• APELE ŚWIATECZNE

        

  • ŚWIĄTECZNY JARMARK ROZMAITOŚCI

     

    W tym roku szkolnym SU pod opieką p. Aleksandry i p. Mirosławy zaproponowały po raz pierwszy Świąteczny Jarmark Rozmaitości. W czasie jarmarku śpiewaliśmy kolędy, ozdabialiśmy bombki. dekorowaliśmy choinkę, pierniki, obejrzeliśmy film „Historia Bożego Narodzenia”, braliśmy udział w konkursie „Tradycja Bożego Narodzenia”, robiliśmy bałwanki ze skarpetki. Dołączyła do nas pani wicedyrektor. 

    Zabawa była iście świąteczna, teraz już naprawdę jesteśmy gotowi na święta.

    Rodzicom dziękujemy za upieczenie pierników.

  • WIGILIA DLA SAMOTNYCH Z TERENU NASZEJ GMINY

    W piątek 15 grudnia w Lipiej Górze odbyła się wigilia dla samotnych z terenu naszej gminy organizowana przez GOPS. 

    Mamy zaszczyt być  na niej  obecni z programem artystycznym, który przygotowaliśmy pod opieką pani Aleksandry Graban.

     W podzięce czekał nas słodki poczęstunek.

  • Fabian Cylka finalistą konkursu literackiego

    12 grudnia 2017 roku uczeń klasy VIb, Fabian Cylka, wziął udział w finale konkursu „Napisz swoją wersję bajki braci Grimm” zorganizowanym przez Centrum Herdera w Gdańsku.  Prawie  300 uczniów ze szkół podstawowych  województwa pomorskiego nadesłało  własne prace, a Fabian znalazł się w finałowej dziesiątce. Gratulujemy!

  • ZAKOŃCZENIE AKCJI „ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

    Zakończyliśmy akcję zbierania darów. Przypominany, że zbieraliśmy je dla samotnych z terenu naszej gminy. Nazwiska samotnych osób otrzymujemy od dyrektora GOPS-u.

    Udało się zrobić wszystkie paczki. Przed świętami trafią do potrzebujących.

    SAMORZĄD UCZNIOWSKI BARDZO DZIĘKUJE KOLEŻANKOM I KOLEGOM ORAZ NAUCZYCIELOM ZA PRZYNIESIONE DARY.

    TO DAR SERCA. DOBRO W DOBRO SIĘ OBRACA.

  • „PLANSZÓWKI”

    Na koniec roku spotkała nas miła niespodzianka. Otóż wśród postulatów SU była prośba o zakup gier planszowych. Chyba wszyscy pamiętamy miłe przerwy z ubiegłego roku szkolnego, kiedy graliśmy w planszówki.

    Pan dyrektor znalazł w szkolnym budżecie pieniążki na zakup gier. Ruszamy po Nowym Roku pełną parą. Teraz je powoli testujemy, a Mikołajowi – Dyrektorowi dziękujemy.

  • Czujesz tak jak myślisz

    W dniu 12.12.2017r. w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie przeprowadzone zostały pierwsze z  dwóch zaplanowanych spotkań warsztatowych z naszymi uczniami o tematyce zachowań autoagresywnych. Warsztaty prowadzone były w klasach trzecich gimnazjalnych przez Psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Tczewa, Panią Jolantę Frankowską oraz Agnieszkę Szwarc.

    Celem zajęć pod tytułem ,,Czujesz tak jak myślisz’’ jest uświadomienie młodzieży czym jest autoagresja, samookaleczenia i próby samobójcze - tak określa się cały szereg zachowań wymierzonych przeciwko samemu sobie oraz jakie mogą być przyczyny i skutki takich zachowań.

    Osoba odpowiedzialna za organizacje: Pedagog szkolny Sławomir Grabalski

  • WIELKA SPRAWA

    Grupa uczniów naszej szkoły w składzie:

    1. Oliwia Dubiela
    2. Oliwia Kinowska
    3. Amelia Kirschenstein
    4. Nicole Lemke
    5. Zuzanna Szwarc
    6. Zuzanna Bielińska
    7. Krystian Biały
    8. Marika Perczyńska
    9. Julia Nowopolska
    10. Wiktoria Krajewska
    11. Mateusz Graban
    12. Natalia Narloch
    13. Oliwia Narloch
    14. Maria Hejnowska
    15. Julia Parka
    16. Marta Przygocka
    17. Wiktoria Kulczyńska

     

    pod opieką p. Aleksandry Graban – opiekuna SU wystąpili z programem świątecznym przed podopiecznymi i ich rodzinami Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

    Występ miał miejsce w hotelu Courtyard by Marriott w Gdyni.

    Teksty wierszy, kolędy wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój. Nie obyło się bez wzruszeń, zadumy i refleksji…

    Na koniec oczywiście był Mikołaj. Dla nas również.

    Przed świętami zrobiliśmy coś naprawdę wielkiego.

    Dziękujemy panu dyrektorowi za pomoc w realizacji naszego projektu i panu wójtowi Piotrowi Lanieckiemu za zapewnienie nam transportu do Gdyni.

  • Warto pomagać

    Nasza koleżanka Agata Muszyńska postanowiła ściąć włosy. A ponieważ miała piękne, długie włosy pomyślała, że warto coś z nimi zrobić. I wtedy przypomniało jej się o fundacji „Rak „n” Roll”, w której można oddać włosy. Jak sama mówi, zmieniła fryzurę i zrobiła coś dobrego. A najważniejsze co ma do przekazania to: „Pomagajcie, to naprawdę fantastyczne uczucie.”

    Brawo Agato, jesteśmy z ciebie bardzo dumni!

  • CZAPKA DLA MIKOŁAJA

    Kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego po opieką p. Aleksandry Graban pod hasłem „Czapka dla Mikołaja”

    6 grudnia zaroiło się w szkole od Mikołajów. Mniejszych, większych albo całkiem dużych. W niektórych klasach obchodziliśmy imieniny Mikołaja np. w klasie IV B. Wymienialiśmy się też  prezentami.  Ale prezenty trafiły tylko do grzecznych dzieci. Na Kociewiu niegrzecznym dzieciom do buta wkłada się łupiny po ziemniakach.

     Było wesoło, mikołajowo i już tak  trochę świątecznie. 

  • NIEĆPA 2017

    Kolejny rok młodzież naszej szkoły miała okazje uczestniczyć w programie „NIEĆPA” poświęconym profilaktyce uzależnień.

    Co roku w akcję angażują się gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które występują dla młodzieży, ale też edukują ją i pokazują, że dobra zabawa nie wymaga zażywania środków psychoaktywnych.

    W tym roku ambasadorką była Margaret.
    Pierwsza część wieczoru miała charakter edukacyjny. A potem zabawa przy świetnym koncercie gwiazdy.

    W akcji uczestniczyło 40 uczniów naszej szkoły pod  opieką p. Sławomira Grabalskiego, p. Anity Smoczyńskiej, p. Małgorzaty Chilińskiej i p. Bożeny Talagi.

     

  • ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

    01.12.2017

    1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Aids. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny zatytułowany „STOP AIDS” przygotowany przez klasę III a gimnazjum. Uczniowie przybliżyli zebranym, czym jest zespół nabytego niedoboru odporności, jakie są jego przyczyny, objawy oraz przebieg. Na koniec popłynęły podziękowania dla uczniów, którzy stworzyli bardzo wartościowe prace plastyczne na temat omawianego zagadnienia.

  • APEL PROFILAKTYCZNY DLA KLAS I-III

    ,,O zdrowiu na poważnie i wesoło"

    Apel przygotowała klasa 3a pod kierunkiem pani Gabrieli Król.

  • PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I

  • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

     

    Dnia 23 listopada w Pelplinie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Brały w nim udział cztery drużyny. Po zaciętej walce nasi chłopcy pod opieką pana Patrycjusza Bogdanowicza zdobyli PIERWSZE MIEJSCE.

    A oto skład zwycięskiej drużyny:

    1. Mateusz Graban 
    2. Adam Libiszewski
    3. Arkadiusz Kozina
    4. Nikodem Krzemiński
    5. Adrian Koszowski
    6. Wojciech Więckowski
    7. Piotr Libiszewski
    8. Jakub Górski
    9. Marek Molenda
    10. Piotr Kamrowski

    WIELKIE GRATULACJE !!!

  • Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu

    14 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Agata Muszńska z klasy 7a, Fabian Cylka z klasy 6b, Dawid Golicki z klasy V uczestniczyli w V Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu, który odbył się Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie 

     Dawid Golicki zajął I miejsce

    w kategorii  wiekowej klas IV-V

    Gratulujemy!

  • NIECODZIENNA LEKCJA

    Klasa IV b z wychowawczynią p. Aleksandrą Graban w listopadowy piątek gościli w Gminnej Bibliotece.

    Ponieważ czwartaki na języku polskim omawiali cykl lekcji na temat książki, biblioteki, postanowili zobaczyć wszystko „na żywo”. Dyrektor biblioteki p. Damian Domański przyjął nas bardzo gościnnie. Przedstawił i omówił prezentację „Historia książki”. Zapoznał uczniów z katalogiem bibliotecznym, „zabrał” na stronę internetową biblioteki. Na koniec uczniowie w grupach rysowali plakat pod hasłem:” Dlaczego warto odwiedzić bibliotekę gminną”. Okazało się, że każda grupa miała inny, ale bardzo kreatywny pomysł.

    Były pytania, rozmowy, wybuchy radości. Wniosek nasunął się jeden: musimy powtórzyć taką niecodzienną lekcję.

    A panu Damianowi dziękujemy.

  • Z MUZYKĄ W TLE

    W końcu mamy! Po  rozmowach SU z dyrekcją szkoły i dzięki Spółdzielni Uczniowskiej zakupiono dwa piękne bezprzewodowe głośniki. Dzięki nim przedstawiciele samorządu w czasie dużych  przerw umilają czas muzyką. Dziękujemy! Przerwa z muzyką w tle….

  • Konkurs recytatorski prozy

    W listopadzie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Powiatowym Konkursie Prozy w Pelplinie.

    Byli to: Marika Perczyńska z klasy IV b, Marta Przygocka z klasy VI a, Dominik Kulpa z klasy VI a.

    Chociaż nie udało się zdobyć żadnego miejsca, recytacje uczniów zasługują na pochwałę.

    Jako jedyni w szkole przygotowali się do konkursu.

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE

    21.11.2017

    21 LISTOPADA z inicjatywy SU pod opieką p. Aleksandry Graban i Mirosławy Schultz w naszej szkole Dzień Życzliwości. Na korytarzu pojawiła się Aleja Serdeczności a na niej cytaty, refleksje o życzliwości. Przedstawicielki SU docierały do klas z Kodeksem Życzliwości i rozdawały własnoręcznie zrobione przez uczniów klasy IV B i VI A kolorowe kwiaty.

    To święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

    „Małe radości
    i drobne gesty życzliwości,
    są najpiękniejszymi iskierkami
    naszej codzienności...”

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć