 1a
Klasa 1b
Klasa 2a
Klasa 3a
Klasa 3b
Etap drugi konkursu WLC (test kwalifikacyjny) odbędzie się w dniach 16 - 27 marca 2020r.
Dokładny termin jeszcze podamy.
Tytuły książek do testów kwalifikacyjnych:
1. kl.I-IV "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)" - Justyna Bednarek
2. kl.V-VIII "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" - Hanna Ożogowska
Pozdrawiam
Aurelia Zawiszewska