1.GODZINY ROZPOCZĘCIA:
2.DOWOZY DLA UCZNIÓW KLAS I, IIab, IVab, Vab, VIIa, VIIIa :
3.DOWOZY DLA UCZNIÓW KLAS III, VI, VIIb, VIIIb, IIIab GIMNAZJUM i PRZEDSZKOLA W RZEŻĘCINIE:
„Już nas czeka góra, rzeka, szum fal i wielka uciecha. Z koleżanką w chowanego, a z kolegą w ganianego, z mamą rower, z tatą piłka... Tyle czeka nas atrakcji, że nie starczy nam wakacji”
Za nami kolejny rok szkolny. Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom obsługi i administracji dziękujemy za trud pracy dydaktycznej. Koleżankom i kolegom za niezwykły rok przyjaźni, radości, wielu wrażeń i nowej wiedzy. Rodzicom za wspieranie nas.
Wszystkim życzymy słonecznych, pięknych, beztroskich, niezapomnianych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Widzimy się we wrześniu.
Samorząd Uczniowski
„Nie uda nam się mieć wszystkiego na raz,
Coś kończy się, żeby coś mogło trwać…”
Tymi słowami klasy trzecie gimnazjum zakończyły swoją naukę w naszej szkole. W ten ostatni dzień roku szkolnego nie zabrakło wspomnień oraz podziękowań, którym towarzyszyło wzruszenie z łezką w oku.
Wszystkim absolwentom życzymy udanych wakacji i realizacji wybranych celów w nowych szkołach.
WYNIKI KLASYFIKACJI ROCZNEJ
Szkoła Podstawowa
KLASA IVA
Amelia Balewska - 5,18
Natasza Klofczyńska - 4,91
Patryk Łapa - 4,91
Dawid Kruk - 4,55
Kamila Parka - 4,55
KLASA IVB
Lemka Nicole- 5,54
Kinowska Oliwia - 5,45
Bielińska Zuzanna - 5,36
Szwarc Zuzanna - 5,27
Czarnotta Magdalena - 5,09
Perczyńska Marika - 5,09
Krystian Biały - 5,09
Kirschenstein Amelia- 4,81
Potulski Łukasz - 4,81
Zawiszewski Miłosz - 4,63
KLASA V
Dawid Golicki – 5,82
Katarzyna Dziedzińska – 5,18
Justyna Andrzejewska-5,0
Anna Łapa – 5,0
Bartosz Kowalski-4,73
Agata Kobylarz – 4,64
KLASA VIA
Dominik Kulpa -5,64
Marta Przygocka-5,54
Julia Cherek-5,09
Oliwia Narloch- 4,54
Piotr Okuniewski-4,63
KLASA VIB
Fabian Cylka – 5,64
Martyna Falgowska- 5,09
Marlena Kotowska-5,0
Marzena Kotowska-5,0
Nikola Parka-4,64
Jakub Gajewski-4,55
KLASA VIIA
Agata Muszyńska - 4,86
Oliwier Szczeblewski -4,64
KLASA VIIB
Dominika Makowska 4,86
Paulina Kaffka 4,71
UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ
Patryk Łapa 4A
Kamila Parka 4A
Kinowska Oliwia 4B
Katarzyna Dziedzińska V
Bartosz Kowalski V
Anna Łapa V
Oliwia Narloch VIA
Julia Parka VIA
Cezary Potulski VIA
Kotowska Marlena VIB
Kotowska Marzena VIB
Ilona Cieślikowska VIIB
Szynszecka Oliwia VIIB
WYNIKI KLASYFIKACJI ROCZNEJ
GIMNAZJUM
KLASA IIA
Oksana Krzemińska 5,0
Kamila Bandźmiera 4,53
Artur Guziński 4,53
KLASA IIB
Magdalena Gregorkiewicz 4,9
Wiktoria Szynszecka 4,6
KLASA IIIA
Wiktoria Krajewska 5,28
Oliwia Reszke 5,06
Adam Libiszewski 4,89
Mateusz Graban 4,78
Paweł Lewinski 4,61
Agnieszka Maliszewska 4,61
Natalia Narloch 4,56
KLASA IIIB
Julia Nowopolska 5,38
Wojciech Więckowski 4,88
UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ
Artur Guziński IIA
Hanna Kowalska IIA
Klasa IV B z wychowawczynią p. Aleksandrą Graban wybrała się do Stajni Przystań na ognisko integracyjne… i małą przygodę w siodle. Należała nam się chwila wytchnienia po 10 miesiącach nauki.
Tym bardziej, że naprawdę na to zasłużyliśmy. Zdobyliśmy aż dziewięć stypendiów, tyleż samo świadectw z paskiem. Brawo my!
To był piękny, słoneczny i bardzo udany dzień. Piekliśmy kiełbaski, bawiliśmy się no i oczywiście główną atrakcją była przejażdżka konna. Pan Konrad Grudzień – gospodarz miejsca cierpliwie pozwolił każdemu na niecodzienną przygodę. A klacz, mimo upału, też była niesamowita.
Przy okazji niektórzy zarazili się bakcylem jazdy konnej i może będzie to sposób na wakacje?
Dziękujemy państwu Grudzień za gościnność a mamusi Oliwi za te piękne zdjęcia.
No i mamy! Zdobyliśmy certyfikat Szkoły Demokracji. W ciągu kilku miesięcy wykonywaliśmy różne zadania w temacie:
Raz było z górki, innym razem pod. Ale wytrwale dążyliśmy do celu, by dzisiaj cieszyć się z certyfikatu:
Wszystkim, którzy nam pomagali bardzo dziękujemy, to sukces całej szkoły.
Samorząd Uczniowski
W poniedziałek 18 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował swoją ostatnią w tym roku szkolnym imprezę pod nazwą Dzień Samorządności.
Można było pograć w planszówki, potańczyć, pośpiewać karaoke, zjeść dobre ciastko, porozmawiać, odetchnąć po całym roku szkolnym.
Bo w końcu szkoła to takie miejsce, gdzie się nie tylko uczymy.
Czerwiec to miesiąc kiedy nasze myśli są już na wakacjach. Jednak Samorząd Uczniowski zaprosił klasy III gimnazjum na teleturniej „Kocham Cię Polsko”. W szkolnych zmaganiach rywalizowały dwie drużyny klas III kończących gimnazjum. W ten sposób klasy III uczciły ukończenie szkoły a szkoła zbliżającą się rocznicę 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Pytania konkursowe dotyczyły naszej Ojczyzny w wielu aspektach:
Każdą klasę reprezentowała pięcioosobowa drużyna. Konkursowi towarzyszyły duże emocje. Koleżanki i koledzy podchodzili do zadań z zaangażowaniem i zapałem, a do rywalizacji zagrzewała ich publiczność.
Mówi się, ze marzenia są siłą napędową świata. I coś w tym jest. Każdy marzy, ale nie każdy spełnia marzenia…szkoda. Róbmy wszystko, żeby marzenia stały się rzeczywistością. Jako dzieci chcemy być strażakami, księżniczkami, itp. I wierzmy, że to wszystko może się wydarzyć. „Szybujmy” w kierunku naszych marzeń.
Klasa IV B postanowiła pomóc spełniać marzenie jednej z mam. Pani Monika Chrzonowska – Pyrkowska uwielbia robić zdjęcia, uchwycić w obiektywie piękno tego świata. A ponieważ niedawno był Dzień Mamy pomogliśmy urzeczywistnić marzenie pani Moniki i pozowaliśmy do zdjęć. A przy okazji mamy piękną nietypową sesję zdjęciową naszej klasy. Dziękujemy a pani Monice życzymy wytrwałości w spełnianiu marzeń.
„I Ty możesz zostać literatem! Piszemy i ilustrujemy baśń dla dzieci.”
W ramach obowiązkowej realizacji projektu gimnazjalnego uczennice klasy III a: Magda Vogler, Zuzia Urbańska, Sandra zaprezentowały klasie VI a efekty swojej pracy nad projektem realizowanym pod kierunkiem pani Aleksandry Graban.
Projekt wymagał od uczennic pracy kilkuetapowej.
Dnia 15 czerwca na zaproszenie dyrekcji szkoły oraz Samorządu Uczniowskiego gościliśmy u siebie zespół wokalny pod kierunkiem pani Katarzyny Bembenek. Młodzi wokaliści przyjechali do nas ze szkoły nr 2 z Pelplina.
Anna Jantar była gwiazdą estrady lat osiemdziesiątych Zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej.
Młodsze pokolenia słucha przebojów jej córki – Natalii Kukulskiej.
Koncert pamięci Anny Jantar był emocjonalną podróżą do przeszłości dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły, a dla uczniów żywą lekcją muzyki i pamięci. W tym roku obchodzimy 100- ną rocznicę Odzyskania Niepodległości i warto przypominać sylwetki znanych i lubianych Polaków z każdej dziedziny życia.
Usłyszeliśmy m.in. takie przeboje jak: „Wielka dama tańczy sama”, „Staruszek świat”, „Jambalaya”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”.
Piosenki przeplatane były archiwalnymi materiałami o wokalistce.
Pani Katarzynie i wokalistom bardzo dziękujemy za te piękne chwile.
Dnia 14 czerwca 2018 roku odbył się Dzień Języków Obcych dla klas VII i gimnazjum. Zadaniem klas było przygotowanie prezentacji multimedialnych na temat kraju europejskiego, który wylosował wcześniej gospodarz klasy. Przenieśliśmy się do Włoch, Grecji, Polski, Niemiec, a nawet do Francji. Każdy zespół był również zobowiązany do przedstawienia co najmniej jednej rzeczy, która kojarz się z danym miejscem. Były to znane postacie np. Einstein, Maria Skłodowska – Curie oraz różne smakołyki. Odwiedził nas też słynny Ojciec Chrzestny włoskiej mafii wraz z obstawą. Mogliśmy dowiedzieć się wielu przydatnych i zaskakujących informacji.