• PRZEWOZY UCZNIÓW w roku szkolnym 2018/2019

  • NARODOWE CZYTANIE - APEL

    07.09.2018

    "PRZEDWIOŚNIE" - STEFAN ŻEROMSKI

  • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    03.09.2018

     

    1.GODZINY ROZPOCZĘCIA:

    • KLASY I, IIab, IVab, Vab, VIIa, VIIIa:  8.15-9.50
    • KLASY III, VI, VIIb, VIIIb, IIIabG:        9.00-10.30
    • PRZEDSZKOLE                                         8.30-10.15

     

    2.DOWOZY DLA UCZNIÓW KLAS I, IIab, IVab, Vab, VIIa, VIIIa :

    • /A1/LIPIA GÓRA7.30 – MAJEWO 7.35  – MORZESZCZYN 7.45
    •  /B/BIELSK 7.30 – KRÓLÓW LAS 7.40 –MORZESZCZYN 7.45
    • /B/DZIERŻĄŻNO II 7.50 – MORZESZCZYN /P/ 7.55 – RZEŻĘCIN /P/8.05
    • /A2/RZEŻĘCIN 7.20 – OLSZÓWKA 7.25 –KIERWAŁD 7.30 – GĄSIORKI 7.35 – GĄSIORKI/most/ 7.40 - MORZESZCZYN 7.55

     

    3.DOWOZY DLA  UCZNIÓW KLAS III, VI, VIIb, VIIIb,  IIIab GIMNAZJUM  i PRZEDSZKOLA W RZEŻĘCINIE:

    • /A2/ BIELSK 8.10 – LIPIA GÓRA 8.20 – MAJEWO 8.25  – RZEŻĘCIN 8.35 – MORZESZCZYN 8.40
    • /A1/ KRÓLÓW LAS 8.10 – GĄSIORKI/most/ 8.15 – GĄSIORKI 8.20 – KIERWAŁD 8.30  – OLSZÓWKA 8.35 – RZEŻĘCIN 8.40 – MORZESZCZYN 8.45
    • /A1/ DZIERŻĄŻNO II 8.45 – MORZESZCZYN 8.50
    • /B/GĘTOMIE 8.15   – OLSZE 8.25 – NOWA CERKIEW 8.30 – RZEŻĘCIN NC 8.35 – MORZESZCZYN 8.40,
    • /B/BORKOWO 8.45 – MORZESZCZYN 8.50
  • Już nas czeka góra, rzeka, szum fal i wielka uciecha. Z koleżanką w chowanego, a z kolegą w ganianego, z mamą rower, z tatą piłka... Tyle czeka nas atrakcji, że nie starczy nam wakacji”

     Za nami kolejny rok szkolny. Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom obsługi i administracji dziękujemy za trud pracy dydaktycznej. Koleżankom i kolegom za niezwykły rok przyjaźni, radości, wielu wrażeń i nowej wiedzy. Rodzicom za wspieranie nas.

    Wszystkim życzymy słonecznych, pięknych, beztroskich, niezapomnianych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Widzimy się we wrześniu.

    Samorząd Uczniowski

  • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  • ABSOLWENCI GIMNAZJUM 2017/2018

     

     

    KLASA IIIA                               KLASA IIIB

  • „Nie uda nam się mieć wszystkiego na raz,

    Coś kończy się, żeby coś mogło trwać…”

    Tymi słowami klasy trzecie gimnazjum zakończyły swoją naukę w naszej szkole. W ten ostatni dzień roku szkolnego nie zabrakło wspomnień oraz podziękowań, którym towarzyszyło wzruszenie z łezką w oku.

             Wszystkim absolwentom życzymy udanych wakacji i realizacji wybranych celów w nowych szkołach.

  • PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    WYNIKI KLASYFIKACJI ROCZNEJ

    Szkoła Podstawowa

     

    KLASA IVA

    Amelia Balewska - 5,18

    Natasza Klofczyńska - 4,91

    Patryk Łapa - 4,91

    Dawid Kruk - 4,55

    Kamila Parka - 4,55

     

    KLASA IVB

    Lemka Nicole- 5,54

    Kinowska Oliwia - 5,45

    Bielińska Zuzanna - 5,36

    Szwarc Zuzanna - 5,27

    Czarnotta Magdalena - 5,09

    Perczyńska Marika - 5,09

    Krystian Biały - 5,09

    Kirschenstein Amelia- 4,81

    Potulski Łukasz - 4,81

    Zawiszewski Miłosz - 4,63

     

    KLASA V

    Dawid Golicki – 5,82

    Katarzyna Dziedzińska – 5,18

    Justyna Andrzejewska-5,0

    Anna Łapa – 5,0

    Bartosz Kowalski-4,73

    Agata Kobylarz – 4,64

     

    KLASA VIA

    Dominik Kulpa -5,64

    Marta Przygocka-5,54

    Julia Cherek-5,09

    Oliwia Narloch- 4,54

    Piotr Okuniewski-4,63

     

    KLASA VIB

    Fabian Cylka – 5,64

    Martyna Falgowska- 5,09

    Marlena Kotowska-5,0

    Marzena Kotowska-5,0

    Nikola Parka-4,64

    Jakub Gajewski-4,55

     

    KLASA VIIA

    Agata Muszyńska - 4,86

    Oliwier Szczeblewski  -4,64

     

    KLASA VIIB

    Dominika Makowska 4,86

    Paulina Kaffka 4,71

     

    UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ

     

    Patryk Łapa 4A

    Kamila Parka 4A

    Kinowska Oliwia 4B

    Katarzyna Dziedzińska V

    Bartosz Kowalski V

    Anna Łapa V

    Oliwia Narloch VIA

    Julia Parka VIA

    Cezary Potulski VIA

    Kotowska Marlena VIB

    Kotowska Marzena VIB

    Ilona Cieślikowska VIIB

    Szynszecka Oliwia VIIB

     

     


     

     

    WYNIKI KLASYFIKACJI ROCZNEJ

    GIMNAZJUM

     

    KLASA IIA

    Oksana Krzemińska 5,0

    Kamila Bandźmiera 4,53

    Artur Guziński 4,53

     

    KLASA IIB

    Magdalena Gregorkiewicz 4,9

    Wiktoria Szynszecka 4,6

     

    KLASA IIIA

    Wiktoria Krajewska 5,28

    Oliwia Reszke 5,06

    Adam Libiszewski 4,89

    Mateusz Graban 4,78

    Paweł Lewinski 4,61

    Agnieszka Maliszewska 4,61

    Natalia Narloch 4,56

     

    KLASA IIIB

    Julia Nowopolska 5,38

    Wojciech Więckowski 4,88

     

    UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ

    Artur Guziński IIA

    Hanna Kowalska IIA

  • OGNISKO I CZAS WOLNY W SIODLE

    Klasa IV B z wychowawczynią p. Aleksandrą Graban wybrała się do Stajni Przystań na ognisko integracyjne… i małą przygodę w siodle. Należała nam się chwila wytchnienia po 10 miesiącach nauki.

    Tym bardziej, że naprawdę na to zasłużyliśmy. Zdobyliśmy aż dziewięć stypendiów, tyleż samo świadectw z paskiem. Brawo my!

    To był piękny, słoneczny i bardzo udany dzień. Piekliśmy kiełbaski, bawiliśmy się no i oczywiście główną atrakcją była przejażdżka konna. Pan Konrad Grudzień – gospodarz miejsca cierpliwie pozwolił każdemu na niecodzienną przygodę. A klacz, mimo upału, też była niesamowita.

    Przy okazji niektórzy zarazili się bakcylem jazdy konnej i może będzie to sposób na wakacje?

    Dziękujemy państwu Grudzień za gościnność a mamusi Oliwi za te piękne zdjęcia.

  • CERTYFIKAT SZKOŁY DEMOKRACJI

    No i mamy! Zdobyliśmy certyfikat Szkoły Demokracji. W ciągu kilku miesięcy wykonywaliśmy różne zadania w temacie:

    • WYBORY REPREZENTACJI
    • KOMUNIKACJA I MEDIA
    • DZIAŁANIA UCZNIÓW
    • PODEJMOWANIE DECYZJI
    • UCZENIE SIĘ I NAUCZANIE
    • ZASOBY I KWESTIE FORMALNE
    • OTWARTA SZKOŁA.

    Raz było z górki, innym razem pod. Ale wytrwale dążyliśmy do celu, by dzisiaj cieszyć się z certyfikatu:

    Wszystkim, którzy nam pomagali bardzo dziękujemy, to sukces całej szkoły.

    Samorząd Uczniowski

  • DZIEŃ RODZINY W NASZEJ SZKOLE

    19.06.2018

  • DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

    W poniedziałek 18 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował swoją ostatnią w tym roku szkolnym imprezę pod nazwą Dzień Samorządności.

    Można było pograć w planszówki, potańczyć, pośpiewać karaoke, zjeść dobre ciastko, porozmawiać, odetchnąć po całym roku szkolnym.

    Bo w końcu szkoła to takie miejsce, gdzie się nie tylko uczymy.

  • KOCHAM CIĘ POLSKO – teleturniej dla klas III gimnazjum

    Czerwiec to miesiąc kiedy nasze myśli są już na wakacjach. Jednak Samorząd Uczniowski zaprosił klasy III gimnazjum na teleturniej „Kocham Cię Polsko”. W szkolnych zmaganiach rywalizowały dwie drużyny klas III kończących gimnazjum. W ten sposób klasy III uczciły ukończenie szkoły a szkoła zbliżającą się rocznicę 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Pytania konkursowe dotyczyły naszej Ojczyzny w wielu aspektach:

    • wiedzy na temat Polski,
    • znajomości zabytków Polski,
    • znajomości znanych postaci współczesnych oraz z historii Polski,
    • licytacji muzycznych,
    • znajomości filmoteki polskiej.

    Każdą klasę reprezentowała pięcioosobowa drużyna. Konkursowi towarzyszyły duże emocje. Koleżanki i koledzy podchodzili do zadań z zaangażowaniem i zapałem, a do rywalizacji zagrzewała ich publiczność.

  • SPEŁNIAMY MARZENIE JEDNEJ Z NASZYCH MAM

    Mówi się, ze marzenia są siłą napędową świata. I coś w tym jest. Każdy marzy, ale nie każdy spełnia marzenia…szkoda. Róbmy wszystko, żeby marzenia stały się rzeczywistością. Jako dzieci chcemy być strażakami, księżniczkami, itp. I wierzmy, że to wszystko może się wydarzyć. „Szybujmy” w kierunku naszych  marzeń.

    Klasa IV B postanowiła pomóc spełniać marzenie jednej z mam. Pani Monika Chrzonowska – Pyrkowska uwielbia robić zdjęcia, uchwycić w obiektywie piękno tego świata. A ponieważ niedawno był Dzień Mamy pomogliśmy urzeczywistnić marzenie pani Moniki i pozowaliśmy do zdjęć. A przy okazji mamy piękną nietypową sesję zdjęciową naszej klasy. Dziękujemy a pani Monice życzymy wytrwałości w spełnianiu marzeń.

     

  • PROJEKT GIMNAZJALNY

    „I Ty możesz zostać literatem! Piszemy i ilustrujemy baśń dla dzieci.”

    W ramach obowiązkowej realizacji projektu gimnazjalnego uczennice klasy III a: Magda Vogler, Zuzia Urbańska, Sandra zaprezentowały klasie VI a efekty swojej pracy nad projektem realizowanym pod kierunkiem pani Aleksandry Graban. 

    Projekt wymagał od uczennic pracy  kilkuetapowej.

  • Pamięci Anny Jantar

    Dnia 15 czerwca na zaproszenie dyrekcji szkoły oraz Samorządu Uczniowskiego gościliśmy               u siebie zespół wokalny pod kierunkiem pani Katarzyny Bembenek. Młodzi wokaliści przyjechali do nas ze szkoły nr 2 z Pelplina.

    Anna Jantar była gwiazdą estrady lat osiemdziesiątych Zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej.

    Młodsze pokolenia słucha przebojów jej córki – Natalii Kukulskiej.

    Koncert pamięci Anny Jantar był emocjonalną podróżą do przeszłości dla nauczycieli                                i pracowników naszej szkoły, a dla uczniów żywą lekcją muzyki i pamięci. W tym roku obchodzimy 100- ną rocznicę Odzyskania Niepodległości i warto przypominać sylwetki znanych i lubianych Polaków z każdej dziedziny życia.

    Usłyszeliśmy m.in. takie przeboje jak: „Wielka dama tańczy sama”, „Staruszek świat”, „Jambalaya”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”.

    Piosenki przeplatane były archiwalnymi materiałami o wokalistce.

    Pani Katarzynie i wokalistom bardzo dziękujemy za te piękne chwile.

  • WYCIECZKA KLASY V DO WARSZAWY

    W dniach 15-17.06.2018r. uczniowie klasy piątej byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzali stolicę: Zamek Królewski, Starówkę, Pałac na wyspie w Łazienkach. Poznali tajniki pracy TV, byli na Stadionie Narodowym. W Centrum Kopernika poznawali tajniki nauki.

  • BEZPIECZNE WAKACJE

    14.06.2018

  • DZIEŃ JĘZYKÓW

    14.06.2018

     

     

     

     

     

    Dnia 14 czerwca 2018 roku odbył się Dzień Języków Obcych dla klas VII i gimnazjum. Zadaniem klas było przygotowanie prezentacji multimedialnych na temat kraju europejskiego, który wylosował wcześniej gospodarz klasy. Przenieśliśmy się do Włoch, Grecji, Polski, Niemiec, a nawet do Francji. Każdy zespół był również zobowiązany do przedstawienia co najmniej jednej rzeczy, która kojarz się z danym miejscem. Były to znane postacie np. Einstein, Maria Skłodowska – Curie oraz różne smakołyki. Odwiedził nas też słynny Ojciec Chrzestny włoskiej mafii wraz z obstawą. Mogliśmy dowiedzieć się wielu przydatnych i zaskakujących informacji.

  • DZIEŃ SPORTU

    Dnia 12.06. W naszej szkole odbył się Dzień Sportu i Pierwszy Turniej Piłki Siatkowej o puchar nauczycieli wychowania fizycznego.

    Zwycięzca turnieju zostali zawodnicy z klasy 3a. Dzień Sportu cieszył sie ogromną popularnością.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć