Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie informuje, że rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego oraz klasy I Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2018/2019 trwa do 21.03.2018r. Wnioski można składać do sekretariatu szkoły.
KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_3_LETNIEGO.docx
KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_4_LETNIEGO.docx
KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_5_LETNIEGO.docx
Już praktycznie wszyscy młodzi ludzie w Polsce mają dostęp do Internetu. Coraz częściej również przy użyciu urządzeń mobilnych. Niemal wszyscy też korzystają z portali społecznościowych, takich jak np. nk.pl lub Facebook. Nierozważne używanie tych serwisów stwarza szereg zagrożeń. W tym celu dnia 26 lutego odbyły się apele o tematyce bezpieczeństwa w Internecie pt. „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Uczniowie klasy III a G przedstawili zasady poruszania się w wirtualnym świecie, zwracając szczególną uwagę na zamieszczanie w sieci prywatnych informacji.
Obok natychmiastowych skutków nierozważnych działań w sieci są również te odroczone – publikowane materiały lub opinie nawet po latach mogą zaszkodzić młodym ludziom w karierze szkolnej, zawodowej lub życiu osobistym. Dodatkowo uczniowie klas IV-VI brali udział w konkursie „Bezpieczny Internet”. Uczestnicy świetnie sobie radzili, a rywalizację wygrała klasa IV b.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w naszym przedsięwzięciu.
22 lutego 2018 roku uczniowie klasy IIIb gimnazjum przedstawili apel z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Był on podzielony na dwie części. W pierwszej przedstawiono i wyjaśniono, na czym polegają najczęściej popełniane przez Polaków lapsusy językowe, w drugiej – zaprezentowano scenki kabaretowe ukazujące, jak doskonale można bawić się słowem. Całości dopełniła poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Dnia 14 lutego bieżącego roku w SP nr 12 w Tczewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Brały w nich udział 4 drużyny z Pelplina, dwie ze Tczewa oraz drużyna reprezentująca naszą szkołę. W zaciętej walce nasi chłopcy zdobyli drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy.
Skład drużyny:
Opiekun Pan Patrycjusz Bogdanowicz
Nareszcie ferie, ale pamiętajcie, że nigdy w szaleństwie zabawy nie zapominajcie o swoim bezpieczeństwie i zdrowiu. Odpoczywajmy, ładujmy akumulatory na II półrocze.
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE:
1. WODA TO ŻYWIOŁ, RÓWNIEŻ ZIMĄ.
2. KORZYSTAJ TYLKO ZE SPECJALNIE PRZYGOTOWANYCH LODOWISK.
3. NIE ZJEŻDŻAJ NA SANKACH W POBLIŻU DRÓG I ZBIORNIKÓW WODNYCH.
4. W CZASIE ZJEŻDŻANIA NA SANKACH ZACHOWUJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY SANKAMI.
5. NIE DOCZEPIAJ SANEK DO SAMOCHODU.
6. NIE RZUCAJ ŚNIEŻKAMI W LUDZI, SAMOCHODY, OKNA, ZWIERZĘTA.
7. CIEPŁO SIĘ UBIERAJ.
8. DO JAZDY NA NARTACH WYBIERAJ STOKI ODPOWIEDNIE DO TWOICH UMIEJĘTNOŚCI.
9. NIE ODDALAJ SIĘ Z MIEJSCA ZABAWY BEZ WIEDZY RODZICÓW.
10. NIE SPĘDZAJ WYŁĄCZNIE CZASU PRZY KOMPUTERZE, WYJDŹ NA POWIETRZE.
W RAZIE WYPADKU PAMIĘTAJ NUMERY ALARMOWE:
POGOTOWIE -999
STRAŻ POŻARNA – 998
POLICJA – 997
i
112
Sukces naszego młodszego kolegi: w czasie apelu dyrektor wręczył stypendium sportowe Oliwierowi Szczeblewskiemu, który zdobył III miejsce w karate tradycyjnym na Mistrzostwach Europy, które miały miejsce w Lublinie oraz IV miejsce w Mistrzostwach Polski. Nagrodę specjalną wręczył naszemu koledze wójt gminy. Były słowa uznania i oklaski od koleżanek i kolegów. Warto podkreślić, że Oliwier jest uczniem wyróżniającym się w nauce, a więc potrafi połączyć pasję z nauką. Na apelu byli obecni również rodzice Oliwiera, którym gratulujemy takiego super syna.
Apel - podsumowanie I semestru. Samorząd przygotował prezentację prezentującą nasze wyniki za I semestr. Były pochwały, stypendia naukowe, słodkości, dyplomy, ale też słowa reprymendy ze strony dyrekcji. Przynajmniej dla tych, którzy muszą poprawić co nieco w II semestrze. Gratulujemy wyróżnionym. Gościem specjalnym był pan wójt Piotr Laniecki. Wręczał m. in. stypendia.
Ostatni dzień nauki przed feriami Samorząd Uczniowski pod opieką p. Aleksandry Graban ogłosił pod hasłem: "Daj się wkręcić w planszówki". Graliśmy w czasie przerw, zajęć z wychowawcą. Samorząd udostępnił swoje gry, które zakupił dyrektor, a też koleżanki i koledzy przynieśli swoje gry. Było naprawdę super.
W ten sposób chcieliśmy zachęcić do grania w planszówki w czasie ferii.
Dnia 25.01.2018r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy pod hasłem ,,MAMY POWODY DO RADOŚCI, BO ZBLIŻA SIĘ 100 – LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”.
Z tej okazji dzieci przygotowały kotyliony dla siebie i zaproszonych gości, oraz zatańczyły ,,Poloneza”. Swoją obecnością zaszczycił nasz bal pan wójt Piotr Laniecki. W balu uczestniczyli również babcie i dziadkowie z racji ich niedawnego święta. Do wspólnej zabawy przygrywał mam zespół ,,Uśmiech” z DPS-u w Rudnie. Dla gości przygotowano ,,Kawiarenkę” i drobne upominki. Dziękujemy za wspólną zabawę.
Koniec I semestru pozwolił nam się wyluzować. Stali wielbiciele X Muzy tym razem wybrali się jeszcze do świątecznego Gdańska pod opieką p. Aleksandry Graban i p. Bożeny Osowskiej. Pospacerowaliśmy, zjedliśmy coś pysznego i w końcu obejrzeliśmy iluminacje świetlne w parku oliwskim. Kompletny luzik, taka leniwa wycieczka. Po 5 miesiącach nauki należało nam się.
W Szkole Podstawowej w Morzeszczynie w dniu 23.01.2018r. odbyło się spotkanie z policjantem dzielnicowym mł.asp. Radosław Połomskim, który wraz z pedagogiem szkolnym Sławomirem Grabalskim przeprowadzili pogadankę z uczniami klas IV-VII SP oraz II-II gimnazjum na temat ,,Bezpieczne ferie 2018’’.
Osoba odpowiedzialna za organizację: pedagog szkolny Sławomir Grabalski
W dniu 17.01.2018r. w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie przeprowadzone zostały po raz kolejny warsztaty profilaktyczne o tematyce zachowań autoagresywnych, tym razem uczestnikami byli uczniowie II klas Gimnazjalnych. Warsztaty prowadzone były przez Psychologa i Pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Tczewa, Panią Jolantę Frankowską oraz Katarzynę Kulas.
Zadaniem tych jak i poprzednich warsztatów jest uświadomienie oraz wskazanie młodzieży zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnych a czasem nieprzemyślanych decyzji młodych ludzi.
Osoba odpowiedzialna za organizacje: Pedagog szkolny Sławomir Grabalski
ŚWIĄT PRAWDZIWIE ŚWIĄTECZNYCH,
CIEPŁYCH W SERCU,
ZIMNYCH NA ZEWNĄTRZ,
PACHNĄCYCH CHOINKĄ,
JASNIEJĄCYCH PIERWSZĄ GWIAZDKĄ,
CO DAJE NADZIEJĘ NA NASTĘPNY ROK.
ŚWIĄT WYPEŁNIONYCH RADOŚCIĄ I MIŁOŚCIĄ,
NIOSĄCYCH SPOKÓJ I ODPOCZYNEK.
NOWEGO ROKU SPEŁNIAJĄCEGO WSZELKIE MARZENIA,
PEŁNEGO OPTYMIZMU, WIARY, SCZĘŚCIA I POWODZENIA
ŻYCZY
DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE, PRACOWNICY ADMINISTRACJI I OBSŁUGI ORAZ UCZNIOWIE
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MORZESZCZYNIE
