• Podziękowania

  • WSPÓLNE PIECZENIE I DEKOROWANIE PIERNIKÓW

    Dnia 17 grudnia uczniowie klas I-III wybrali się do świetlicy w Dzierżążnie na wspólne pieczenie i dekorowanie pierników z paniami z KGW w Morzeszczynie.  Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji wspólnego pieczenia pierników w okresie przedświątecznym i poznaniem zwyczajów bożonarodzeniowych na Kociewiu. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie wykonali pierniki z wybranych form i udekorowali je według własnego pomysłu. Upieczone pierniczki trafią na stoły podczas wigilii klasowych. Na warsztatach nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Zajęcia upłynęły w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.

    Serdeczne podziękowania składamy pani Celinie Mueller, a w szczególności paniom z KGW w Morzeszczynie za przeprowadzenie warsztatów.

  • WARSZTATY EDUKACYJNE

    W dniu 17.12.2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne dotyczące Edukacji zdrowotnej oraz Profilaktyki narkotykowej, przeprowadzone przez specjalistów Państwa Urszulę i Rafała Narloch.

    Edukacja zdrowotna - dla uczniów klas III – VI. Celem warsztatów było przedstawienie i wskazanie praktycznych rozwiązań dotyczących różnych form aktywności fizycznej, przestrzegania zasad zdrowego odżywania i przeciwdziałania zagrożeniom zdrowotnym (nadwaga, otyłość, niechęć do aktywności ruchowej).

    Profilaktyka narkotykowa - dla uczniów klas VII – VIII. W ramach działań profilaktycznych przeprowadzanych w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące narkotyków i dopalaczy. Celem zajęć było, aby każdy uczeń znał negatywne skutki psychiczne i fizyczne działania substancji psychoaktywnych, wiedział jakie skutki społeczne niesie zażywanie dopalaczy i narkotyków.

    Osoba koordynująca: Pedagog szkolny Sławomir Grabalski

  • Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

        Uczniowie naszej szkoły z klas I- III wzięli udział w ,,Szkolnym Konkursie Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych.

       Na przełomie października i listopada dzieci uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej.

       Codzienne głośne czytanie w domu dowolnej książki, dokumentowane podpisem rodzica, było nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, wklejaną do albumu ucznia. Wśród uczniów rozlosowano nagrody -  maskotki przedstawiające zwierzęta żyjące w naszych lasach.

      Konkurs polegał również na przeprowadzeniu w szkole Dnia Głośnego Czytania. Zajęły się tym panie bibliotekarki – Aurelia Zawiszewska i Anna Dembicka. Pomagali im przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Miłosz Zawiszewski, Julia Cherek i Martyna Falgowska.

      Oprócz zajęć głośnego czytania uczniowie klasy Ia, II i IIIa wraz z wychowawczyniami i panią bibliotekarką wykonali scenografię lasu, aby podczas czytania poczuć się jak w lesie, w którym mieszkają Słodziaki.

      Prace te zostały wysłane na konkurs ogólnopolski. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 13 grudnia 2019r.

      Nagrodzonych zostało 15 prac, a ich autorzy zdobyli dofinansowanie na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki o wartości 3000 zł.

      Dodatkowo 500 klas otrzymało wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów.

     

    W tej grupie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły!!!

    Wszystkie dzieci z klasy II otrzymały maskotki Słodziaków, książki i zestaw pisaków, a wychowawczyni - pani Justyna Kowalczyk - certyfikat za popularyzację czytelnictwa i rozwój wrażliwości ekologicznej dzieci. To duże wyróżnienie, gdyż w roku szkolnym 2019/2020 w II edycji konkursu wzięło udział aż 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski.

                                             

                                                                                                                          Opracowała: Aurelia Zawiszewska

     

  • PAMIĘCI KASI SOBCZYK…

    Dnia 10 grudnia gościliśmy w szkole  Panią Katarzynę Bembenek z wokalistami ze szkoły nr 2 w Pelplinie.

    Zaprosiliśmy na ten koncert naszych rodziców, babcie, dziadków, ciocie, wujków.

    Występy młodych wokalistek dostarczyły pokoleniu wychowanemu na piosenkach Kasi Sobczyk wielu wspomnień, refleksji i niezapomnianych wrażeń.

    Bardzo za to pani Katarzynie i jej podopiecznym dziękujemy.

     

  • Mecze matematyczne

    Uczniowie klas szóstych: Krystian Biały, Zuzanna Bielińska, Zuzanna Szwarc, Łukasz Potulski, Jakub Lewicki, Amelia Balewska, Dawid Kruk, Patryk Łapa, Natasza Klofczyńska, Oliwia Kinowska,  Sebastian Kurowski rozegrali dwa mecze matematyczne.  Pierwszy w naszej szkole z uczniami z SP z  Sumina, drugi w  SP nr 8 w Starogardzie. Niestety po zacietych rozgrywkach nie udało się  nam zakwalifikować do drugiego etapu Pomorskich Meczy Matematycznych.

  • KONCERT PAMIĘCI

    Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, ciocie, wujków oraz młodzież.

  • Rozgrywki siatkarskie w Małych Walichnowach

    Migawki ze spotkania sportowego klasy V i VI z SP Małe Walichnowy. Rozgrywki w mini piłce siatkowej chłopców odbyły się dnia 4 grudnia 2019 r.

  • Mikołajki w szkole

    Ho, ho, ho … takimi słowami przywitał nas w piątek Mikołaj, który wraz ze swoimi śnieżynkami rozdawał słodkości naszej młodzieży. W tym wyjątkowym dniu mikołajkowe czapki przyozdobiły głowy naszych uczniów, którzy z entuzjazmem i zaciekawieniem czekali na świętego. W szkole panowała miła atmosfera, która wprowadziła nas w okres przedświąteczny.

    Mikołajki w klasie 3b, 2a, 6b - fotogaleria

    6 grudnia klasy 1-3 obchodziły mikołajki. Z tego powodu na szkolnym korytarzu zaroiło się od św. Mikołajów, pań Mikołajowych oraz elfów. W salach lekcyjnych na uczniów czekała niespodzianka, w postaci słodkich upominków od św. Mikołaja. Następnie uczniowie obejrzeli świąteczny film pt. „Klaus”. Na zakończenie każda z klas otrzymała do pokolorowania gigantyczną choinkę. Obchody mikołajek przebiegły w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

  • INFORMACJA

    DNIA 5 GRUDNIA BR. W  NASZEJ SZKOLE O GODZINIE 15.00 ODBĘDZIE  SIĘ KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY  I  ZEBRANIE RODZICÓW  O GODZINIE 16.00.

    Serdecznie zapraszamy.

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY INFORMACJE DLA UCZNIA, RODZICA

  • VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

    Dnia 3 grudnia 2019 roku troje uczniów z naszej szkoły: Julia Więckowska, Dawid Golicki i Fabian Cylka wzięło udział w VII Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pelplinie. Po dwuetapowych zmaganiach (rozwiązanie testu i głośne czytanie) Julia i Dawid otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!

  • Szkoła w Morzeszczynie pamięta

            W dniu 29.11.2019 r. odbyły się apele porządkowe dla klas I-III i klas IV‑VIII podsumowujące pracę szkoły w miesiącu listopadzie. Mottem przewodnim tych spotkań było hasło zaczerpnięte z akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Szkoła pamięta”.

           Na wstępie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie - Julia Cherek złożyła Pani Dyrektor Aleksandrze Graban raport o gotowości uczniów do rozpoczęcia apelu.

             Następnie Pani Dyrektor poinformowała uczniów o wydarzeniach, które składały się na udział szkoły w Akcji Ministerstwa Edukacji „Szkoła pamięta”. W jej ramach uczniowie uprzątnęli m.in. miejsca pamięci w gminie Morzeszczyn, zapalili znicze, zebrali informacje na temat okoliczności śmierci osób poległych podczas II wojny światowej, upamiętnionych w Lipiej Górze, Gąsiorkach i Rzeżęcinie, wzięli udział w przygotowaniach do konkursu Narodowego Centrum Kultury dla szkół pod hasłem: „Do  Hymnu”, ucząc się śpiewać na lekcjach muzyki i lekcjach wychowawczych a cappella (bez akompaniamentu) „Mazurek Dąbrowskiego” i „Rotę” oraz poznały historię powstania tych pieśni. Klasy VIII w ramach projektu „Szkoła Pamięta” odwiedziły muzeum II wojny światowej w Gdańsku.

             Aby uczcić pamięć osób, które odeszły, walcząc o wolność ojczyzny, a w czasach pokoju budowały jej bezpieczeństwo codzienną, sumienną pracą ‑ szkoła odśpiewała chórem a cappella „Mazurek Dąbrowskiego”.

             Po wykonaniu „Mazurka Dąbrowskiego” uczniowie klas VIII zapoznali kolegów z pozyskanymi informacjami na temat osób upamiętnionych na tablicach pomników w Lipiej Górze, Gąsiorkach i Rzeżęcinie, które poległy podczas II wojny światowej.

            Pamięć ofiar II wojny światowej szkoła uczciła wspólnym odśpiewaniem a cappella pieśni „Rota”, z której historią zapoznał uczniów klas IV-VIII nauczyciel muzyki Roman Talaga.

          Po części związanej z akcją MEN „Szkoła pamięta” dyrekcja szkoły dokonała podsumowania innych wydarzeń szkolnych w miesiącu listopadzie, oceny frekwencji, wyników w nauce i zachowaniu.

             Dziękujemy dyrekcji, wszystkim nauczycielom i wychowawcom oraz uczniom
    za wspólne przygotowanie apelu i wzorowe wykonanie pieśni hymnicznych:

    Monika Chmielecka i Roman Talaga

  • "ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS"- kampania informacyjno - edukacyjna

    Corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. W tym dniu w naszej szkole przeprowadzono akcję edukacyjną pod hasłem "1 grudnia DZIEŃ WALKI Z AIDS".

    Celem kampanii było uświadomienie uczniom zagrożenia jaki niesie ze sobą WIRUS HIV. Powoduje on stopniowe niszczenie układu immunologicznego osoby zakażonej, co prowadzi do rozwinięcia się różnych infekcji i nowotworów, czyli AIDS. Wirus HIV, to nie ten sam wirus, co wirus wywołujący np. grypę, dlatego na pewno nie zarazimy się nim gdy: 

    • wspólnie uczymy się i bawimy,
    • przebywamy w tym samym pomieszczeniu,
    • siedzimy przy tym samym stole,
    • siedzimy na krześle, na którym wcześniej siedziała osoba zakażona,
    • korzystamy ze wspólnych naczyń, sztućców, szklanek
    • przygotowujemy posiłki w tych samych naczyniach,
    • myjemy się w tej samej łazience,
    • korzystamy z tej samej toalety,
    • dotykamy osoby zakażonej lub trzymamy ją za rękę.

                Dziękujemy za zainteresowanie zaprezentowanymi materiałami. Mamy nadzieję, że pozwolą one zrozumieć, że najskuteczniejszą metodą ochrony przed wirusem HIV jest unikanie potencjalnie niebezpiecznych zachowań.

     Bożena Talaga i Anita Smoczyńska

  • ,,Nie hejtuję - reaguję" - konkurs etap szkolny

    Uczniowie  klas I-III i IV-VI uczestniczyli  w konkursie  na wykonanie plakatu w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej przeciwko cyberprzemocy, hejtowi i mowie nienawiści „Nie hejtuję- reaguję”, realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

    Konkurs poprzedziły lekcje w/w klasach przeprowadzone według scenariuszy udostępnionych  na stronie https://www.edukacja.fdds.pl/

    Zajęcia miały na celu  zwiększenie świadomości dotyczącej problemu hejtu, cyberprzemocy oraz mowy nienawiści, ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka w tych procesach.

    Prezentujemy trzy wyróżnione plakaty.

  • Dzień Pluszowego Misia

    Oj, co to był za dzień – inny niż wszystkie. Oczywiście mowa o Dniu Pluszowego Misia, który jest nie tylko bohaterem bajek, ale przede wszystkim niezwykłą maskotką, która towarzyszy nam od dawien dawna. Chcąc upamiętnić to święto zaczęliśmy od stworzenia MISIA- GIGANTA, który ozdobił szkolny hol pozując z nami do zdjęć. Obok stanęła fotobudka, gdzie każdy chętny mógł sobie zrobić zdjęcie. Zabawy było co niemiara, a uśmiech malował się nam na twarzach przez cały dzień.

  • Zwycięzcy konkursu ,,Moja ulubiona postać z książki''

     Dnia 28 listopada br. wręczono nagrody zwycięzcom konkursu ,,Moja ulubiona postać z książki''. Gratulujemy! Niedługo podsumowanie konkursu ,,Jesienne Parasole Czytelnictwa''.

  • Dzień Kredki

    22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Jest to święto, które w sposób szczególny dotyczy dzieci, gdyż dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje myśli i uczucia. Rozwijać wyobraźnię oraz kreatywność. Na korytarzu pojawiła się KREDKA – MAX, do której nasi uczniowie wrzucali swoje marzenia. Hm, może się spełnią. Dodatkowo dzieci wykonywały przepiękne kredki, które ozdobiły naszą szkołę.

    Oto kredkowe arcydzieła naszych uczniów.

    Dziękujemy za tak aktywny udział

  • KIERMASZ KSIĄŻEK

    Zapraszamy na kermasz książek do biblioteki szkolnej!

  • Koncert profilaktyczny NieĆpa

    22 listopada uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w koncercie profilaktycznym - NieĆpa w Gdynia Arenie. Była to impreza o charakterze profilaktycznym, której założeniem jest propagowanie zdrowego stylu życia bez nałogów. Gwiazdą wieczoru była Anna Wyszkoni. Koncert artystki  poprzedziła część edukacyjna i występ zespołu STO%

    Zapraszamy do obejrzenia relacji na stronie:

    https://rozrywka.trojmiasto.pl/Anna-Wyszkoni-na-koncercie-profilaktycznym-NieCpa-w-Gdynia-Arenie-n139933.html

    Mimo późnej pory nasi uczniowie świetnie się bawili.

    Wyjazd został ufundowany przez UG Morzeszczyn.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć