• MIKOŁAJKOWY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

    W dniu 05.12.2022r. w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie odbył się we współpracy z Biblioteką - Ośrodkiem Kultury w Morzeszczynie MIKOŁAJKOWY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH. Wzięło w nim udział 23 uczniów: 15 z klas I-III i 8 z klas IV-VIII.

    Po wysłuchaniu przygotowanych prezentacji uczestników Komisja w składzie:

    - Pani Monika Chmielecka - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie,
    - Pani Monika Piekarska - specjalista ds. animacji kulturalnej Biblioteki - Ośrodka  Kultury w Morzeszczynie,
    - Pan Roman Talaga - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie, wyłoniła zwycięzców:

    W grupie klas I-III:

    I miejsce - Antonina Wika kl. IIa,

    II miejsce - Maja Laniecka kl. Ia,

    III miejsce - Julia Lewandowska kl. IIa / Lena Jasiszczak kl. IIIa.

    Wyróżnienia otrzymały:
    Zuzanna Górska kl. IIIa,
    Maja Parka kl. IIIb,
    Marietta Klohs kl.IIa.

    W grupie klas IV-VIII:

    I miejsce – Kinga Dahm kl. VIb,
    II miejsce – Lena Jabłonka kl. VIb,
    III miejsce – Amelia Klofczyńska kl. VIb.

    Wyróżnienia otrzymały:
    Julia Więckowska kl. VIIIa,
    Marta Domert kl. VIa,
    Lena Lisewska kl. VIa.

    Gratulujemy osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów do występu.

    Organizatorzy

  • 6 grudnia – Mikołajki

    Wczoraj w naszej szkole był jeden z tych dni, na które wszyscy czekamy przez cały rok – Mikołajki! W tym roku połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, a dokładniej zorganizowaliśmy akcję pt. „Mikołaj dla sztandaru”, czyli kiermasz ciast, z którego cały zysk przekazany zostanie na zakup sztandaru dla naszej szkoły. Szkolne korytarze przypominały wczoraj cukiernię, stoły uginały się od pysznych smakołyków a na twarzach uczniów widać było ślady polewy czekoladowej, lukru i okruszków po zjedzonych pysznościach. Nasi uczniowie wczoraj w swojej garderobie nie zapomnieli o akcencie Mikołajkowym, zdecydowanie przeważał kolor czerwony, pojawiały się nawet swetry z grającym reniferem, a na głowach Mikołajkowe czapki! Miła atmosfera udzielała się nie tylko dzieciom, ale także i dorosłym. Uśmiechy dzieci i pracowników szkoły są tego najlepszym dowodem. Wczorajszym dniem weszliśmy już w okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, zdecydowanie to miły i magiczny dla nas wszystkich czas! Zapraszamy do galerii zdjęć z wczorajszego dnia.

                                                                                                  Psycholog – Małgorzata Śmigerska

  • "Z kulturą mi do twarzy"

    Uczniowie klas trzecich naszej szkoły, zrealizowali kolejne zadanie projektu edukacyjnego. Tym razem wystąpili w spektaklu poetycko - muzycznym dla klas I-III oraz przedszkola,  pt. "Poezja uczy,  bawi i wzrusza". Dzieci usłyszały w naszym wykonaniu popularne i lubiane wiersze Juliana Tuwima. Recytacje urozmaiciła klasa 3B  muzyką. Program i występy artstów bardzo podobały się naszej widowni.

  • Prawa człowieka, dziecka - fundamentem życia

    Prawa człowieka to podstawowe normy przysługujące każdemu z nas wynikające z samego faktu bycia CZŁOWIEKIEM. W kolejną rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka uczniowie naszej szkoły przygotowali apel poświęcony przysługującym nam prawom, zwracając uwagę na fakt, że korzystając ze swych praw nie można ograniczać praw innych.

    Zgodnie ze słowami XIV Dalajlamy  

    Pokój może panować tylko tam, gdzie respektowane są prawa człowieka, gdzie ludzie mają zapewnione wyżywienie oraz gdzie jednostki i narody są wolne.

     

    Pamiętajmy, że źródłem wszystkich praw i wolności jest

    GODNOŚĆ KAŻDEGO CZŁOWIEKA.

  • Siatkarskie weekendy

    Kolejny siatkarski weekend za nami. Uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Lidze Mini Piłki Siatkowej „2” Dziewcząt w Pelplinie. Między sobą rywalizowały trzydzieści dwie „2”. Były to drużyny z Gniewa, Pelplina, Starogardu Gdańskiego, Subków, Kwidzyna i Morzeszczyna.

    Naszą szkołę reprezentowały:

    1. Jagoda Szpojnarowicz – Maja Wszelak
    2. Maja Cybulska – Selena Krzemińska
    3. Oliwia Potulska – Amelia Szulz
    4. Laura Słomska – Michalina Reszke

    Dziewczęta Jagoda Szpojnarowicz i Maja Wszelak zajęły wysokie 3 miejsce.

    Ze sportowym pozdrowieniem

    Patrycjusz Bogdanowicz

  • Informacja

    Opłata za obiady w grudniu - 72,00zł

    Herbata 4 zł

    Płatne do środy 07.12.2022r.

    Jadłospis od dnia 05.12___09.12.2022.pdf

  • MANUFAKTURA UCZNIOWSKA

    Promując zdrowe odżywianie zdecydowaliśmy się zmienić słodkie batoniki na zdrowe przekąski. Zakasaliśmy rękawy i do dzieła. Z naszych „męskich” rąk wyszły przepyszne i zdrowe CIASTKA OWSIANE. Zachęcamy wszystkich, by poszli w nasze ślady.

    Przepis dołączamy poniżej.

    Smacznego

    Oskar

    Mateusz

    Łukasz

    Cezary

    Anita Smoczyńska

  • Plakaty przedstawiające głównego bohatera - Stasia Tarkowskiego

    Uczniowie klasy piątej na lekcjach języka polskiego omawiali powieść Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Postanowili również wykonać plakaty przedstawiające głównego bohatera - Stasia Tarkowskiego. Podzieli się na grupy i z zaangażowaniem zabrali się do pracy. Starali się, aby jak najlepiej wykonać swoje prace plastyczne. Potem powiesili je w klasie.

  • Światowy Dzień AIDS

    Co roku 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Głównym założeniem tego dnia jest poszerzanie wiedzy o profilaktyce choroby. Na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. Osoby chore niestety cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i uświadamianie społeczeństwa na temat tej choroby. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. Około 37 tysięcy mieszkańców Polski choruje na HIV. Warto przypomnieć, że symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS oraz ich bliskimi jest Czerwona Kokardka. Znak ma kształt odwróconego „V” (victory - zwycięstwo), co ma podkreślać, że wirus wciąż nie jest pokonany. Czerwony kolor symbolizuje krew i miłość. W tym roku w naszej szkole uczniowie klas 4-8 przygotowują ulotki informacyjne dotyczące choroby AIDS, które będą dostępne dla całej społeczności szkolnej i każdy będzie mógł zapoznać się z informacjami zawartymi w ulotce, poszerzając swoją wiedzę na temat zagadnień dotyczących AIDS. Galeria ulotek pojawi się na naszej stronie w przyszłym tygodniu, zachęcam do śledzenia informacji.

                                                                                                   Psycholog – Małgorzata Śmigerska

  • KLASOWE ANDRZEJKI PIERWSZAKÓW!

    Zgodnie z tradycją w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię Świętego Andrzeja odbywają się zabawy i wróżby andrzejkowe. Andrzejkowa atmosfera zapanowała również w klasie pierwszej. Zanim przystąpiliśmy do wróżb, dzieci poznały historię tego święta. Rodzice uczniów zadbali o poczęstunek. Po poczęstunku nadszedł czas na wróżby i zabawę andrzejkową. Każdy chciał dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości, poznawały swoje przyszłe zawody,  magię liczb i przekłuwały serduszka z imionami. Podczas tych wróżb było mnóstwo śmiechu i zabawy, bo przecież wiemy, że należy je traktować z "przymrużeniem  oka". Najważniejsze, że miło spędziliśmy czas i dobrze się bawiliśmy. 
                           

      Gabriela Król

  • Andrzejki w klasie 3A

    Tradycyjnie klasa 3A zorganizowała andrzejkowe zabawy. Na początku dzieci poznały historię tego święta. Następnie przyszedł czas na wróżby z serduszkami, kubeczkami, liczbami, wróżby ciasteczkowe. Nie zabrakło oczywiście zabaw tanecznych. Miło spędziliśmy czas i wszyscy świetnie się bawili.

    Katarzyna Budzelewska

  • Andrzejki w klasie 4a

    30 listopada w naszej klasie odbyła się zabawa andrzejkowa. Spotkanie rozpoczęliśmy poczęstunkiem, przygotowanym przez uczniów.  Po takim wstępie mogliśmy rozpocząć wróżenie. Były wróżby losowanie kartek z imionami nowych kolegów i koleżanek, no i oczywiście wróżba ,,Kim będę?”. Dowiedzieliśmy się też, kto z nas pierwszy wyjedzie w wymarzoną podróż. Po zakończeniu wróżb wszyscy wspaniale bawili się podczas zabaw i tańców.

  • OGŁOSZENIE

  • Informacja

    Jadłospis od dnia 28.11___02.12.2022.pdf

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Colargol, albo Miś Uszatek). Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków (np. Teodor), a może to być Miś zupełnie bez imienia. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo przytulić, gdy jest nam źle, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Uczniowie klas I -III przynieśli dzisiaj swoje misie do szkoły i pozowały do„ misiowego” zdjęcia. Zapraszam do galerii.

                                                                                                                 Gabriela Król

  • Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

    24 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Został on przygotowany przez klasę IV b oraz cztery starsze uczennice. Wiersze, piosenki oraz inscenizacja z Królem Maciusiem Pierwszym w roli głównej dotyczyły praw, które przysługują dzieciom na całym świecie, aby mogły się one zdrowo i bezpiecznie rozwijać. Występujący zwrócili również uwagę, aby pamiętać, że każdy ma też obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka, Polaka i człowieka. Całości wydarzenia przyświecały słowa przyszłego patrona naszej szkoły – Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

  • Andrzejki na świetlicy

    Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dzień ten był doskonałą okazją do zabaw podczas zajęć w świetlicy szkolnej. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed adwentem. Andrzejkowe wróżby, quizy i zagadki sprawiły dzieciom ogromną radość i wywołały uśmiech na twarzy. 

    Monika Chmielecka

  • LOTERIA NA ZAKUP SZTANDARU

    Przygotowania do nadania imienia szkole trwają nieustannie. Poznajemy sylwetkę przyszłego patrona, planujemy uroczystość i… oczywiście zbieramy pieniążki na zakup sztandaru i jego elementów.

    Z tej okazji zaplanowaliśmy loterię fantową, której losy były zorganizowane głównie przez pracowników szkoły. To był wkład dorosłej części naszej szkoły w zbiórkę funduszy sztandarowych.

    Gra losowa, w której uczestnicy wzięli udział okazała się strzałem w dziesiątkę! Dostarczyła wielu pozytywnych emocji, ciekawości, co też los przyniesie /dosłownie i w przenośni/.

    A przy okazji zasililiśmy konto sztandarowe niezłą sumką pieniędzy. Brawo my!

  • ,,Opowieść wigilijna" na scenie grudziądzkiego teatru

    Dnia 23 listopada br. uczniowie klas 4, 7, 8 po kilku latach przerwy (zwłaszcza ci starsi) udali się do Teatru w Grudziądzu na spektakl ,,Opowieść wigilijna" w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego. Dojechaliśmy na miejsce przed czasem, więc po pozostawieniu kurtek w szatni zapoznaliśmy się ze zdjęciami z wcześniejszych wydarzeń kulturalnych,  znajdującymi się w holu teatralnym. Zasiedliśmy na widowni, a następnie trzy dzwonki zasygnalizowały rozpoczęcie się spektaklu. Uboga sceneria oddawała realia XIX- wiecznej Anglii. Postać Ebenezera Scooge'a skupiała w sobie cały zestaw ludzkich wad: skąpstwo, egoizm, nieczułość, zgryźliwość... Jednak odwiedziny duchów nocy wigilijnej całkowicie odmieniły życie bohatera. Chociaż spektakl momentami był humorystyczny, to jednak dawał wiele do przemyślenia:   człowiek nawraca się ze strachu czy dlatego że w jego duszy jednak mieszka dobro? W przedstawieniu nie zabrakło też muzyki, tańców czy efektów dymnych. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili przebieg wydarzeń w spektaklu, mimo iż ci starsi już doskonale znali książkę Charlesa Dickensa z lekcji języka polskiego. Myślę, że sztuka się wszystkim podobała, bo pojawiły się pytania, kiedy znowu pojedziemy do teatru. Podkreślić należy, iż nasza młodzież wykazała się niebywałą kulturą podczas pobytu w teatrze oraz odpowiednim do tego miejsca strojem.

  • KONKURS WOJEWÓDZKI "I LOVE NEW YORK"

    Troje uczniów z klas ósmych z naszej szkoły wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie "I love New York", którego celem było przygotowanie albumów / folderów dotyczących tego znanego miasta. Prace uczniów: Filipa Topczyńskiego, Roksany Szczeblewskiej i Oliwiera Olecha powędrowały już do komisji wojewódzkich. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i gratulujemy im odwagi, jako że cała praca musiała być wykonana w języku angielskim! Brawo!

                                                                                                                  Karolina Bendyk

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć