• REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

    Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosili uczniów wszystkich szkół w Polsce i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.  9 listopada dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie nasz hymn narodowy.

  • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

    9 listopada 2018 roku odbył się IV Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły pod patronatem Samorządu Uczniowskiego i p. Aleksandry Graban.

    Ten bieg był wyjątkowy, bo z okazji 100-lecia Niepodległości.

    Nowością był puchar dla najmłodszego uczestnika biegu.

    Łącznie biegło 78 uczniów.

    W kategorii klas IV-VI zwyciężyli:

    I miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły – KACPER VOGLER

    II miejsce – DANIEL NALIŃSKI

    III miejsce- ANNA ŁAPA i to pierwsza dziewczyna na mecie, dlatego otrzymała dwie nagrody

    IV miejsce – DASTIN WIETRZYŃSKI

    V miejsce – ADAM MIKLASIEWICZ

    Najmłodszym uczestnikiem okazał się FILIP TOPCZYŃSKI

    W kategorii klas VII,VIII,III gimnazjum:

    I miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły – JAKUB GAJEWSKI

    II miejsce – KACPER MALACHOWSKI

    III miejsce – MACIEJ MONDRACHOWSKI

    IV miejsce JAKUB FANDREJEWSKI

    V miejsce – ŁUKASZ MATERNICKI

    NAJLEPSZA DZIEWCZYNA – NIKOLA PARKA

     

    ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA ZA ROK!

  • OKOLICZNOŚCIOWE AKADEMIE

    Z okazji ŚWIĘTA NIEDLEGŁOŚCI Samorząd Uczniowski z p. Aleksandrą Graban przygotowali akademię. Uczniowie prawie wszystkich klas recytowali wiersze, śpiewali piosenki patriotyczne, Zuzia Szwarc z klasy V b grała na skrzypcach „Legiony”.

    Odbyły się aż trzy akademie. Pierwsza w czwartek dla klas VIII i III gimnazjum oraz gości spoza szkoły. Oprócz apelu rozmawialiśmy o tym, czym dla nas jest wolność. Swoimi przemyśleniami podzielili się dyrektor Piotr Gębicki, wójt Piotr Laniecki, dyrektor Gminnej Biblioteki Damian Domański, nauczyciel i opiekun SU Aleksandra Graban, uczennice: Marta Przygocka, Magda Gregorkiewicz. To była pouczająca lekcja patriotyzmu.

    W piątek odbyły się apele dla klas I-IV i VI-VII.

    W czasie spotkań dominowała atmosfera zadumy i refleksji a nawet wzruszenia.

    „OJCZYZNA TO MY. OTO JEST  DZISIEJSZA MIARA PATRIOTYZMU. SZANUJMY NASZ KRAJ, BĄDŹMY DUMNI, ŻE JESTEŚMY POLAKAMI I ŻE POLSKA TO NASZA OJCZYZNA.”

  • STROIMY SIĘ DLA POLSKI

    Tuż przed wielkim państwowym świętem udekorowaliśmy naszą szkołę w barwy biało-czerwone. Samorząd szkolny był inicjatorem wykonania łańcucha i na pewno było go o więcej niż 100 metrów, starczy na kolejne stulecia.

    Uczniowie niemal wszystkich klas wykonywali dekoracje i przystrajali nimi okna, ściany, drzwi. Nie zabrakło okolicznościowych gazetek. Jesteśmy gotowi Polsko do świętowania.

    Oczywiście SU zaprosił przedstawicieli klas na wykonywanie kotylionów. Zrobiło się bardzo uroczyście. Wszyscy w skupieniu wykonywali piękne kotyliony, które towarzyszyć nam będą w czasie świętowania 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

  • AKCJA „ZNICZ”

    Samorząd Uczniowski kolejny rok był organizatorem akcji „ZNICZ”, mającej na celu zadbanie   o miejsca pamięci na terenie naszej gminy oraz groby zapomniane na cmentarzach z parafii naszych uczniów.

    Pamięć o zmarłych to jeden  naszych moralnych obowiązków.  Ta ciągła pamięć daje nam poczucie „obecności” tych, których nie ma już z nami.

    W tym roku dłużej pochyliliśmy się nad miejscami pamięci narodowej w naszej gminie. A to w związku z 100-leciem NIEPODLEGŁEJ.

  • Konkurs Pięknego Czytania

    30 października odbyły się w naszej szkole eliminacje do VI Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu, którego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie.
    W zmaganiach uczestniczyło 9 uczniów z klas IV – VIII podzielonych na dwie kategorie wiekowe, czyli klasy IV – V i VI – VIII. Mieli oni za zadanie przeczytać fragment z książki Andrzeja Maleszki „Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło”. 

    Wyniki konkursu są następujące:

    1. Kategoria klas IV – V

    I miejsce Julia Więckowska z klasy IVa i Marika Perczyńska z klasy Vb

    1. Kategoria klas VI – VIII

    I miejsce Dawid Golicki z klasy VI

    II miejsce Fabian Cylka z klasy VIIb

    Wyżej wymienione osoby będą reprezentowały naszą szkołę podczas etapu powiatowego 14 listopada 2018 roku w MBP w Pelplinie.

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy na udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy.

  • 100 kartek dla NIEPODLEGŁEJ

    Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań A. Graban i M. Schultz zaprosił uczniów naszej szkoły do akcji „100 kartek okolicznościowych dla NIEPODLEGŁEJ”.

    Pani Graban nawiązała kontakt ze szkołą w Gródku nad Dunajcem. I tak klasy IV-VII wykonały 100 kartek, które wysłaliśmy do zaprzyjaźnionej szkoły i teraz czekamy na pocztówki od nich.

  • Apele porządkowe

    Pod koniec października dyrekcja szkoły podsumowała dwa pierwsze miesiące nauki na apelu porządkowym.

    Celem apelu było również zaprezentowanie nowego składu Samorządu Uczniowskiego.

    Życzymy im owocnej pracy w całym oku szkolnym.

  • PAŹDZIERNIK ROZPIESZCZA POGODĄ, A WIĘC….

    Trudno usiedzieć w ławkach, kiedy na dworze jeszcze taka piękna aura. Klasa VB już drugi raz w tym roku kalendarzowym spędziła wspólny czas w siodle i przy ognisku w „Przystani”, miejscu na Olszach. Mili gospodarze ugościli nas. Cały czas towarzyszył nam piesek i kotek. A jazda na koniu dostarczyła wielu przyjemnych przeżyć. 

    No i jeszcze jedliśmy zielony groszek zerwany prosto z pola. Naprawdę cuda w tej przyrodzie.

  • KONKURSY

    W październiku obchodzimy Dzień Papieski i Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała:

    • wystawę książek o Janie Pawle II,
    • konkurs ,,Jesienne selfie z książką" dla klas IV-VIII i III gimnazjum

               (czekamy na zdjęcia do 31 X),

     selfie_z_ksiazka.docx

    • konkurs ,,Jesienne Drzewo Czytelnictwa" dla klas I-III szkoły podstawowej 

              (trwa do końca października). 

    Jesienne_Drzewo_Czytelnictwa.docx

  • UCZYMY SIĘ RATOWAĆ

  • DZIEŃ PAPIESKI

  • POŻEGNANIE LATA KLAS 1-3

  • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

    Dnia 12 października 2018r. odbyła się uroczystość ,,PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW” na uczniów Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie. W części artystycznej dzieci zaprezentowały swoja wiedzę o szkole, bezpieczeństwie, Ojczyźnie i kulturalnym zachowaniu. Zdały swój pierwszy egzamin na ucznia. Następnie złożyły ślubowanie, po którym Pan Dyrektor dokonał uroczystego aktu pasowania na uczniów symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i upominki. Na zakończenie  tego ważnego dla uczniów  klasy I i ich rodziców dnia miało miejsce posadzenie przed szkołą dębu upamiętniającego obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Dzień Edukacji Narodowej w tym roku przypada w niedzielę. Samorząd Uczniowski zaproponował obchody tego dnia w piątek. Był to dzień galowy.

    Uczniowie z nauczycielami zamieniali się rolami, były życzenia i jesienne niespodzianki dla nauczycieli i pracowników szkoły: do wyboru coś słodkiego lub zdrowego.

    Dzień minął w miłej i uroczystej atmosferze.

     

    Z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ,
    Chcielibyśmy podziękować Pani/Panu
    za trud włożony w nasze kształcenie, wychowanie,
    za codzienną motywację do walki  o dobrą przyszłość,
    za cierpliwość i wyrozumiałość.

    Pracownikom administracji i obsługi za czyste klasy, smaczne obiady, nową legitymację,

    ciepłe klasy. Za troskę o nas każdego dnia.


    Dziękujemy!

  • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    W piątek 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do egzaminu (konkursu) przystąpiło 229 uczniów z klas III – VIII Szkoły Podstawowej i III gimnazjum, z czego 95 otrzymało certyfikat i tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

    ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!!

  • NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA ROK SZKOLNY 2018/19

    W wyniku wyborów wyłoniono następujący skład Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2018/19:

     

    PRZEWODNICZĄCA – OLIMPIA BONIN

    Z-CY: OKSANA KRZEMIŃSKA

                KAMILA JANKOWSKA            

     

    RADA Samorządu Uczniowskiego:

    MAGDALENA GREGORKIEWICZ

    IRENEUSZ ANDRZEJEWSKI

    MARTA PRZYGOCKA

    JULIA CHEREK

    KACPER POTULSKI

     

    GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ PRACY W SU W KOLEJNYCH MIESIĄCACH. PAMIĘTAJCIE O SWOICH OBIETNICACH WYBORCZYCH, WASZE KOLEŻANKI I KOLEDZY WYBRALI NAJLEPSZYCH.

  • DEMOKRATYCZNE WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

    Jak zwykle we wrześniu wybieramy władze do SU. Jedyne władze uczniów w szkole, a więc bardzo dla nich ważne. W ubiegłym roku szkolnym zdobyliśmy certyfikat Szkoły Demokracji i to zobowiązuje, żeby przeprowadzić wybory demokratycznie.

    Klasy  wytypowały swoich kandydatów, którzy zgłosili chęć pracy w SU. W tym roku była to rekordowa liczba – 16 kandydatów. Było w czym wybierać:

    1. WERONIKA KOTOWSKA
    2. MARTA MUSZYŃSKA
    3. KACPER POTULSKI
    4. IRENEUSZ ANDRZEJEWSKI
    5. DOMINIKA MAKOWSKA
    6. JULIA CZEPEK
    7. AGATA MUSZYŃSKA
    8. MAGDALENA GREGORKIEWICZ
    9. JULIA SZWARC
    10. JULIA BUKOWSKA
    11. KAMILA JANKOWSKA
    12. JUSTYNA CHRZONOWSKA
    13. OLIMPIA BONIN
    14. OKSANA KRZEMIŃSKA
    15. JULIA CHEREK
    16. MARTA PRZYGOCKA

    Na wielkie brawa zasługuje dwie koleżanki z klasy IV: Weronika i Marta, które pokonały tremę i odważnie prezentowały swój program wyborczy. To chyba pierwszy raz w historii naszych wyborów, że klasy IV biorą udział w kandydowaniu. Suuuuuper!

    Kandydaci przygotowali plakaty, ulotki wyborcze oraz zaprezentowali się na apelach dla wszystkich klas w szkole. Naprawdę było gorąco, obietnice goniły obietnice, inicjatywy – inicjatywę. Każdy z kandydatów zaskakiwał oryginalnością i uszanowaniem pomysłów kontrkandydatów.

    Koleżanki i koledzy oraz nauczyciele zgromadzeni na apelach byli pod wielkim wrażeniem.

    Brawo!   Taka prezentacja to pierwszy krok do wygranej.

    Dzień wyborów był Świętem Szkoły. Ubrani na galowo wrzucaliśmy swoje głosy do urny wyborczej. Spełniliśmy swój uczniowski obowiązek, bo to przede wszystkim nam zależy, żeby to byli ludzie odpowiedzialni.

  • DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

    30 września przypada Dzień Chłopaka, my uczciliśmy go w piątek 28 września. To był dzień krawata i muszki.

    Krawat czy muszka? To pytanie zadają sobie panowie np. przed studniówką i … przed ślubem.

    Najdawniejsze ślady wczesnych form krawata odnaleziono w grobowcu pierwszego cesarza chińskiego Qin Shi Huang. Żołnierze jego Terakotowej Armii mają wiązane na szyi chusty. ...

    Ale to Chorwaci szczycą się wynalezieniem krawata. Podobno jest 85 sposobów wiązania krawata.

    Wkrótce moda na noszenie krawatów przeszła również do Anglii, a następnie do całej Europy.

    Od ponad wieku istnieją krawaty określające przynależność do szkół, uniwersytetów, czy stowarzyszeń. Kiedy w latach 40-tych krawaty stały się znacznie szersze, zaczęto nadrukowywać na nich różnorodne obrazy.

    Dzisiaj kolorystyka krawatów jest raczej stonowana.

    PANOWIE, KRAWAT CZY MUSZKA NAPRAWDĘ WAM PASUJE I DODAJE ELEGANCJI.

  • DZIEŃ KROPKI

    Na świecie Międzynarodowy Dzień Kropki rozpoczął się od książki Petera Reynoldsa „THE DOT”. To historia Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie umie rysować. Inspiarcja i zachęta ze strony jej nauczycielki sprawiła, że Vashti odkryła w sobie moc kreatywności. Ta moc jest naprawdę w każdym z nas. Trzeba ja tylko odnaleźć w sobie.

    W Polsce długo nie znaliśmy historii Vashti. Ale odkąd ja mamy, staramy się obchodzić Dzień Kropki.

    W naszej szkole robimy to  po raz drugi a inicjatorem jest Samorząd Uczniowski. Tego dnia ubieramy się w kropki, tworzymy kropkowe dzieła plastyczne, rozmawiamy o Vashti, pozujemy w kropkowej fotobudce. Był też kropkowy poczęstunek.

    Może obudzi się w kimś nowa Vashti?

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć