• „Zwierzęta naszych lasów”

    Projekt edukacyjny został przygotowany przez uczniów klasy IIa gimnazjum – Patryka Drozdowskiego oraz Bogumiła Piernickiego. Chłopcy przygotowali wystawę przyrodniczą zatytułowaną „Zwierzęta naszych lasów”, w której przedstawili życie jeleni, dzików i danieli. Wśród informacji znalazły się również dane dotyczące znaczenia tych zwierząt w historii, mitologii, czy heraldyce. Wystawę wzbogaciły zboża, które stanowią ich podstawowy pokarm oraz własnoręcznie wykonany paśnik. Wystawa stanowi ciekawe źródło wiedzy dla uczniów zarówno gimnazjum, jak i szkoły podstawowej. 

  • Edukacja filmowa

    Tym razem młodzież klas VI, I, II, III gimnazjum wybrała się do kina na film

    Avengers: Czas Ultrona”.

    "Avengers: Czas Ultrona" zagwarantował młodym widzom świetną, okraszoną doskonałym  humorem i błyskotliwymi dialogami rozrywkę na najwyższym poziomie pod względem efektów specjalnych.. Tytułowy Ultron jest wynikiem nieudanego eksperymentu naukowego zainicjowanego przez Tony'ego Starka. Wyposażona w sztuczną inteligencję maszyna buntuje się przeciwko swojemu stwórcy i na cel obiera całą istniejącą ludzkość, ze szczególnym uwzględnieniem grupy superbohaterów spod znaku Marvela. Aby sprostać śmiercionośnemu wyzwaniu, Avengersi zostali zmuszeni nie tylko wykazać się raz jeszcze swoimi ponadprzeciętnymi umiejętnościami, ale przede wszystkim zastosować w praktyce precyzyjnie zsynchronizowaną współpracę.

    Niewątpliwie to była prawdziwa uczta dla fanów komiksów Marvela.

  • Kto może zostać patronem naszej szkoły i dlaczego?

    Dnia 29 maja 2015 uczeń klasy III b gimnazjum Kamil Pettka prezentował klasie VI a swój projekt gimnazjalny pod tytułem: Kto może zostac patronem naszej szkoły?”. Nasza szkoła nie ma jeszcze patrona, ale Kamil sprobował odpowiedzieć na pytanie zawarte w projekcie. Wybór patrona szkoły to sprawa najwyższej wagi. Nie może to być wybór przypadkowy, nieuzasadniony. Imię szkoły – patron  powinien nawiązywać do historii, dziedzictwa narodowego naszego kraju, regionalnego i cechować się wybitną postawą w wymiarze historycznym i moralnym.

    Wybranie patrona szkoły ma nadać placówce indywidualną tożsamość, ma sprawić, że cała społeczność szkolna będzie miała konkretny wzorzec do naśladowania, dzięki któremu wzbogaci swoją działalność wychowawczą.

    Poprzez nadanie imienia szkoła:

    • uzyskuje swoistą, indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,
    • promuje osobę patrona, jego postawę życiową i dokonania,
    • w naturalny sposób pozyskuje do współpracy instytucje i osoby związane z patronem,
    • wchodzi do rodziny szkół o tym samym imieniu, co może prowadzić do nawiązania wzajemnych kontaktów                 (np. organizacji wycieczek, wakacyjnej wymiany dzieci i młodzieży),
    • może oprzeć swoje działania wychowawcze na wartościach potwierdzonych życiem i działalnością patrona i ogólnie uznawanych przez społeczność,
    • wzbogaca swoją obrzędowość związaną z patronem.

    Kamil wybrał Marię Wespę – osobę związaną z samym Morzeszczynem.

    Od 1936 roku mieszkała w Morzeszczynie do  1981 roku. Haftowała od dziecięcych lat, ale poważnie sztuką wyszywania zajęła się w 1969 roku. Ponieważ wyszywaniem zajęła się w okresie, gdy mieszkała w Morzeszczynie, późniejsze jej indywidualne wzornictwo nazwano szkołą morzeszczyńską. W hafcie kociewskim występuje 8 podstawowych kolorów: biały, słomkowy, żółty, pomarańczowy, czerwony, liliowy, ciemno-niebieski, zielony. Wzornictwo Wespowej składa się głównie z ornamentyki florystycznej, nieco stylizowanej, opartej na popularnych w regionie kwiatach - tulipanach, modrakach, stokrotkach, makach.
    Prace Marii Wespowej eksponowane były na bardzo wielu wystawach, pokazywane na jarmarkach; znajdują się w muzeach etnograficznych.

    Zmarła nagle w 1990 roku.

    źródło: R. Landowski, Nowy bedeker kociewski, Gdańsk 2002.

    Na terenie naszej gminy powstał nietypowy pomnik upamiętniający autorkę haftu kociewskiego – mural.

    Mural powstał w ramach „Projektu Wespa” realizowanego przez Urząd Gminy w Morzeszczynie. Mural na budynku morzeszczyńskiej biblioteki wykonali Marek Pielenko i Mateusz Małkiewicz, malarze streetartowi z Torunia. Panowie są również autorami muralu poświęconego pamięci Kazimierza Deyny, który powstał na ścianie domu rodzinnego piłkarza. 

  • XV KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MARII KONOPNICKIEJ

    Dnia 28 maja 2015r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Cerkwi zorganizowała XV edycję Konkursu Recytatorskiego Poezji Marii Konopnickiej. W konkursie brało udział 39 recytatorów z siedmiu szkół.

    Wyniki  uczestników naszej szkoły:

    III miejsce - Marika Perczyńska (kategoria I-III)

    III miejsce Agnieszka Maliszewska (kategoria IV-VI)

    Wyróżnienia: Sandra Leśnak, Daniel Brodnicki

    Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

  • Apel profilaktyczny ,,PERWSZA POMOC"

    Dnia 27 maja w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny „Pierwsza pomoc”. Miał on na celu przypomnienie młodzieży zasad udzielania pierwszej pomocy. Obecni na apelu uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w pokazach ułożeń ratowniczych oraz z zainteresowaniem obejrzeli filmy dotyczące resuscytacji krążeniowo-oddechowej i ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej. Mamy nadzieję, że każdy uczeń naszej szkoły, nigdy nie przejdzie obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy, tylko jej udzieli.

    Na koniec spotkania zostały rozdane finalistom konkursu przyrodniczego dyplomy oraz upominki.

  • RECYTUJEMY MARIĘ KONOPNICKĄ

    W naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do konkursu recytatorskiego z wierszami Marii Konopnickiej. Konkurs finałowy odbędzie się 28 maja w Nowej Cerkwi.

    Wiersze recytowali uczniowie klas I-III  i IV-VI Szkoły Podstawowej. Łącznie 21 osób.

    Wytypowano do dalszego etapu następujących uczniów:

    KATEGORIA I-III:

    KAROLINA BANDŹMIERA – KLASA III B

    MARTA PRZYGOCKA – KLASA III A

    MARIKA PERCZYŃSKA – KLASA I A

    KATEGORIA IV-VI

    AGNIESZKA MALISZEWSKA – KLASA VI A

    DANIEL BRODNICKI – LASA VI B

    ANGELIKA PARKA – KLASA IVA

    GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

     

  • KSIĘGA KSIĄG

    22 maja br. uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w festiwalu kulturalnym „Księga Ksiąg” w Pelplinie.

    Dzieci między innymi:

    - uczestniczyły w warsztatach kaligrafii, zdobienia i oprawy ksiąg;

    - zwiedzały Seminarium Duchowne, Katedrę Pelplińską i Park Biskupi;

    - uczestniczyły w warsztatach tkackich i kowalskich w zrekonstruowanej zagrodzie nomadów

    z czasów biblijnych;

    - obserwowały jak piecze się podpłomyki, które potem mogły skosztować;

    - uczyły się również miotania procą.

    Wyjazd był bardzo udany. Pełni wrażeń i wzbogaceni o kolejne doświadczenia uczniowie wrócili do szkoły.

     

  • KONCERT DLA RODZICÓW

    Miesiąc maj kojarzy się z długo oczekiwana wiosną, budzącą się do życia  przyrodą i wszystkim co piękne, pachnące i miłe duszy człowieka. Być może dlatego ustalono dzień 15 maja jako Międzynarodowy Dzień Rodzin, 26 maja jako Dzień Matki, a 30 maja jako Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Wszak nie ma nic bliższego człowiekowi jak dom rodzinny, mama, tata, niekiedy dziadek, babcia lub inni prawni opiekunowie – rodzina, na która zawsze można liczyć i jest oparciem. W dniu 21 maja 2015 r. chór szkolny pod kierunkiem pana Romana Talagi podziękował słowami piosenek wszystkim mamom, tatusiom i rodzicom zastępczym za serce, codzienny trud i rodzicielską opiekę. Były oklaski i łzy wzruszenia. Wszystkiego najlepszego !

    Uczniowie i Grono Pedagogiczne

    Zespołu Szkól w Morzeszczynie

     

  • SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

    Dnia 21 maja odlyły się spektakle  profilaktyczne pt. ,,UWIERZ W SIEBIE" dla uczniów klas IV-VI i ,,UKŁAD ZAMKNIĘTY"  dla uczniów gimnazjum.

  • DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

    Kolejny raz 15 maja w naszej szkole obchodziliśmy święto niezapominajki: Dzień Ochrony Przyrody i Święto Miłości. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod opieką pani Aleksandry Graban zaprosił klasy I-III z wychowawcami na okolicznościowe spotkanie.

    Święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja ma na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.

    Akcję zapoczątkował w 2002 redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Ekoradio", Andrzej Zalewski (zm. 2011) trochę na przekór Walentynkom.  W Polsce symbolicznie miesiącem zakochanych nazywa się maj, a nie zimowy luty.

    Tego dnia w szkole zrobiło się niebiesko. Nie tylko od niezapominajek, ale także uczniowie ubrali się na niebiesko.

    Najpierw uczniowie obejrzeli bajkę edukacyjną- proekologiczną na temat segregowania śmieci. Potem odbył się mini konkurs ekologiczny, w którym wzięli udział przedstawiciele klas. Dalej uczniowie rywalizowali w konkursie na najszybsze zjedzenie galaretki owocowej, oczywiście niebieskiej. Najszybsza okazała się Marysia Hejnowska z klasy III.

    Panie wychowawczynie pomogły w wyborze najładniejszych niebieskich strojów. Niewątpliwie wśród tłumu wyróżniali się: Justyna Andrzejewska z klasy II, Ola Dziedzińska z klasy IA i Dominik Ziółkowski z klasy IA.

    Wyróżnieni uczniowie otrzymali małe upominki.

    Całą zabawę uświetniały wspólne tańce, które prowadziła przewodnicząca SU Julia Zawiszewska.

    Uśmiech, radość, zaangażowanie uczniów sprawiły, że wszyscy świetnie się bawiliśmy! Dziękujemy !

  • ZDROWY PIĄTEK

    DNIA 15 maja z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką pań Mirosławy Schulz i Aleksandry Graban  gimnazjaliści zorganizowali happening pod hasłem „ZDROWY PIĄTEK”.

    W ten sposób pragnęli zwrócić uwagę na zdrowe odżywianie, tak ważne w wieku dorastania.

    W tym czasie u nastolatków kształtuje się osobowość oraz własne indywidualne podejście do życia, toteż w tym okresie dzieci są szczególnie narażone na przyswojenie złych nawyków żywieniowych. Jest to czas, kiedy nastolatek tym bardziej potrzebuje dobrego przykładu i wsparcia ze strony dorosłych.

    Niestety nastolatki słyną ze złych nawyków żywieniowych, dlatego rodzice powinni zrobić wszystko  co w ich mocy, by dziecko jak najrzadziej jadało poza domem, choć nie będzie to łatwe, tak samo jak kontrolowanie tego co zjada, kiedy nie ma go w domu. Drugim niebezpiecznie rosnącym zjawiskiem oprócz złej diety jest również coraz mniejsza aktywność fizyczna wśród nastolatków.

    Dieta dojrzewającej dziewczyny musi zawierać mnóstwo witamin i minerałów, które najlepiej dostarczać wraz z pożywieniem, oraz dostarczać średnio około 2000kcal dziennie. Niestety dziewczynki nie zjadają z reguły potrzebnej dawki składników pokarmowych. Ważne są nie tylko witaminy, ale również minerały, na szczególną uwagę zasługują magnez i wapń. A ponieważ połowa masy kostnej powstaje w okresie dojrzewania, zbyt niskie ich stężenie  może wpłynąć na zwiększenie ryzyka osteoporozy w późniejszym wieku. Do dobrych źródeł wapnia należą jogurty naturalne, zielone warzywa liściaste, soja i kiełkowane nasiona.  Magnezu nastolatce dostarczą nasiona sezamu, winogrona, awokado, brokuły, kapusta włoska, cykoria, rukola, sałata rzymska, proso, migdały, czy orzechy laskowe. Dziewczęta często mają zbyt mało żelaza. Pokarmy o dużej zawartości żelaza to  min. mięso, jajka, ryby, drób, migdały, figi, natka pietruszki, brokuły, komosa ryżowa, amarantus, suszone śliwki czy owies.

    Ze względu na większą masę mięśniową chłopcy potrzebują więcej białka, potrzebnego do wzrostu i regeneracji tkanek. Niezbędna będzie również zwiększona ilość żelaza, szczególnie jeśli uprawiają sport, bo ten cenny pierwiastek łatwo tracimy wraz z potem. Nie można zapomnieć również o niezbędnych nienasyconych kwasach tłuszczowych koniecznych do wytwarzania hormonów, do prawidłowej pracy mózgu, sprawniejszego wzrostu oraz zapewnienia skórze, włosom i paznokciom właściwego rozwoju. Jeśli dorastający syn nie jest fanem tłustych ryb, należy zaopatrzyć się w naturalny preparat z rybim olejem.

    Chłopcy podobnie jak dziewczynki, potrzebują mnóstwo soli mineralnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju.  Nie może wśród nich zabraknąć wapnia, wraz z witaminą D, cynku szczególnie ważnego dla hormonów męskich, a pamiętajmy, że jego niedobór jest jedną z głównych przyczyn powstawania trądziku młodzieńczego. Pamiętajmy również o naturalnych preparatach magnezowych potrzebnych nie tylko do zdrowych kości, ale również do równowagi hormonalnej i energii.

    Główne grzechy diety nastolatków

    Do najczęściej wymienianych błędów w jadłospisie osób nastoletnich eksperci zaliczają mało urozmaiconą dietę i nieregularne spożywanie posiłków. Nastolatkowie bardzo często omijają najważniejszy posiłek w ciągu dnia – śniadanie. Zbyt często sięgają po słodycze, w tym batony, pączki i słodkie gazowane napoje oraz chipsy, a zbyt rzadko jedzą warzywa i owoce czy piją soki. Dziewczęta zwykle przesadnie dbają w tym czasie o figurę, opuszczając posiłki i zastępując je snackami, a w konsekwencji ani nie troszczą się należycie o sylwetkę ani o urodę. Taka „dieta odchudzająca” to istny zabójca dla rozwijającego się organizmu, pozbawiona witamin i składników mineralnych. Chłopcy natomiast nagminnie sięgają po napoje gazowane i energetyzujące oraz odwiedzają bary fast-food, aby właściwy posiłek zastąpić solidną porcją frytek i hamburgerów. Młodzież zbyt rzadko sięga po produkty zawierające błonnik, witaminy czy składniki mineralne, zwłaszcza wapń - tak ważny dla każdego z nich w wieku dorastania.

    Nastolatkom na sztandary:  5 porcji warzywno-owocowych dziennie!

  • Międzyszkolny Turniej o Kulturze Języka Ojczystego dla gimnazjum

    Dnia 14 maja 2015 roku został przeprowadzony Międzyszkolny Turniej o Kulturze Języka Ojczystego dla gimnazjum. Uczestniczyło w nim pięć zespołów z:

    1. Publicznego Gimnazjum im. ks. Pawła Szynwelskiego w Smętowie Granicznym,
    2. Gimnazjum im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie,
    3. Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu,
    4. Publicznego Gimnazjum w Morzeszczynie.

    Cele konkursu były następujące:

    1. Krzewienie kultury języka ojczystego i świadomości językowej wśród uczniów;
    2. Rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności oraz wyobraźni językowej;
    3. Doskonalenie praktycznych umiejętności językowych;
    4. Zwiększanie sprawności w poprawnym posługiwaniu się językiem jako narzędziem myśli;
    5. Wzbudzenie odpowiedzialności za jakość współczesnej polszczyzny.

    Konkurs przyjął formę turnieju – drużynowego współzawodnictwa na forum. O kolejności miejsc w turnieju zadecydował wynik będący sumą punktów zdobytych przez drużynę. Maksymalnie można było otrzymać 115 punktów.

    I miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Morzeszczynie: Maria Domachowska, Julia Zawiszewska, Mateusz Gajewski,

    II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie,

    III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu,    

    Wyróżnienie otrzymali uczniowie Publicznego Gimnazjum im. ks. Pawła Szynwelskiego w Smętowie Granicznym.

    Wszyscy uczestnicy turnieju oraz ich opiekunowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

    Fundatorem upominków była rada Rodziców przy Zespole Szkół w Morzeszczynie oraz Spółdzielnia Uczniowska ,,Jutrzenka”, Wydawnictwo Nowa Era, Wydawnictwo Oxford University Press oraz Wójt Gminy Morzeszczyn.

    Organizatorkami turnieju były panie:

    Hanna Chudyka, Anna Dembicka, Joanna Komosińska.

  • SEKRETY KOMUNIKACJI NIEWERBALNEJ

    OBOWIĄZKOWY PROJEKT GIMNAZJALNY

    Dnia 13 maja 2015 roku uczennica klasy II A ZOFIA FRĄTCZAK  przedstawiła klasie IB końcowy wynik projektu, nad którym  pracowała w tym roku szkolnym: „SEKRETY KOMUNIKACJI NIEWERBALNEJ”.                               

    Opiekunem projektu była pani Aleksandra Graban. Celem projektu było zwrócenie przez uczennicę uwagi na to, że obok komunikacji językowej istnieje pozajęzykowa – niewerbalna, równie ważna.

    Komunikaty niewerbalne – pozasłowne znaki płynące z właściwości naszego ciała ( mowa ciała ). Niosą one wiele różnych informacji o wzajemnych stosunkach między rozmówcami, zawierają ocenę istniejącego między nimi układu. Komunikaty niewerbalne uzupełniają, modyfikują i wspomagają komunikaty słowne nadając im większą wyrazistość i czytelność. Występują również samodzielnie bez użycia słów.  W świetle badań psychologicznych słowa stanowią mniej niż 35 % komunikatu, ponad 65 % informacji jest przekazywanych niewerbalnie.

    Klasa IB z zainteresowaniem wysłuchała prezentacji koleżanki. Zosia ze swojego zadania spisała się znakomicie. Przygotowała prezentację, zaprezentowała krótkie filmy poglądowe w temacie projektu. Gratulujemy zaliczenia projektu !

    Przypominamy, że zaliczenie projektu gimnazjalnego jest jednym z warunków ukończenia gimnazjum.

     

  • KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLASY DRUGIEJ

    12 maja 2015 roku odbył się konkurs ortograficzny dla klasy drugiej. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków nad poprawnością ortograficzną. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością twórczego myślenia podczas rozwiązywania zadań ortograficznych oraz prawidłowo wyjaśnić pisownię wyrazów z trudnościami ortograficznymi.

    Po sprawdzeniu zadań konkursowych wyłoniono zwycięzców. Mistrzem Ortografii klasy II został Dawid Golicki, drugie miejsce ex aequo zajęli  Justyna Andrzejewska i Sebastian Loda, natomiast trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Dziedzińska.

    Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i słodycze. Udział w konkursie był dla dzieci radością, zabawą i możliwością zgłębienia wiedzy z zakresu poprawnej pisowni polskiej.

     

  • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

    Dnia 12 maja 2015 roku trzy uczennice: Julia Bukowska, Sandra Leśniak (obie z klasy IVa) oraz Karolina Tomczyk (z klasy Ib gimnazjum) reprezentowały naszą szkołę w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Juliusza Słowackiego zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gniewie. Dziewczyny pieknie przedstawiły wybrane wiersze (jeden z nich musiał być utworem Karola Wojtyły). Jury konkursu postanowiło przyznać II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych Karolinie Tomczyk.

  • ZDROWY WTOREK

    Dnia 12 maja 2015 roku klasy IV-VI obchodziły dzień pod hasłem „ZDROWY WTOREK”.

    Akcję przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Aleksandry Graban.

    Wcześniej przewodniczący klas losowali zadania, które przygotowali na swoje stanowiska.

    Taka akcja miała na celu przede wszystkim promowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

    Warto zapamiętać kilka zasad zdrowego odżywiania:

    • Jedz regularnie
    • Warzywa to nie wróg
    • Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem – nie objadaj się słodyczami
    • Unikaj używek
    • Dbaj by to, co przygotujesz było nie tylko smaczne, ale i miłe dla oka. Podobno jemy też oczami
    • Produkty typu fast food zastąp zdrowszymi, samodzielnie przygotowanymi wersjami
    • Używaj ziół, a ogranicz sól
    • Pij dużo płynów, najlepiej wody
    • Używaj oliwy z oliwek
    • Wiedz, co jesz – czytaj etykiety na opakowaniach
    • Rób zakupy z głową. Niech czytanie etykiet wejdzie Ci w krew a dzięki temu doskonale będziesz wiedzieć, co wkładasz do koszyka.

    Uczniowie klas IV-V przygotowali stoiska z wodą i zdrowymi sokami, sałatkami warzywnymi, owocami, domowymi przetworami, wiosennymi kanapkami. Wszystko było pyszne, elegancko podane a w tle stoisk pojawiły się hasła promujące zdrowe odżywianie. W smacznych nastrojach miło spędziliśmy czas. Dziękujemy wychowawcom oraz uczniom za tak wspaniale przygotowany „Zdrowy Wtorek”. Mamy nadzieję, że postaracie się zmienić swoje nawyki żywieniowe.

     

  • AUTOSTOPEM PRZEZ EUROPĘ

    Dnia 8 maja 2015 roku w naszej szkole odbyły się apele z okazji Dnia Europy. Przygotowali je uczniowie kl. V b i II a gimnazjum wraz z wychowawczyniami p. Hanną Chudyką i p. G. Stanikowską. Przedstawienia miały na celu przybliżyć wszystkim tematykę funkcjonowania Unii Europejskiej. Uczniowie zostali zapoznani z jej historią i strukturą organizacyjną. Wykonawcy przedstawili młodym ludziom niektóre kraje należące do Unii Europejskiej. Uczniowie obejrzeli prezentacje oraz dowiedzieli się, z czego słyną poszczególne państwa.

  • KONKURS EKOLOGICZNY

    Dnia 06.05.2015 odbył się konkurs ekologiczny przygotowany przez panie: Monikę  Chmielecką i  Katarzynę Budzelewską. Zadania, które wykonywały dzieci, dotyczyły tematyki ekologicznej.

    Do konkursu przystąpiły 3-osobowe zespoły ze wszystkich klas I-III.

    Celem konkursu było:

    • rozbudzenie u uczniów zainteresowań środowiskiem i ekologią,
    • rozwijanie u uczniów wrażliwości na problemy środowiska naturalnego i uświadomienie potrzeby jego ochrony,
    • wdrażanie do posługiwania się zdobytą wiedzą i umiejętnościami,
    • zachęcanie dzieci do twórczych wypowiedzi dotyczących ochrony środowiska,
    • stworzenie uczniom możliwości rywalizacji,
    • kształtowanie właściwych postaw i wzorców.

     

    Wyniki:

    I miejsce:  klasa III a i klasa III b

    II miejsce:  klasa I b

    III miejsce: klasa II

    IV miejsce: klasa I a

  • ZIEMIA - ZIELONA WYSPA

    Dnia 06.05.2015r. odbyła się inscenizacja z okazji Dnia Ziemi pt. ,,Ziemia – zielona wyspa” przygotowana przez panią Justynę Kowalczyk i uczniów klasy IIIa. Dzieci recytowały wiersze, odgrywały scenki oraz śpiewały piosenki związane z ochroną środowiska naturalnego.

    Celem apelu było:

    • przybliżenie rówieśnikom tematyki ekologicznej,
    • zwrócenie uwagi na odpowiedzialność wszystkich ludzi za wspólne dobro,  jakim jest nasza planeta,
    • wdrożenie do właściwego reagowania na złe zachowania innych,
    • zapoznanie z ekologiczną działalnością człowieka.

     

  • MAJOWE ŚWIĘTA

    Jakże jesteśmy szczęśliwe  dziś my  - polskie dzieci, w wolnym urodzone kraju !

    Jakże jasno dziś nam Biały Orzeł świeci w dniu Trzeciego Maja !

    Dziś w wolnej Polsce naród cały święci ten dzień radosny, dzień wolności i chwały, święto wiosny.

    Dnia 05.05.2015 odbył się apel przygotowany przez panią B. Talaga i uczniów klasy Ia gimnazjum.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć