• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie informuje, że rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego oraz klasy I Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2018/2019 trwa do 21.03.2018r. Wnioski można składać do sekretariatu szkoły.

    KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_3_LETNIEGO.docx

    KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_4_LETNIEGO.docx

    KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_5_LETNIEGO.docx

    KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_6_LETNIEGO.docx

    wniosek_do_kl.I.docx

  • STOP CYPERPRZEMOCY

     

    Już praktycznie wszyscy młodzi ludzie w Polsce mają dostęp do Internetu. Coraz częściej również przy użyciu urządzeń mobilnych. Niemal wszyscy też korzystają z portali społecznościowych, takich jak np. nk.pl lub Facebook. Nierozważne  używanie tych serwisów stwarza szereg zagrożeń. W tym celu dnia 26 lutego odbyły się apele o tematyce bezpieczeństwa w Internecie pt. „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Uczniowie klasy III a G przedstawili zasady poruszania się w wirtualnym świecie, zwracając szczególną uwagę na zamieszczanie w sieci prywatnych informacji.

                       Obok natychmiastowych skutków nierozważnych działań w sieci są również te odroczone – publikowane materiały lub opinie nawet po latach mogą zaszkodzić młodym ludziom w karierze szkolnej, zawodowej lub życiu osobistym. Dodatkowo uczniowie klas IV-VI brali udział w konkursie „Bezpieczny Internet”. Uczestnicy świetnie sobie radzili, a rywalizację wygrała klasa IV b.

    Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w naszym przedsięwzięciu.

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    22 lutego 2018 roku uczniowie klasy IIIb gimnazjum przedstawili apel z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Był on podzielony na dwie części. W pierwszej przedstawiono i wyjaśniono, na czym polegają najczęściej popełniane przez Polaków lapsusy językowe, w drugiej – zaprezentowano scenki kabaretowe ukazujące, jak doskonale można bawić się słowem. Całości dopełniła poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

  • Powiatowe Igrzyska w Piłce Siatkowej Dziewcząt

    Dnia 16 lutego bieżącego roku w hali sportowej w Gniewie odbyły się Powiatowe Igrzyska w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zajęliśmy II miejsce.

    Skład drużyny:

    O. Białkowska

    K. Bandźmiera

    J.  Cherek

    D. Makowska

    J. Bukowska

    N. Parka

    M. Hejnowska

    M. Cyman

    J. Parka

    M. Falgowska

    M. Kotowska

  • Uczniowie klasy 4a uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach z robotyki, które odbyły się dnia 16 lutego w Bibliotece Gminnej w Morzeszczynie.

  • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców

    Dnia 14 lutego bieżącego roku w SP nr 12 w Tczewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Brały w nich udział 4 drużyny z Pelplina,  dwie ze Tczewa oraz drużyna reprezentująca naszą szkołę. W zaciętej walce nasi chłopcy zdobyli drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy.

    Skład drużyny:

    1. Piotr Libiszewski
    2. Karol Parka
    3. Łukasz Maternicki
    4. Piotr Okuniewski
    5. Cezary Potulski
    6. Mateusz Ostrowski
    7. Piotr Wietek
    8. Jakub Gajewski
    9. Marek Molenda
    10. Kacper Potulski
    11. Damian Krakowski

    Opiekun Pan Patrycjusz Bogdanowicz

  • WALENTYNKI

    Dnia 14 lutego w naszej szkole odbyła się gra, polegająca na poszukaniu swojej drugiej połowy.  Uczniowie klas IV- VII szkoły podstawowej i  II-III gimnazjum musieli  odnaleźć osobę z takim samym numerkiem. Pierwsze pary otrzymały drobne upominki. Zorganizowaliśmy, również pocztę walentynkową.

  • Bezpieczeństwo przede wszystkim

     

    Nareszcie ferie, ale pamiętajcie, że nigdy w szaleństwie zabawy nie zapominajcie o swoim bezpieczeństwie i zdrowiu. Odpoczywajmy, ładujmy akumulatory na II półrocze.

    BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE:

    1. WODA TO ŻYWIOŁ, RÓWNIEŻ ZIMĄ.

    2. KORZYSTAJ TYLKO ZE SPECJALNIE PRZYGOTOWANYCH LODOWISK.

    3. NIE ZJEŻDŻAJ NA SANKACH W POBLIŻU DRÓG I ZBIORNIKÓW WODNYCH.

    4. W CZASIE ZJEŻDŻANIA NA  SANKACH ZACHOWUJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY SANKAMI.

    5. NIE DOCZEPIAJ SANEK DO SAMOCHODU.

    6. NIE RZUCAJ ŚNIEŻKAMI W LUDZI, SAMOCHODY, OKNA, ZWIERZĘTA.

    7. CIEPŁO SIĘ UBIERAJ.

    8. DO JAZDY NA NARTACH WYBIERAJ STOKI ODPOWIEDNIE DO TWOICH UMIEJĘTNOŚCI.

    9. NIE ODDALAJ SIĘ Z MIEJSCA ZABAWY BEZ WIEDZY RODZICÓW.

    10. NIE SPĘDZAJ WYŁĄCZNIE CZASU PRZY KOMPUTERZE, WYJDŹ NA POWIETRZE.

    W RAZIE WYPADKU PAMIĘTAJ NUMERY ALARMOWE:

    POGOTOWIE -999

    STRAŻ POŻARNA – 998

    POLICJA – 997

    i

    112

  • SUKCES OLIWIERA SZCZEBLEWSKIEGO

    Sukces naszego młodszego kolegi: w czasie apelu dyrektor wręczył stypendium sportowe Oliwierowi Szczeblewskiemu, który zdobył III miejsce w karate tradycyjnym na Mistrzostwach Europy, które miały miejsce w Lublinie oraz IV miejsce w Mistrzostwach Polski. Nagrodę specjalną wręczył naszemu koledze wójt gminy. Były słowa uznania i oklaski od koleżanek i kolegów. Warto podkreślić, że Oliwier jest uczniem wyróżniającym się w nauce, a więc potrafi połączyć pasję z nauką. Na apelu byli obecni również rodzice Oliwiera, którym gratulujemy takiego super syna.

  • PODSUMOWANIE I SEMESTRU

    Apel - podsumowanie I semestru. Samorząd przygotował prezentację prezentującą nasze wyniki za I semestr. Były pochwały, stypendia naukowe, słodkości, dyplomy, ale też słowa reprymendy ze strony dyrekcji. Przynajmniej dla tych, którzy muszą poprawić co nieco w II semestrze. Gratulujemy wyróżnionym. Gościem specjalnym był pan wójt Piotr Laniecki. Wręczał m. in. stypendia.

  • „DAJ SIĘ WKRĘCIĆ W PLANSZÓWKI”

    Ostatni dzień nauki przed feriami Samorząd Uczniowski pod opieką p. Aleksandry Graban ogłosił pod hasłem: "Daj się wkręcić w planszówki". Graliśmy w czasie przerw, zajęć z wychowawcą. Samorząd udostępnił swoje gry, które zakupił dyrektor, a też koleżanki i koledzy przynieśli swoje gry. Było naprawdę super.

    W ten sposób chcieliśmy zachęcić do grania w planszówki w czasie ferii.

  • MAMY POWODY DO RADOŚCI, BO ZBLIŻA SIĘ 100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

    Dnia 25.01.2018r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy pod hasłem ,,MAMY POWODY DO RADOŚCI, BO ZBLIŻA SIĘ 100 – LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”. 

    Z tej okazji dzieci przygotowały kotyliony dla siebie i zaproszonych gości, oraz zatańczyły ,,Poloneza”. Swoją obecnością zaszczycił nasz bal pan wójt Piotr Laniecki. W balu uczestniczyli również babcie i dziadkowie z racji ich niedawnego święta. Do wspólnej zabawy przygrywał mam zespół ,,Uśmiech” z DPS-u w Rudnie. Dla gości przygotowano ,,Kawiarenkę” i drobne upominki. Dziękujemy za wspólną zabawę.

  • DZIEŃ DRESU – WYLUZUJMY SIĘ

    Uff, już po radzie pedagogicznej. Można rzec:" "kości zostały rzucone". Na znak ogólnej ulgi Samorząd Uczniowski pod opieką p. Aleksandry Graban w środę zorganizował Dzień Dresu. Poczuliśmy się wyluzowani. Należało nam się po 5 miesiącach ciężkiej nauki.

  • Wycieczka do Gdańska

    Koniec I semestru pozwolił nam się wyluzować. Stali wielbiciele X Muzy tym razem wybrali się jeszcze do świątecznego Gdańska pod opieką p. Aleksandry Graban i p. Bożeny Osowskiej. Pospacerowaliśmy, zjedliśmy coś pysznego i w końcu obejrzeliśmy iluminacje świetlne w parku oliwskim. Kompletny luzik, taka leniwa wycieczka. Po 5 miesiącach nauki należało nam się.

  • Bezpieczne ferie 2018

    W Szkole Podstawowej w Morzeszczynie w dniu 23.01.2018r. odbyło się spotkanie z policjantem dzielnicowym mł.asp. Radosław Połomskim, który wraz z pedagogiem szkolnym Sławomirem Grabalskim  przeprowadzili pogadankę z uczniami klas IV-VII SP oraz II-II gimnazjum na temat ,,Bezpieczne ferie 2018’’.

    Osoba odpowiedzialna za organizację: pedagog szkolny Sławomir Grabalski

  • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

    W dniu 17.01.2018r. w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie przeprowadzone zostały po raz kolejny warsztaty profilaktyczne o tematyce zachowań autoagresywnych, tym razem uczestnikami byli uczniowie II klas Gimnazjalnych. Warsztaty prowadzone były przez Psychologa i Pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Tczewa, Panią Jolantę Frankowską oraz Katarzynę Kulas.

    Zadaniem tych jak i poprzednich warsztatów jest uświadomienie oraz wskazanie młodzieży zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnych a czasem nieprzemyślanych decyzji młodych ludzi.

    Osoba odpowiedzialna za organizacje: Pedagog szkolny Sławomir Grabalski

     

  • WYCIECZKA KLASY V DO TCZEWA

    17.01.2018

  • POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

    DRUŻYNA NASZEJ SZKOŁY ZAJĘŁA III MIEJSCE.  GRATULUJEMY!

  • SZKOLNY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

  •  

    ŚWIĄT PRAWDZIWIE ŚWIĄTECZNYCH,

    CIEPŁYCH W SERCU, 

    ZIMNYCH NA ZEWNĄTRZ,

    PACHNĄCYCH CHOINKĄ,

    JASNIEJĄCYCH PIERWSZĄ GWIAZDKĄ,

    CO DAJE NADZIEJĘ NA NASTĘPNY ROK.

    ŚWIĄT WYPEŁNIONYCH RADOŚCIĄ I MIŁOŚCIĄ,

    NIOSĄCYCH SPOKÓJ I ODPOCZYNEK.

    NOWEGO ROKU SPEŁNIAJĄCEGO WSZELKIE MARZENIA,

    PEŁNEGO OPTYMIZMU, WIARY, SCZĘŚCIA I POWODZENIA

    ŻYCZY

    DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE, PRACOWNICY ADMINISTRACJI I OBSŁUGI ORAZ UCZNIOWIE

    SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MORZESZCZYNIE

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć