W ostatnim dniu nauki 22 czerwca uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią pojechali do Pelplina, gdzie zwiedzali zabytki Kociewia - katedrę, park biskupi i okolice. Na zakończenie poszli na lody. To było miłe i pełne wrażeń pożegnanie. Teraz czeka ich zasłużony odpoczynek.
[nomore]20 i 21 czerwca odbyły się w naszej szkole apele porządkowe dla klas 1 - 8. Panie Dyrektorki podsumowały wyniki w nauce, zachowanie i frekwencję uczniów za miesiąc maj oraz cały rok szkolny. Uczniowie z najlepszą średnią ocen otrzymali słodki upominek. Ponadto zostały wręczone karty rowerowe uczniom klas czwartych, a także dyplomy i nagrody za następujące konkursy:
[nomore]W dniach 20-21.06.2023r. odbyły się w naszej szkole dla klas IV-VI warsztaty profilaktyczne pt. ,,WIEM, ŻE ZDROWO JEM’’. Zajęcia przeprowadziła pani Małgorzata Słoniewicz – Psychodietetyk z Centrum Działań Profilaktycznych. Celem warsztatów było uświadomienie naszym uczniom jak szkodliwe jest spożywania niezdrowych posiłków oraz napojów, utrwalenie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania i jego wpływu na nasze życie. Z pewnością zdobyta wiedza przyczyni się do świadomego i rozsądnego wyboru spożywanej żywności oraz prawidłowych nawyków żywieniowych.
Pedagog szkolny
Już drugi raz wzięliśmy udział w konkursie do, którego zaprosiła nas zaprzyjaźniona szkoła SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO WYCHOWAWCZY w Pelplinie. W tym roku z naszej szkoły II miejsce zajęła Marta Muszyńska, a trzecie Julia Lewandowska. Były także wyróżnienia i dyplomy dla wszystkich uczestników. Uczniowie klas I-III zawsze z wielką radością uczestniczą w konkursach. Zapraszam do galerii zdjęć.
[nomore]16.06.2023 w naszej szkole odbyła się pogadanka z policjantem dzielnicowym Marcinem Sielawą. W ramach corocznych spotkań funkcjonariusz przypomniał uczniom o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą, w lesie, górach oraz w ruchu drogowym. Uczniowie dowiedzieli się też, jak powinni zachować się w przypadku kontaktu z agresywnym psem. Policjant przypomniał również uczniom o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas pobytu w domu bez opieki osób dorosłych. Na zakończenie spotkania dzieciom rozdane zostały breloki odblaskowe, które z pewnością przyczynia się do większej widoczności po zmroku. Pan dzielnicowy również zachęcał do udziału w konkursie pt. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą’’, który został zorganizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Więcej szczegółów dotyczących konkursu można znaleźć na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda
[nomore]Jak pobudzić ucznia do twórczej pracy i wykorzystać jego zainteresowania w praktyce?
Należy:
Wiedzą o tym uczniowie, którzy poprzez działania zgłębiali tajniki nauki, empirycznie odkrywając świat kulinariów i przyrody.
[nomore]Dnia 15 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto „Dzień Rodziny”. Licznie zgromadzonych gości powitała pięknie Pani Dyrektor Aleksandra Graban, podkreślając jak wielkie znaczenie w życiu każdego człowieka ma rodzina. Zaproszeni na spotkanie rodzice mogli obejrzeć występy swoich dzieci, które z zaangażowaniem prezentowały się na scenie. Uczniowie z klas I – III recytowali, śpiewali i tańczyli dając prawdziwie aktorski popis i wywołując gromkie brawa publiczności. Był to wyraz ich wdzięczności rodzicom za troskę, dobre słowo, a przede wszystkim za miłość, której nic nie zastąpi. Nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych upominków, które dzieci wręczyły rodzicom pod koniec uroczystości. W ich przygotowanie włożyły całe swoje serce i dziecięcy zapał. Dzień Rodziny to nie tylko występy, ale też naprawdę rodzinne, wspólne spędzanie czasu. Po części artystycznej przyszedł czas na emocjonujące konkurencje sportowe, w których brali udział zarówno rodzice, dziadkowie oraz dzieci. Na zakończenie przyszedł moment na pamiątkowe zdjęcia, które można było sobie wykonać na tle przygotowanej dekoracji. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, a uśmiech towarzyszył wszystkim dookoła.
Wychowawczynie klas I-III
[nomore]Nasi uczniowie wybrali się w dniach 5 - 7 czerwca 2023 roku na wycieczkę szkolną. Byli w Ojcowskim Parku Narodowym, Krakowie oraz w parku rozrywki Energylandia w Zatorze.
Pierwszy dzień wycieczki
Wyruszyliśmy spod szkoły bardzo wcześnie, bo o godzinie 5.00. Nikogo nie musieliśmy budzić, wszyscy byli punktualni. Najpierw krótkie pożegnanie z rodzicami, a potem zajmowanie miejsc w autokarze. Podróż przebiegła nam szybko. Po dotarciu do Ojcowskiego Parku Narodowego najpierw wdrapaliśmy się na wysoką skałę wapienną, aby zwiedzić zamek w Pieskowej Skale. Potem poszliśmy podziwiać Maczugę Herkulesa. Następnie urządziliśmy sobie spacer po Ojcowie - malowniczej wsi w Dolinie Prądnika. Będąc w tym miejscu, koniecznie musieliśmy zwiedzić choć jedną jaskinię, podobno jest ich tutaj około 700. My z przewodnikiem udaliśmy się do Jaskini Nietoperzowej - jest tu jedno z największych siedlisk nietoperzy w okolicy. W jaskini nagrywano także niektóre sceny do filmu „Ogniem i mieczem”. Pełni wrażeń wyruszyliśmy do hotelu w Krakowie. Dzień zakończyliśmy na sportowo, czyli na siłowni.
Drugi dzień wycieczki
Drugiego dnia zwiedzaliśmy Kraków i Wieliczkę. O umówionej godzinie spotkaliśmy się z panią przewodnik. Najpierw udaliśmy się z nią na Wawel, tam poznaliśmy historię siedziby królów polskich oraz odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego, który na naszą cześć zionął ogniem. Następnie udaliśmy się do kościoła św. Franciszka z Asyżu oraz do Bazyliki Mariackiej. Wysłuchaliśmy hejnału mariackiego. Potem poszliśmy do Sukiennic. Zwiedzanie dawnej stolicy Polski zakończyliśmy w dzielnicy Kazimierz, gdzie kiedyś licznie mieszkała ludność żydowska. Kolejny punkt wycieczki to Wieliczka. Tam zwiedzaliśmy kopalnię soli kamiennej. Byliśmy 136 metrów pod ziemią. Po powrocie do hotelu zrelaksowaliśmy się w basenie.
Trzeci dzień wycieczki
Ten dzień przeznaczyliśmy tylko na relaks i dobrą zabawę. Pojechaliśmy do parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Każdy uczeń mógł skorzystać z licznych atrakcji. Po kilku godzinach zadowoleni i uśmiechnięci uczestnicy wycieczki wracali do domu. W autobusie opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu w Energylandii.
Z radością informujemy, że skończyliśmy poznawać litery. Z tej okazji czekała na nas niespodzianka. Najpierw poznaliśmy składniki drożdżówki, potem obserwowaliśmy jak rosną drożdże, potem było robienie ciasta i czekanie, aż wyrośnie. Ciasto pięknie wyrosło, więc na blaszkę, posypaliśmy je kruszonką i do piekarnika. Gdy się upiekło to pozostała nam degustacja, wszystkim smakowało.
Gabriela Król
[nomore]Poloneza czas zacząć! Tak uczniowie klas ósmych rozpoczęli swój wyjątkowy bal – BAL ÓSMOKLASISTY. Młodzież w swych wieczorowych strojach prezentowała się bajecznie. Na wszystkich obecnych czekał suto zastawiony stół i wolny parkiet. Muzyka, taniec, śpiew towarzyszyły nam do późnej nocy. Śmiało można stwierdzić, że był to niezwykły wieczór. Wszyscy bawili się doskonale. Nie byłoby jednak tej wspaniałej uroczystości, gdyby nie rodzice ósmoklasistów. I to właśnie im – Rodzicom należą się słowa podziękowania za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.
Ze wzruszeniem będziemy wspominać te piękne chwile
[nomore]Ruch jest najzdrowszą i najprzyjemniejszą formą spędzania wolnego czasu. Dlatego też Dzień Dziecka obchodziliśmy na sportowo. Na ORLIKU W Morzeszczynie odbył się klasowy turniej sprawnościowy, gdzie nasza młodzież mogła sprawdzić się w ośmiu konkurencjach. Pogoda dopisała, wszyscy dobrze się bawili.
Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Były rozgrywki sportowe, grill, piknik i wata cukrowa. Dbajmy o to, aby nasze dzieci były zawsze szczęśliwe! Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji pikniku.
[nomore]miejcie słodkie sny i marzenia,
niech one WAM się spełniają,
WASZE najskrytsze dążenia
Niech realnymi się stają!
Życzymy WAM wiele słoneczka, uśmiechu i radości.
Niech w Waszych sercach zawsze ciepełko gości.
Bawcie się dziś wesoło, realizujcie marzenia,
bo gdy minie to Święto, zostaną wspomnienia!
[nomore]Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie recytatorskim i plastycznym związanym z twórczością Marii Konopnickiej.
Konkurs odbywa się w SP w Nowej Cerkwi i ma na celu upamiętnienie sylwetki poetki, popularyzację jej twórczości oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w kulturze.
Najpierw w naszej szkole odbyły się eliminacje klasowe, szkolne i tak do etapu ostatniego w SP w Nowej Cerkwi zakwalifikowali się recytatorzy:
Prace plastyczne przesłane na konkurs do Nowej Cerkwi to dzieła następujących uczniów:
Komisja konkursowa w SP w Nowej Cerkwi podczas konkursu recytatorskiego 31 maja 2023 roku postanowiła z naszej szkoły nagrodzić:
W kategorii klas I-III:
II miejsce Cezary Maciejewski klasa II
Konkurs plastyczny:
W kategorii klas I-III:
III miejsce Konrad Jankowski klasa II
Wyróżnienie : Tymoteusz Dąbrowski klasa III a
GRATULUJEMY SERDECZNIE, JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI!
Aleksandra Graban
nauczyciel języka polskiego
Zdzisława Lichnerowicz
nauczyciel bibliotekarz
[nomore]W związku z okresem przygotowań do nadania imienia naszej szkole, został ogłoszony konkurs dla najmłodszych mający na celu wyłonienie Mistrza Pięknego Czytania utworów Janusza Korczaka. Najpierw odbyły się eliminacje klasowe a potem najlepsi wystąpili przed komisją szkolną.
Na konkursie szkolnym uczniowie czytali wybrany przez siebie fragment dowolnego utworu Janusza Korczaka oraz tekst przygotowany przez jury, również Janusza Korczaka.
Jury brało pod uwagę dykcję, płynność i tempo czytania, poprawność wymowy, dbałość o kulturę języka oraz oryginalność interpretacyjną.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce ANTONINA WIKA klasa II
II miejsce KONRAD JANKOWSKI klasa II
III miejsce FRANCISZEK ŚWIĘCICKI klasa III
ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY! Z DUMĄ MOŻECIE NOSIĆ TYTUŁY MISTRZÓW PIĘKNEGO CZYTANIA.
Aleksandra Graban
nauczyciel języka polskiego
Zdzisława Lichnerowicz
nauczyciel bibliotekarz