• „Wstańcie, chodźmy!”

    Dnia 29 października 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel ku czci świętego Jana Pawła II pod nazwą „Wstańcie, chodźmy!” Z bogatym repertuarem wierszy i pieśni religijnych wystąpili w nim uczniowie: od klasy II począwszy, na VIII kończąc. Wśród zaproszonych gości był ksiądz proboszcz parafii w Dzierżążnie Janusz Wachowski, dyrekcja szkoły, nauczyciele. Widzowie w skupieniu wysłuchali wspomnień pani dyrektori księdza Wachowskiego dotyczących ich spotkań z papieżem. Takie szczególne dni są bardzo ważne w życiu szkoły, gdyż przypominają one postaci wybitnych Polaków, a takim bezsprzecznie był święty Jan Paweł II.

  • Szkolny Dzień Profilaktyki

    24 Października w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Warsztaty przeprowadziła dr n. hum., mgr Natalia Wachowicz z Polskiego Centrum Profilaktyki. Tematem warsztatów w klasach VIII, VII była ,,Depresja, zachowania autodestrukcyjne – istota poczucia własnej wartości’’, natomiast dla klas VI ,,Motywacja do nauki’’. Celem przeprowadzonych warsztatów w klasach VIII, VII było uświadomienie oraz wskazanie uczniom potencjalnych zagrożeń związanych z zachowaniami ryzykownymi           a także, wyjaśnienie czym jest i jak leczy się depresje. Tymczasem zajęcia z klasami VI ukierunkowane były na zmotywowanie uczniów do pracy nad systematyczną nauką.

    Osoba koordynująca: Pedagog szkolny Sławomir Grabalski

  • Akcja znicz

    Jak co roku nasza szkoła prowadzi zbiórkę zniczy. Prosimy wszystkich uczniów i pracowników szkoły o wsparcie tego przedsięwzięcia. Niech nasze znicze w Dniu Wszystkich Świętych zapłoną na opuszczonych grobach.

    Znicze prosimy przekazywać do pani Schultz (świetlica) lub pana Grabalskiego (gabinet pedagoga)

  • Zbiórka zużytych baterii

    Szkoła Podstawowa w Morzeszczynie przystąpiła do V edycji Konkursu zbiórki zużytych baterii w placówkach oświatowych i wychowawczych na terytorium Polski pod hasłem ,,Edukujemy ‑ Pomagamy". W ramach konkursu  rywalizujemy w następujących kategoriach.

    • największą masę baterii zebraną przez daną placówkę oświatową,
    • największą masę baterii zebraną przez daną placówkę oświatową
      w przeliczeniu na liczbę uczniów danej placówki (średnia masa zebrana na jednego ucznia).

    Zbiórkę zużytych baterii organizuje i prowadzi p. Bożena Talaga (sala 27). W ramach akcji promocyjnej uczniowie przygotowali plakaty reklamowe wyeksponowane na terenie szkoły.

    Baterie są zbierane codziennie według następującego harmonogramu.

    • poniedziałek      12.45 - 15.30
    • wtorek                11.45 - 14.35
    • środa                  7.45 - 14.35
    • czwartek             7.45 - 10.00
    • piątek                  8.00 - 13.45

    Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa i wspólnej ochrony środowiska.

  • KOMUNIKAT

    Dyrektor Szkoły w Morzeszczynie - p. Aleksandra Graban - prosi, aby uczniowie w okresie 28.10.2019r. do wiosny 2020r. nie przyjeżdżali do szkoły:

    • rowerami,
    • deskorolkami,
    • hulajnogami.
  • Trwa kiermasz książek...

     Zapraszamy do biblioteki !

     

  • RADA RODZICÓW OBRADUJE

    Na drugim  w tym roku szkolnym spotkaniu Rady Rodziców w obecności dyrekcji szkoły, przedstawiciela nauczycieli zaplanowano organizację kiermaszu świątecznego oraz organizację zabawy karnawałowej na rzecz dzieci z naszej szkoły.

    Rodzice z ogromnym zaangażowaniem planowali działania na rzecz szkoły przy współpracy z dyrekcją, nauczycielami oraz Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu gminy.

  • WARSZTATY W BIBLIOTECE

    Warsztaty z robotyki z udziałem uczniów klasy 6a w Bibliotece Gminnej w Morzeszczynie.

  • Spotkanie z absolwentem naszej szkoły

    W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu zostało zorganizowane  spotkanie z Panem Tomaszem Świątkowskim. Były absolwent naszej szkoły przybliżył wszystkim swoją  historię biegania. Zachęcał zebraną młodzież do aktywności fizycznej oraz co ważne do zdrowego stylu życia.   

  • BĄDŹ AKTYWNY

    Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

    Nasza szkoła również dołączyła do grona aktywnych, biorąc udział w wydarzeniach sportowych. Tydzień aktywności zaczęliśmy od zapoznania uczniów z ideą inicjatywy, następnie nauczyciele w poszczególnych klasach przeprowadzili ćwiczenia śródlekcyjne oraz marszobiegi terenowe. Podsumowaniem tygodnia były spotkania z instruktorką fitness Panią Katarzyną Bujanowską oraz z maratończykiem Panem Tomaszem Świątkowskim, absolwentem naszej szkoły. Zaproszeni goście przeprowadzili również zajęcia ruchowe z młodzieżą.

    Ruch wspomaga rozwój człowieka, kształtując i usprawniając wszystkie jego układy. Stanowi również ważne ogniwo w procesie wychowania. Dlatego pamiętajmy, że

    BĄDŹ AKTYWNY

  • WYJAZD INTEGRACYJNY

    Dnia 17 października 2019 roku uczniowie  kl.  IV i VIa wybrali się na wycieczkę integracyjną do Stajni ,, Przystań”. Wszystkim dopisywały dobre humory, choć pogoda nam nie sprzyjała. Mimo to chętnie braliśmy udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów. Gospodarze poczęstowali nas kiełbaskami, które piekliśmy na ognisku. Oczywiście najważniejsza była przejażdżka konna pod okiem instruktora. Na koniec poszliśmy do stajni, aby obejrzeć pozostałe konie. Wróciliśmy z bagażem pełnym wrażeń

  • PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA...

    11 października 2019 r. odbyła się uroczystość PASOWANIA NA: PRZEDSZKOLAKA, STARSZAKA ORAZ ZERÓWKOWICZA. Rozpoczęła się częścią artystyczną, podczas której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Na zakończenie wspólnie zatańczyły do piosenki " Nie bój się chcieć". Podczas pasowania, którego dokonała wicedyrektor - Pani Bożena Osowska, grupy przedszkolne otrzymały nazwy: BIEDRONKI I SÓWKI. Nie zabrakło również prezentów w postaci pamiątkowych dyplomów, opasek oraz kuferków ze słodyczami. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy - Pan Piotr Laniecki. Po części oficjalnej przedszkolaki wraz z rodzicami zostały zaproszone na słodki poczęstunek z tortem w roli głównej.

  • UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

    11 października br. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, podczas której pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowanie na ucznia. Uczniowie między innymi deklarowali godne reprezentowanie szkoły i miłość do swojej ojczyzny. Pasowania dokonała  wicedyrektor Szkoły – pani Bożena Osowska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie. Potwierdzeniem tego było wręczenie pamiątkowych dyplomów.

    Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele naszych władz: Pan wójt Piotr Laniecki, Pani Żaneta Krzemińska – dyrektor GZEAS-u oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Radosław Najda. Nie obyło się również bez upominków od pana Wójta oraz Rady Rodziców i pań wychowawczyń.

    Na zaproszenie pierwszoklasistów na ich ślubowanie przybyli także przedstawiciele Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Uczniowie przez ostatni miesiąc zbierali dary rzeczowe i w tym ważnym dla nich dniu postanowili podzielić się „dobrocią i otwartością na potrzeby” podopiecznych  hospicjum. Po oficjalnej uroczystości rodzice zorganizowali słodki poczęstunek.

    M. Chmielecka i G. Król

  • Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019

    Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, świętujemy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019.

    Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą.

    W naszej szkole odbył się Tydzień Kreatywnych Zabaw:

    - kodowanie bez technologii cyfrowych z wykorzystaniem kart CodyRoby,

    - nauka programowania z Ozobotami i robotami Edison.

    W świat elektroniki i mechatroniki wprowadził naszych uczniów nasz gość specjalny pan Michał Kłosiński.

  • Konkurs edukacyjny ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

     

    Dnia 27 września 2019r. biblioteka szkolna ogłosiła konkurs ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

    Jego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III, gdyż czytanie pełni ważną rolę w rozwoju dziecka:

    • pobudza wyobraźnię,
    •  uczy samodzielnego myślenia,
    • ćwiczy pamięć i koncentrację.

    Zadaniem rodziców oraz dzieci było poświęcenie 10 minut dziennie na głośne czytanie. Uczniowie otrzymali dzienniczki czytania i przez 21 dni zbierali naklejki za potwierdzone podpisem rodzica głośne czytanie.

    Po trzech tygodniach do biblioteki szkolnej wpłynęło 41 uzupełnionych dzienniczków, spośród  których wylosowano 8 uczniów, którzy otrzymali Słodziaki ufundowane przez sieć sklepów ,,Biedronka”. Pozostałe dzieci otrzymały gadżety i zakładki do książek.

    W ramach udziału w konkursie biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała również  ,,Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”.

    Uczniowie najpierw wysłuchali fragmentu opowiadania ,,Wielki koncert”. Potem uczestniczyli w zabawie ruchowej do piosenek ,,Hopsasanka” i ,,Słodziakowe Nowiny”. Przedstawiciele poszczególnych klas I- III oraz zerówki wzięli udział w grze ,,Wyprawa do lasu”.

    Następnie wszyscy uczniowie wysłuchali głośnego czytania opowiadania ,,Królestwo”. Na koniec dzieci obejrzały jedną z ,,Wieczorynek Słodziaków” zatytułowaną ,,Echo”, której morał brzmiał: ,,Nie wzrost, siła, wielkie zęby się liczą, ale odwaga małego serduszka”.

    Spotkanie zakończono zabawą przy piosence ,,Sensacja, rewelacja”.

  • Rozwijamy nasze talenty

    Uczniowie klas 6a i 6b na lekcjach techniki wykonali przepiękne makiety funkcjonalnych osiedli, które z dumą prezentują.

  • PIELĘGNIARKA SZKOLNA

    GODZINY PRACY PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ:

     

    WTOREK: 9. 00 – 12. 00

    CZWARTEK: 9.00.- 12.00

    Gabinet nr 43.

     

    Zadania pielęgniarki szkolnej:

    1. Pielęgniarka opiekuje się dziećmi w szkole. Są to uczniowie od 3 do 6 roku życia.
    2. Wykonuje pomiary wzrostu, ciężaru ciała, bada wzrok, słuch, postawę ciała.
    3. Udziela pomocy w nagłych wypadkach.
    4. Przeprowadza fluoryzację.
    5. Współpracuje z dyrektorem szkoły i nauczycielami w sprawach dotyczących bezpieczeństwa uczniów, żywienia, warunków higienicznych w szkole oraz edukacji zdrowotnej.
  • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  • „Poskromienie nieznośnego smoka”

    W czwartek 10 listopada uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie miały okazję uczestniczyć na terenie szkoły w przedstawieniu    pt. „Poskromienie nieznośnego smoka” w ramach zajęć profilaktycznych przygotowanych przez Impresariat Artystyczny „Inspiracja” z Krakowa.

    Aktorzy pokazali w jaki sposób można rozwiązywać różne konflikty rówieśnicze oraz jak prawidłowo funkcjonować w grupie szkolno-rówieśniczej. Kolejną przedstawioną jakże ważną sprawą dla dzieci było wskazanie właściwych sposób komunikowanie się, używania form grzecznościowych, a  także jak radzić sobie z własnymi uczuciami i jak je kontrolować.

    Osoba koordynująca: pedagog szkolny Sławomir Grabalski

  • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

           4 października  to ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.  Jest to święto, które w szczególny sposób obchodzone jest w naszej szkole. Tego dnia uczniowie klas III-VIII mogli sprawdzić swoje umiejętności z tego zakresu oraz zdobyć certyfikaty i odznaki EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

           Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów  do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć