Zebranie Rady Rodziców nie odbędzie się dzisiaj.
Nowy termin 16.10.2019r. o godzina 16.30
Czy lektury muszą być nudne? Oczywiście, że nie. W ramach pierwszego modułu projektu „Czytam z klasą. LEKTURKI SPOD CHMURKI", klasy trzecie przystąpiły do realizacji zadań.
Pierwszą omawianą lekturą jest książka "Dzieci z Bullerbyn", którą wszyscy bardzo polubili. Dzieci z zapałem przystąpiły do czytania, pięknie pokolorowały pierwsze strony swoich Lekturników. Wielka radość sprawiło im wysłuchanie fragmentów lektury, które koncertowo czytały pani dyrektor i wice dyrektor szkoły.
Dnia 7 października odbyły się warsztaty promujące ZDROWE ODŻYWIANIE dla klas pierwszych.
Wzbogaciły one wiedzę uczniów o zdrowiu człowieka i właściwym odżywianiu. Dzieci poznały ,,PIRAMIDĘ ZDROWEGO ODŻYWIANIA”, która uświadomiła im co jest ważne w życiu człowieka
Uczniowie sprawdzili ile cukru jest w małej butelce smakowej wody (aż 7 kostek cukru).
Na koniec spotkania, wspólnie z panią prelegentką zrobiły wodę pomarańczową do picia. Woda wszystkim bardzo smakowała, a małe piramidy zdrowego żywienia, które otrzymały dzieci mają promować zdrowe odżywianie w rodzinach.
Gabriela Król
Wiele radości sprawia nam inicjatywa pani Moniki Reszka, która upiększa przedszkolny korytarz.
Pani Monika w tym roku została sekretarzem Rady Rodziców. Jest mamą Olka z klasy III i Jasia z przedszkola. Ma talent plastyczny, więc w porozumieniu z dyrektorem szkoły postanowiła upiększyć korytarz w części, gdzie są przedszkolaki. Zrobiło się dużo przyjemniej. Kolorowo, bajkowo i o wiele przyjaźniej. Dziękujemy i zapraszamy innych rodziców do współpracy.
Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w XIII edycji
ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:
ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY
AT R A KC YJ N E
NAGRODY CZEKAJĄ
SZCZEGÓŁY KONKURSU:
TERMIN ZBIÓRKI Do 15 listopada 2019 r.
CO ZBIERAMY? UŻYWANE TELEFONY KOMÓRKOWE BEZ BATERII.
JAKIE SĄ NAGRODY?
W tej akcji ekologicznej każda szkoła otrzyma nagrodę oraz każda szkoła ma JEDNAKOWE szanse, ponieważ w kategorii nagród w punkcie (1, 2) liczy się wyłącznie aktywność wyrażona w relacji ilości kg telefonów do ilości uczniów w szkole.
Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa!
Telefony prosimy oddawać do pani Małgorzaty Chilińskiej.
Dzisiaj w naszej szkole królowała muzyka. 1 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Muzyka jest w każdym z nas. Bo każdy z nas ma ulubioną muzykę, którą śpiewa, słucha, bądź wygrywa na różnych instrumentach. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od występu starszych koleżanek i kolegów. Na skrzypcach zagrała nam Zuzia (kl. VI), a na klarnecie i trąbce swój repertuar zaprezentowali nam Ania (kl.VII) i Patryk (kl.VI). Występy uczniów zebrały gromkie brawa. Gra Zuzi, Ani i Patryka podobała się do tego stopnia, że większość uczniów wyraziła chęć nauki gry na prezentowanych instrumentach. Po „mini koncercie” naszych instrumentalistów przyszedł czas na grupowe, bądź indywidualne występy przedszkolaków i uczniów klas I-III. Wszyscy zaprezentowali się wyśmienicie. Na zakończenie każda grupa otrzymała „złotą nutkę” i słodkości.
M.Chmielecka „Mały Samorząd Uczniowski”
Przewodniczącą została Julia Cherek, zastępcy to Miłosz Zawiszewski i Martyna Falgowska.
Pozostałe osoby wchodzą w skład rady SU i są to: Marta Przygocka, Nikola Chyła, Seweryn Cieślikowski, Kamila Parka, Magdalena Kozina i Kacper Potulski.
„Wojna i pokój”
W bieżącym roku w Polsce uroczyście obchodzi się 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W naszej szkole również oddaliśmy hołd żołnierzom, bohaterom i patriotom, którzy stanęli w obronie ojczyzny. 30 września odbył się apel pamięci pt. „Wojna i pokój”. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce wojennej. Widzowie mogli zapoznać się z prezentacją nawiązującą do tematyki apelu. Wśród oglądających zasiedli zaproszeni goście: p. Piotr Laniecki, p. Katarzyna Bandźmiera, p. Barbara Jelitto, p. Celina Mueller, p. Damian Domański, p. Radosław Najda. Ponadto publiczność stanowiła młodzież z klas siódmej i ósmych oraz grono pedagogiczne z dyrekcją na czele. Wszyscy w zadumie i skupieniu wysłuchali prezentowanych utworów. Mamy nadzieję, że już nigdy więcej nie będzie wojny, gdyż niesie ona cierpienie, śmierć i zniszczenie.
Od przedszkolaka, aż po szkolnego starszaka obchodziliśmy 30 września Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy tego dnia wyglądali jak prawdziwi gentlemeni, gdy na ich szyi zawisły kolorowe krawaty. Oczywiście nie zabrakło życzeń i słodyczy co nieco. Wszystkim chłopcom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.
M. Chmielecka Mały Samorząd Uczniowski
Dzień Chłopaka w klasie 6a. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów słodki upominek i złożyły życzenia.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!. Cieszy nas wasze zaangażowanie i chęć upamiętnienia uczestników Powstania Warszawskiego. Kartę online wysłało łącznie 76 uczniów, zaś dwóch wykonało ją własnoręcznie – Lena Tkaczyk i Filip Topczyński z klasy Vb.
Anita Smoczyńska
W piątek mieliśmy okazję poznać kandydatów na przewodniczącego SU i ich programy wyborcze.
W poniedziałek 30 września odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Uczniowie przedstawili mnóstwo ciekawych pomysłów, które chcieliby wprowadzić w naszej szkole,
pragną też kontynuować już sprawdzone akcje.
Trzymamy kciuki w poniedziałek!
25 września uczniowie klas I-III wybrali się wraz z wychowawczyniami i rodzicami do Arboretum Wirty z okazji pożegnania lata. Arboretum to najstarszy ogród dendrologiczny w Polsce, który fascynuje przepiękną roślinnością. Dzieci miały okazję zapoznać się z różnorodnymi okazami drzew i krzewów. A następnie uczniowie spędzili czas na zabawie i pieczeniu kiełbasek przy ognisku. Humory dopisywały o czym mogły świadczyć uśmiechnięte i radosne twarze dzieci.
Ruszamy z pomocą dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.
Otwórz serduszko i przynieś do szkoły wszystko, co jest przydatne maluszkom.
Szczegóły na plakacie!
Dary można przynosić do sali 37 do p. Karoliny Bendyk.
We wrześniu uczniowie klasy VI B z wychowawcą p. Aleksandrą Graban udali się na piknik do Stajni Przystań. Jak zwykle czekało na nich ognisko, ciekawe zabawy, przejażdżka konikiem i przede wszystkim cudowna sielska, rodzinna atmosfera.
Pobyt zakończyliśmy spacerem do lasu.
No i oczywiście dopisywała nam pogoda.
Na pewno znowu tu przyjedziemy.
Dnia 24 września br. dzieci i młodzież naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami wzięła udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Temat tegorocznej edycji to
"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
Wyposażeni w worki i rękawiczki oraz pozytywnie zmotywowani ruszyliśmy w wyznaczone trasy, by oczyścić naszą okolicę. Swoim działaniem daliśmy przykład innym, jak niewiele trzeba włożyć wysiłku, by żyć w czystym otoczeniu.
Ze względu na swoje symboliczne znaczenie akcja ta bez wątpienia pobudza w nas refleksję nad stanem środowiska naturalnego i służy rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy za rok.
Anita Smoczyńska
Ekologia to nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem.
W naszej szkole zawsze dbaliśmy o kształtowanie postaw proekologicznych uczniów podejmując różnorodne działania na rzecz ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem najbliższego otoczenia.
W bieżącym roku szkolnym podejmujemy walkę z odpadami, które niestety pojawiają się wokół nas. Chcemy wpływać na świadomość uczniów oraz społeczności lokalnej, dostrzegając zagrożenia wynikające z nieracjonalnego korzystania z dóbr przyrody.
Podejmując współpracę z Urzędem Gminy w Morzeszczynie bierzemy udział w akcji „Sprzątanie Świata” i jednocześnie dziękujemy za zakup niezbędnych pomocy w postaci rękawiczek oraz worków na śmieci.
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują
Dzień Przedszkolaka”
20 września to dzień ważny dla każdego przedszkolaka. Tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę z okazji obchodzonego święta. Uczniowie starszych klas również pamiętali o swoich młodszych kolegach, obdarowując ich słodyczami i laurkami z życzeniami. Wszyscy bawili się znakomicie, o czym świadczyła radość, uśmiech i głośny doping przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. Na zakończenie panie Dyrektorki złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu słodkości oraz dyplom Super Przedszkolaka.
M.Chmielecka „Mały Samorząd Uczniowski”
W tym roku szkolnym klasa 3a i 3b przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego „Czytam z klasą”. Celem projektu jest wspieranie czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem.
Na początek uczniowie klas trzecich wykonali z plasteliny ludziki Czytusie, by towarzyszyły im w przygodzie z czytaniem.
Projekt składa się z trzech modułów, w których uczniowie zapoznają się z wybranymi lekturami
W każdym module uczniowie czytają jedną wybrana lekturę, do której wykonują ciekawe zadania.
Na koniec projektu klasy otrzymają certyfikat końcowy i dyplomy.
Szanowni Państwo,
aby ułatwić Państwu kontakt z dyrektorem szkoły i pedagogiem ustaliliśmy w środę następujące godziny pracy:
1. Dyrektor szkoły
p. Aleksandra Graban 11.00 – 17.00
2. Pedagog
p. Sławomir Grabalski 12.00 – 16.00
W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu.
W SZKOLE MAMY AWARIĘ TELEFONU. CZEKAMY NA OBSŁUGĘ TECHNICZNĄ.
PRZEPRASZAMY ZA ZAISTNIAŁE UTRUDNIENIA.