• I moduł projektu "Lekturki spod chmurki"

    Uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie ukończyli I moduł projektu "Lekturki spod chmurki". Zrealizowaliśmy wspólnie pięć zadań:

    1. Wykonaliśmy Czytusie z plasteliny i umieściliśmy je w specjalnie przygotowanym przez nas kąciku.
    2. Ozdobiliśmy lekturniki i omówiliśmy pierwszą lekturę " Dzieci z Bullerbyn".
    3. Zaprosiliśmy Panią Dyrektor do przeczytania nam kilku rozdziałów lektury.
    4. Wykonaliśmy zakładki do książek na podstawie lektury.
    5. Zrobiliśmy makietę wioski Bullerbyn.
    6. uzupełniliśmy również ćwiczenia w lekturniku dotyczące I modułu. z dużą radością wykonaliśmy gry na tablet i opisaliśmy swojego ulubionego bohatera lektury.
  • Zapraszamy do głosowania w konkursie Czyściochowe Przedszkole!

    W ramach Czyściochowego Przedszkola odbywa się konkurs, w którym przedszkola z całej Polski realizują zajęcia na temat higieny i rywalizują o karty podarunkowe umożliwiające zakup produktów higienicznych na potrzeby placówki. Głosowanie będzie możliwe od marca do czerwca. W każdym miesiącu 100 przedszkoli z największą liczbą zdobytych głosów wygrywa kartę podarunkową do drogerii Rossmann o wartości 500 zł.

    Konkurs w Czyściochowym Przedszkolu jest elementem inicjatywy edukacyjnej drogerii Rossmann realizowanej w ramach programu Rossnę! Junior. Czyściochowe Przedszkole wspiera nauczycieli i rodziców, aby nauczyć najmłodszych, jak samodzielnie dbać o każdy aspekt zdrowego i czystego ciała.

    Więcej o informacji o programie na: www.czysciochowo.pl.

    Nasz Oddział Przedszkolny bierze udział w konkursie, prosimy wszystkich o głosowanie!

    Zasady głosowania:

    • głosować w konkursie mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior;
    • codziennie można oddać jeden głos;
    • głosowanie trwa od 2 marca do 30 czerwca i odbywa się w miesięcznych turach – każdy miesiąc to nowe głosowanie i nowi wygrani!;
    • w głosowaniu biorą udział przedszkola, które zarejestrowały się w programie Czyściochowe przedszkole na www.czysciochowo.pl, przeprowadziły zajęcia na temat higieny i zgłosiły pracę konkursową;
    • co miesiąc 100 przedszkoli z największą liczbą głosów wygrywa kartę podarunkową o wartości 500 zł na zakupy higieniczne w drogeriach Rossmann.

    KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK I ODDAJ GŁOS:

    https://www.rossmann.pl/czysciochowo/oddzial-przedszkolny-szkola-podstawowa-w-morzeszczynie,14559?fbclid=IwAR2hC_JVejcyqNqk4SIK8-hyatl03f-W-RtTCbrn6AQPjVF6CcjeKHRL1iI

    DZIĘKUJEMY ZA OODANE GŁOSY!

     

  • INFORMACJA DLA UCZNIÓW

    W poniedziałek 9 marca zaczynamy TYDZIEŃ MATEMATYKI.

    Prosimy, aby każda klasa wykonała 1 plakat.

    Podpisujemy i dostarczamy do p. M. Chilińskiej – sala 14 lub p. M. Skrzypczak - sala 40.

    Pozostałe informacje znajdują się na tablicach ogłoszeń.

  • Apel pt. ,,Grunt to dobre wychowanie"

    Dnia 2 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie odbył się apel pt. ,,Grunt to dobre wychowanie”. Uczniowie klasy czwartej słowami wierszy i piosenek przypomnieli koleżankom i kolegom zasady grzeczności i właściwego zachowania. Uczestnicy apelu obejrzeli także krótkie scenki ilustrujące pewne sytuacje z życia codziennego. Następnie odgadywali zagadki, których rozwiązaniem były czarodziejskie słowa: proszę, przepraszam, dziękuję. Na zakończenie wysłuchali piosenki pt. ,,Magiczne słowa” (https://www.youtube.com/watch?v=Iz_VSfa_VaE).

    Przestrzeganie zasad savoir – vivre'u czyni życie przyjemniejszym. Dobre maniery zjednują nie tylko sympatię, ale i szacunek ludzi. Mamy nadzieję, że od dzisiaj w naszej szkole wszyscy będą pamiętać o zwrotach grzecznościowych.

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW

  • KOCHANI! POTRZEBNA POMOC!

    Ruszamy ze zbiórką dla nowego schroniska dla piesków ,,Pies Darem Bożym” w Zelgoszczy. Potrzeba niemal wszystkiego – środki czystości, koce, ręczniki (mogą być używane), miski dla piesków (najlepiej nowe), oraz jedzonko: ryż, kasze, makaron, sucha i mokra karma (dobrze, aby była lepszej jakości, bo pieski często chorują). Zbieramy po prostu WSZYSTKO, co co mogłoby się przydać. Wszystkie dary prosimy dostarczyć do pani Karoliny Bendyk (sala 37). UWAGA! To schronisko tylko dla piesków, więc karmy dla kotów nie przynosimy. Z góry DZIĘKUJEMY za okazane serce.

  • REKREACJA NA LODOWISKU

    Dnia 25.02.2020r. uczniowie klas 7a, 6a, 5b wraz z wychowawczyniami świetnie się bawili na miejskim lodowisku w Tczewie. Można było podziwiać zarówno pierwsze kroki na lodzie, jak i sprawne ruchy bardziej doświadczonych  uczniów.

  • RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET

    11 lutego 2020 r. obchodziliśmy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). W naszej szkole pod hasłem „RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET”. Uczniowie klasy Vb i VII przedstawili apel, podczas którego promowali pozytywne wykorzystanie Internetu, zwracając szczególną uwagę na rolę użytkownika w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska on-line. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

  • Profilaktyka antygrypowa

    W dniu 26 lutego 2020r. odbyły się warsztaty związane z profilaktyką antygrypową. Spotkanie poprowadziła Pani Małgorzata Pasikowska.

  • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

        26 lutego 2020 roku w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas I – VIII.

    W poszczególnych kategoriach przyznano następujące miejsca:

    Klasy I – III

    I miejsce  Adam Maślanka z klasy IIa

    II miejsce  Marta Domert z klasy IIIa

    III miejsce  Marta Dembicka z klasy IIa

     

    Klasy IV – VI

    I miejsce  Agata Łapa z klasy IVa

    II miejsce  Natasza Potulska z klasy IVa

    III miejsce  Julia Więckowska z klasy Va

     

    Klasy VII – VIII

    I miejsce  Martyna Falgowska z klasy VIIIb

    II miejsce  Marta Przygocka z klasy VIIIa

    III miejsce  Nikola Parka z klasy VIIIb i Wiktoria Kulczyńska z klasy VIIIa

    Gratulujemy!

  • Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

    21 lutego w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Całość poprowadziła Julia Więckowska z klasy Va. Przeprowadziła ona też konkurs dla widzów pod tytułem "Potyczki językowe". Komiczną scenkę z "Zemsty" przedstawiły: Katarzyna Dziedzińska, Emilia Ostrowska i Julia Szulc z klasy VII. Ponadto z pięknymi recytacjami wierszy polskich twórców wystąpiły: Martyna Falgowska z klasy VIIIb i Martyna Gliniecka z klasy Va. Całości dopełniła "Krótka historia języka polskiego" oraz żartobliwe filmiki ukazujące wyjątkowość naszej mowy ojczystej. Mamy nadzieję, że czytelne przesłanie apelu na zawsze pozostanie w pamięci uczniów.

  • REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

    Od 15.02.2020r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych dzieci w wieku 3 - 6 lat.  Kartę zgłoszenia dziecka 3, 4, 5, 6 letniego można pobrać w zakładce - dokumenty szkole następnie złożyć w sekretariacie szkoły.

    Termin składania wniosków  - 30.03.2020r.

  • ,,NOC W SZKOLE, czyli czytanie do poduchy’’

     „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy,

    albo zapomni o tym, co mu dolega,

    albo zaśnie – w każdym razie wygra…”

    H. Sienkiewicz

    Dnia 6 marca 2020r. (w piątek) w naszej szkole odbędzie się specjalne wydarzenie 

    ,,NOC W SZKOLE,  czyli czytanie do poduchy’’.

    Mogą w nim wziąć udział uczniowie klas I – VIII, biorący udział w konkursie czytelniczym ,,Wielka Liga Czytelników 2019/2020”, którzy do dnia wydarzenia przeczytali co najmniej 8 książek.

    Organizator - biblioteka szkolna - zapewnia ciekawy i zróżnicowany program, m.in.:

    • ranking ulubionych książek z listy Wielkiej Ligi Czytelników w specjalnie przygotowanym „Zaczytanym pudle”,
    • „Kococzytanie” - czytanie pod kocami z latarkami w rękach fragmentów swoich ulubionych książek,
    • słuchowisko ,,Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”,
    • zabawy i  gry literackie,
    • wielka gra planszowa,
    • seans filmowy (popcorn zapewniony!),
    • chwila ruchu – czyli podchody w świetle latarek,
    • inne zabawy integracyjne i relaksujące.

    Wy – uczestnicy wydarzenia -  przynosicie:

    • ulubioną książkę,
    • karimatę/materac,
    • śpiwór/koc,
    • poduszkę,
    • latarkę,
    • podstawowy prowiant i picie,
    • dobry humor!!!

    Zapamiętajcie hasło zapewniające wstęp na nocną imprezę:

    ,,Czytam we dnie, czytam w nocy, o poranku i północy!”

     

    Regulamin_wydarzenia_NOC_W_SZKOLE.docx

    Aurelia Zawiszewska

    Anna Dembicka

     

  • WARSZTATY KULINARNE

    20 lutego 2020 r. uczniowie klas 1-3 ponownie brali udział w kulinarnych warsztatach, przeprowadzonych przez panie z KGW w Morzeszczynie. Dzieci pod opieką pań aktywnie uczestniczyły w kolejnych etapach przygotowania faworków- takich jak: wałkowanie, wycinanie i skręcanie. Oczywiście najwięcej przyjemności sprawiła degustacja tych smakołyków. Faworki smakowały wyśmienicie! 
    W przerwie, gdy smażyły się faworki pani Monika Piekarska- instruktor tańca, zapoznała dzieci z tradycyjnym strojem kociewskim i nauczyła je tańca kociewskiego. To był bardzo „smakowity” dzień😉

  • WALENTYNKI

    14 lutego uczniowie klas 1-3 obchodzili Walentynki. Świętowanie rozpoczęli od wysłuchania krótkiego opowiadania o Walentym. Następnie wybrani uczniowie wzięli udział w quizie, związanym z życiem św. Walentego. Kolejne zadanie, jakie otrzymali uczniowie było odnalezienie „drugiej połówki serca”. Potem nastąpił długo wyczekiwany moment😉, czyli doręczenie poczty walentynkowej. Na zakończenie uczniowie „dzielili się dobrym słowem”, poprzez pisanie miłych słów na sercach umieszczonych na plecach kolegów. To naprawdę był bardzo miły dzień!

    Monika Chmielecka „Mały Samorząd Uczniowski”

  • Program ,,Aktywna tablica" - współpraca, dzielenie się doświadczeniem

    W związku z realizowanym programem „Aktywna tablica”  11 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie odbyło się międzyszkolne spotkanie nauczycieli w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie  oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie.Podczas spotkania podzielono się doświadczeniami, spostrzeżeniami, m.in.  z zakresu wykorzystania tablicy interaktywnej na lekcji, narzędzi do tworzenia publikacji i materiałów dydaktycznych oraz możliwości ich wykorzystania podczas zajęć lekcyjnych. Przedstawiono materiały do wykorzystania na lekcjach, przykłady gotowych scenariuszy lekcji, które można wykorzystać w nauczaniu przedmiotów oraz szkolenia i filmy instruktażowe dotyczące pracy z tablicą interaktywną dostępne na stronie internetowej www.tablice.net.pl.

  • DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

    To był dzień pełne wrażeń, połączenie zabawy z nauką. Miał on na celu prezentację wydarzeń za śródrocze  2019/20, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i rodzicom.

    8 lutego – to data, która na długo zapisze się w naszej pamięci. W naszej szkole otworzyliśmy podwoje dla rodziców, uczniów, gości.

    Ten dzień połączyliśmy z wywiadówką.

    Po powitaniu przez dyrekcję obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez panią Elżbietę Andrzejewską, która obrazowała wszystkie wydarzenia  od września 2019 do stycznia 2020. (DZIEN_OTWARTY_SZKOLY_08.02.2020r.pptx)

    Następnie uczniowie prezentowali część artystyczną, odwołując się do apeli, które miały miejsce  w naszej szkole:

    • Święta Bożego Narodzenia;
    • Dzień Babci i Dziadka;
    • Apel profilaktyczny „ Nie palę”.

    Oprócz tego uczniowie klas I-III śpiewali piosenki, m.in. po angielsku. Furorę zrobił występ przedszkolaków. Maluchy świetnie wcieliły się w role babci i dziadka. A uśmiech obecnych rodziców, dziadków był najlepszym dowodem na to, że się podobało. Nie zabrakło gromkich braw.

    Rodzice, uczniowie mieli czas na zwiedzenie klas, obejrzenie kronik szkolnych, zrobienie sobie zdjęcia na pamiątkowej „ściance”, zwiedzali klasy, mieli możliwość podpatrzenia, jak dzieci korzystają z tablic, monitorów multimedialnych, obejrzeć prezentację „Pradzieje Ziem Polskich" zaproponowaną przez uczniów klasy VII: Katarzynę Dziedzińską, Annę Łapę i Dawida Golickiego, porozwiązywać łamigłówki i zagadki.

    Tego dnia w szkole panował klimat otwartości i życzliwości.

    Wszystkim przybyłym dziękujemy za czas spędzony z nami, zapraszamy w czerwcu na Dzień Rodziny.

  • ZESTAWIENIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZNEJ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

    Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu

     klasy IV-VIII

    Klasa 4a

    Anna Kotowska - 4,72 bdb

    Agata Łapa - 4,72 bdb

    Klaudia Tomaszewska - 5,18 wz

    Błażej Kaliszewski - 5,0 wz

    Klasa 5a

    Martyna Gliniecka - 4,83 wz

    Roksana Szczeblewska - 4,83 wz

    Julia Więckowska - 5,08 wz

    Klasa 5b

    Filip Boldt - 5,00

    Jakub Maślanka - 5,08

    Marta Muszyńska - 4,75

    Aleksander Najda - 4,92

    Maksymilian Słomski - 5,00

    Filip Topczyński - 5,08

    Klasa 6a

    Natasza Klofczyńska - 5,17 wz

    Amelia Balewska - 4,83 wz

    Klasa 6b

    Bielińska Zuzanna - 5,16, wz.

    Lemka Nicole - 5,08,wz.

    Kinowska Oliwia - 4,91, wz.

    Szwarc Zuzanna - 4,91, wz.

    Klasa 7a

    Dawid Golicki - 5,07 bdb

    Anna Łapa - 4,92 wz

    Klasa 8a

    Dominik Kulpa - 5,28 wz

    Marta Przygocka - 4,71 wz

    Klasa 8b

    Cylka Fabian - 5,14, wz

    Parka Nikola - 4,57, wz

    UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ

    Klasa 4a

    Błażej Kaliszewski

    Agata Łapa

    Denis Otlewski

    Klaudia Tomaszewska

    Adam Żylis

    Klasa 5b

    Anna Andrzejewska

    Maciej Balewski

    Filip Boldt

    Jakub Maślanka

    Marta Muszyńska

    Klasa 6a

    Nikola Chyła

    Dawid Kruk

    Patryk Łapa

    Kamila Parka

    Klasa 7a

    Joanna Czarnecka

    Agata Kobylarz

    Bartosz Kowalski

    Sebastian Loda

    Anna Łapa

    Nikodem Najda

    Klasa 8a

    Julia Cherek

    Oliwia Narloch

    Julia Parka

    Cezary Potulski

    Klasa 8b

    Kotowska Marlena

    Kotowska Marzena

    Parka Nikola

     

     

  • ZESTAWIENIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZNEJ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

    Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu

    klasy I-III

    Klasa 1a

    1. Boldt Maja
    2. Reszka Liliana
    3. Reszke Michalina
    4. Słomska Laura
    5. Tomaszewski Miłosz
    6. Wyszomierska Maja

    Klasa 1b

    1. Chabowska Nina
    2. Jabłonka Laura
    3. Parka Wiktoria
    4. Potulska Oliwia
    5. Tomaszewska Zuzanna

    Klasa  2a

    1. Dembicka Marta
    2. Kotowski Kamil
    3. Krzemińska Oksana
    4. Wszelak Maja
    5. Szpojnarowicz Jagoda
    6. Kurowski  Ksawery
    7. Więckowski Szymon
    8. Szpojnarowicz Igor
    9. Maślanka Adam
    10. Przygocki Igor

    Klasa 3a

    1. Domert  Marta
    2. Lisewska Lena
    3. Jasiszczak Zofia
    4. Klofczyńska Amelia
    5. Gębarowski Jakub

    Klasa 3b

    1. Czerska Agata
    2. Czerska Kornelia
    3. Dubiela Karol
    4. Falgowska Marika
    5. Grucza Patrycja
    6. Jabłonka Lena
    7. Lemka Hubert
    8. Krocz Nadia
  • Uwaga!

    Etap drugi konkursu WLC (test kwalifikacyjny) odbędzie się w dniach 16 - 27 marca 2020r.

    Dokładny termin jeszcze podamy.

     

    Tytuły książek do testów kwalifikacyjnych:

    1. kl.I-IV "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)" - Justyna Bednarek

    2. kl.V-VIII "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" - Hanna Ożogowska

    Pozdrawiam

    Aurelia Zawiszewska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć