• BIEDRONKI Z PRZEDSZKOLA PRACUJĄ W DOMU

    Drodzy Rodzice!

    Dostaję cudowne zdjęcia, jak pracujecie i bawicie się z dziećmi. Nie tylko nad kartami pracy i pracami plastycznymi, ale cudownie życiowo, relacyjnie. Dostarczają mi moc wspomnień i wzruszeń, dziękuję!!! Warto pamiętać starą prawdę, że niezależnie od wkładu nauczyciela, każdy uczy się w każdym momencie i od wszystkich dookoła...sam. Ten „koronaczas” to pewna ilość formalnej nauki mniej, ale to może być ważny okres intensywnego, indywidualnego rozwoju więcej. Przede wszystkim więcej relacji z najbliższymi.

    Czas spędzony z dziećmi to nauka połączona z zabawą, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Zachęcajcie je do samodzielnego działania, według własnej inwencji twórczej. Ważne jest dla nich poczucie sprawstwa oraz zdobywanie nowych doświadczeń w drodze samodzielnych działań. Nie przedstawiajcie im gotowych rozwiązań, nie narzucajcie własnego zdania. Nasi mali artyści niejednokrotnie zaskoczyli mnie pomysłowością, oryginalnością i niepowtarzalnością swoich prac. Mam nadzieję, że korzystacie z udostępnionych przeze mnie piosenek, zabaw ruchowych i pląsów. Jeśli dzieciom udało się wciągnąć Was w te zabawy, to dla nich też nowe doświadczenie, niejako wcielili się w moją rolę: ).

    Czasu mamy coraz mniej, zabiegani i zapracowani tracimy najcenniejszy dar jaki możemy im dać. Czasu nie cofniemy, a teraz możemy zwolnić i podarować go dzieciom. Chwile spędzone z nimi będą dla nich cenniejsze niż kolejna zabawka. Warto poświęcić go na czytanie bajek, gry planszowe czy zwykłe rozmowy. Wszystkie aktywności mają zbawienny wpływ dla ich rozwoju.

    Nie zapomniałam o cudownym wpływie przyrody na dzieci, one właściwie czują się Jej częścią. To przestrzeń, która jest im najbliższa, niewyczerpane źródło fantazji i wyobrażeń. Niestety „koronaczas” ograniczył nam przestrzeń do eksploracji świata.

    Liczę na kolejne fotorelacje Waszych pociech w akcji, czy to z domu, czy też z ogródka. Może uda im się dostrzec dżdżownicę, defiladę mrówek, czarny kształt przemykający po drzewie? Każdy zakamarek ma swoje tajemnice, a dziecko rozumie je najlepiej.

    Pozdrawiam Was mocno, tęsknię za dziećmi i za normalnością.

    Sabina Fieducik

  • Psycholog pisze.. cz. 3

    Jak przetrwać w domu i nie oszaleć?

    - Porozmawiajcie wspólnie ze wszystkimi domownikami i ustalcie rodzinne zasady funkcjonowania na najbliższy czas.

    - Stwórzcie swój własny plan dnia (pobudka, nauka, obowiązki domowe, czas wolny) i koniecznie dbajcie o jego przestrzeganie.

    - Pomyślcie o rzeczach, które możecie robić wspólnie z bliskimi, zaplanujcie kilka pomysłów, ale weźcie przy tym pod uwagę możliwości i umiejętności pozostałych domowników.

    - Wyznaczcie cele jakie macie do zrealizowania w najbliższym czasie. Pamiętajcie o tym, że obrany cel musi być realny do osiągnięcia i jego wykonanie powinno być określone w konkretnym czasie.

    - Zadbajcie o chwilę dla siebie, chwila spokoju, ciszy, relaksu jest potrzebna każdemu po to żeby naładować baterie na kolejny dzień, przemyśleć pewne sprawy.

    - Nie zapominajcie o aktywności fizycznej, nasze ciało także potrzebuje tego by o nie zadbać.

    - Podtrzymujcie kontakty za pomocą telefonu, portali społecznościowych z osobami bliskimi, które z Wami nie mieszkają i w obecnej sytuacji nie możecie się z nimi spotkać, ze znajomymi, koleżankami i kolegami ze szkoły. W tym trudnym czasie okazujmy sobie nawzajem wsparcie.

    - Bądźcie wyrozumiali dla siebie i dla reszty domowników, nie tylko Wam jest ciężko. Pamiętajcie, że w przyjaznej, spokojnej atmosferze wspólnie z bliskimi łatwiej przetrwać trudne chwile.

    Jestem z Wami!

    Pozdrawiam Wasz Psycholog – Małgorzata Śmigerska

  • SÓWKI Z ZERÓWKI PRACUJĄ W DOMU

    Mimo bardzo trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem dzielne przedszkolaki z grupy SÓWKI, z pomocą swoich rodziców, wytrwale pracująw domu. Dowodem na to są przepiękne zdjęcia, które otrzymuję. Wiem, że systematycznie wykonujecie zadania w kartach pracy i nie brakuje Wam sił na prace plastyczne. Bardzo za to dziękuję. Mam nadzieję, że z takim samym zapałem będziecie pracowali w dalszym ciągu. Serdecznie pozdrawiam Wasi Waszych rodziców!

    Sabina Szulc

  • UWAGA

    PRZEDŁUŻAMY REKRUTACJĘ DO PRZEDSZKOLA, ZERÓWKI I KLASY PIERWSZEJ DO 30.04.2020

    Przypominamy dokumenty do pobrania na stronie internetowej szkoły w linku REKRUTAJCA ON-LINE.

  • PIERWSZAKI PRACUJĄ WYTRWALE I NIE TYLKO!!!

    Pomimo trudnej dla nas wszystkich sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, uczniowie klasy I b pracują bardzo wytrwale. Dzięki wsparciu swoich Rodziców pracują z dużym zapałem i zaangażowaniem. Waszą pracę widać na zdjęciach, które przesyłacie, ale także pieczecie ciasteczka. Jestem z Was bardzo dumna, wierzę, że niedługo się spotkamy i będziemy mogli wspólnie wyruszyć w naszą podróż jaką jest zdobywanie wiedzy. Serdecznie Was i Waszych Rodziców pozdrawiam.

    Gabriela Król

  • Klasa 3b nie nudzi się w czasie kwarantanny

    Choć sytuacja jest nowa i mnóstwo utrudnień, uczniowie klasy 3b nie nudzą się podczas kwarantanny. Dzielnie pracują, nie wychodząc z domów. Pracują z zapałem i zaangażowaniem. W ostatnim czasie powstały ciekawe i piękne prace, z którymi uczniowie naszej klasy zechcieli się podzielić.

    Dziękuję również rodzicom za świetną współpracę w tym ciężkim czasie!

    Katarzyna Budzelewska

     

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

    Dzisiaj 02.04.2020 r. obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Głównym celem obchodów święta jest przeciwstawienie się dyskryminacji oraz stereotypom dotyczących osób dotkniętych autyzmem. Czasami używana jest także nazwa Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu.

    Według danych, w Polsce bezpośredni problem autyzmu dotyczy około 30 tysięcy osób, a także ich najbliższych. Specjaliści uważają, że obecnie co setne dziecko rodzi się z zaburzeniami autystycznymi. Autyzm nie wiąże się z upośledzeniem umysłowym, a wręcz przeciwnie, osoby te mają przeciętną lub ponad przeciętną inteligencję. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnoza, aby wdrożyć odpowiednie działania. Nasza Szkoła również wspiera uczniów ze zdiagnozowanym autyzmem.

  • ,,Szkolne wyzwania w kwarantannie"

    Dopiero co pociąg pierwszoklasistów do szkolnej przygody się rozpędził, a już musiał się zatrzymać. 
    Ostatnie dni są dla nich wielkim wyzwaniem. Ale dzięki wsparciu swoich rodziców wspaniale radzą sobie z powierzonymi im zadaniami. Dowodem na to są ich piękne prace, które mi codziennie przesyłają. Jestem z nich bardzo dumna, widząc jak starannie wykonują wszystkie zadania. Ten czas dla nich, jak i dla nas wszystkich jest trudny, ale będzie jeszcze czas na wspólne lekcje w klasie, zabawy i wycieczki. Spędzimy jeszcze wiele wspólnych, szkolnych przygód. Pociąg zatrzymał się na chwilę na stacji, ale zaraz ruszy dalej. Będzie dobrze. 

    Monika Chmielecka, kl. 1a

  • LEKTURA W PUDEŁKU

    Życie na kwarantannie jest trudne, ale szkoła stara się trwać i być blisko swoich uczniów. Klasa VI B wykonała na języku polskim ulubioną lekturę „w pudełku”. Wybory były różnorodne: „Magiczne drzewo”, „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, Kłamczucha”, „Córka Czarownic”. itp.

    I chyba jedno je łączy: magia. Dzisiaj by się tak trochę przydała – odczarować to wszystko.

  • NAUKA I SPĘDZANIE CZASU WOLNEGO W TRAKCIE KORONAWIRUSA

    Kilka sposobów na ciągłą obecnością dzieci w domu - jak starać się wspierać ich rozwój w tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Pozostanie w domu na dłuższy czas to dla wielu dorosłych przerażająca myśl. Ta sytuacja to duże wyzwanie i dlatego trzeba stworzyć plan na "zagospodarowanie" dzieciaków. Fakt, że dzieci pozostają w domu, nie oznacza, że jest to czas wolny od nauki. Dlatego jako rodzice / opiekunowie prawni musicie zająć się edukacją domową. Zapewne pojawią się tematy, które was przerosną i nie będziecie w stanie pomóc dziecku. Skorzystajcie wtedy z Internetu w celu zdobycia niezbędnej wiedzy i nowych pomocy naukowych tj.: zadania, testy i lekcje na portalach edukacyjnych. Korzystajcie też z książek, encyklopedii i innych pomocy dostępnych w domu. Kolejnym Waszym zadaniem będzie próba przygotowania innych zajęć niż nauka. Świetną rozrywką jest wspólne gotowanie z dziećmi, wprowadzanie ich w codzienne obowiązki domowe tj.: sprzątanie, wynoszenie śmieci, opieka nad młodszym rodzeństwem itp. Najbliższy czas spędzicie razem, więc warto pokazać im, że są Wam potrzebni. Kolejną sprawą jest wychodzenie na dwór. Spacer czy krótka zabawa wokół domu nie jest czymś zakazanym, ale trzeba to robić mądrze. Samo wyjście z domu nie powinno zwiększyć ryzyka zarażenia, o ile będziecie sami lub z inną osobą utrzymując bezpieczną odległość.

    Opracował Pedagog szkolny: Sławomir Grabalski

     

    Informacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tczewie

     

    Informuje, że Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tczewie udzielamy informacji,  porad i konsultacji.

    Telefonicznie 58 531 10 09

    oraz e-mail: ppp.tczew@ppp.tczew.pl

     pełnimy dyżury w godzinach 8:00 – 14:00

     

    W sytuacji pilnej / kryzysowej konsultacje osobiste z psychologiem / pedagogiem możliwe są  po uprzednim umówieniu telefonicznym.

     

     

  • Psycholog szkolny pisze.. cz. 2

    Pomiędzy nauką, a obowiązkami domowymi przyda się każdemu chwila relaksu i odpoczynku, dlatego przesyłam Wam moi Drodzy kilka pomysłów na to jak można odprężyć się i zrelaksować w domu:

    1. Rozmowa z bliskimi – w obecnej sytuacji w jakiej się znajdujemy, spędzamy więcej czasu ze swoją rodziną, wykorzystajmy ten czas, bo czasem nawet krótka rozmowa z kimś bliskim ma magiczną, relaksacyjną moc i przynosi nam ulgę.

    2. Relaksacyjna muzyka – odpowiednio dobrany rodzaj muzyki zmniejsza nasze tętno, ciśnienie krwi, a także obniża poziom stresu.

    3. Relaksacyjne kolorowanki – to doskonały sposób na rozładowanie stresu i napięcia nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. W trakcie kolorowania nasz mózg wprowadza nas w stan relaksu i odprężenia.

    4. Gimnastyka – nie chodzi tutaj o ćwiczenia fizyczne, ale o takie ćwiczenia, które rozluźnią nasze ciało i umysł. Może to być rozciąganie, skoncentrowanie się na oddechu, wyciszenie.

    5. Gorzka czekolada – choć nie jest tak pyszna jak mleczna, ma dużo lepsze właściwości, bo składniki w niej zawarte uspokajają, odprężają i poprawiają humor a także przede wszystkim mają rewelacyjny wpływ na pracę naszego mózgu.

    6. Czytanie – ten sposób pozwala nam chociaż na chwilę przenieść się do innego, wymyślonego świata, oderwać od rzeczywistości, zapomnieć o zmartwieniach i problemach.

     

    Kochani do dzieła!

    Pozdrawiam Wasz Psycholog – Małgorzata Śmigerska

  • Kochani Uczniowie, Drodzy rodzice,

    kolejny tydzień nauki poza budynkiem szkolnym. Jest ciężko, wiem. Drodzy rodzice, dziękujemy za wsparcie, dziękujemy, że jesteście teraz ze swoimi dziećmi w roli rodziców, opiekunów, nauczycieli.

    Kochane dzieci, nie sprawiajcie swoim rodzicom problemów, bo wszyscy jesteśmy obecnie w trudnej sytuacji. Zadbajcie o swoje zdrowie – zrezygnujcie z komputera poza wykorzystaniem go do lekcji. Czas wolny też trzeba zaplanować dla własnego zdrowia psychicznego i fizycznego. Ruszajcie się w domu – ćwiczcie, oczywiście w miarę możliwości.

    Tęsknimy za Wami, szkoła już teraz byłaby pięknie dekorowana na święta, Niestety, nie dzieje się nic…bo brakuje Was.

    Jedno się nie zmienia, ZOSTAŃCIE W DOMU. Wierzę, że stosujecie się do zasad. Pozdrawiam Was, drodzy uczniowie, Wasze rodziny od wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły.

    Aleksandra Graban, dyrektor szkoły

  • 29.03.2020

    Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany

  • Motywowanie do nauki

    Gdy masz zacząć się uczyć jesteś w stanie wykonać mnóstwo innych czynności, które nie mają nic wspólnego z nauką np. sprzątanie pokoju, telefon do przyjaciela, itp. Jednak co byś nie wymyślił i tak przyjdzie moment, w którym musisz przysiąść do nauki. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na motywację i efektywną naukę.

    Sposób pierwszy - poranna rutyna: aktywność fizyczna, smaczne śniadanko, rozmowa z rodziną, ustalenie planu dnia.

    Sposób drugi - motywacja do działania - wyśpij się. Sen pozytywnie wpływa na procesy myślowe podczas dużego wysiłku intelektualnego.

    Sposób trzeci - metoda małych kroków. Nie ucz się całego materiału na raz. Podziel go sobie na części, ułatwi to naukę.

    Sposób czwarty – nauka w grupie. Zaproś do współpracy rodzeństwo, rodziców.

    Sposób piąty – relaks i nagroda: np. drzemka, sport, muzyka, spacer, gry, dobre ciastko, itp.

     

    Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice - Zdalna Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna

    W związku z brakiem możliwości bezpośredniego kontaktu z uczniami i rodzicami zapraszam do korzystania z pomocy w rozwiązywaniu bieżących problemów za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem  slawekgrabalski@op.pl   od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00.

     

    Pozdrawiam, pedagog szkolny: Sławomir Grabalski

  • Uwaga uczniowie, rodzice !

    Bardzo prosimy przestrzegać czasu pracy, nauki od 8.00 do 15.00. Nauczyciele nie mogą być ciągle pod telefonem, pocztą e-mail.

    Do zwrotu tylko przesyłamy zadanie domowe, o ile jest zadane. Odrobionych lekcji NIE.

    Prosimy stosować się do przekazu. Wszystko wyjaśnione w tym długim, bardzo ważnym komunikacie. Prosimy przeczytać jeszcze raz.

  • INFORMACJA DLA RODZICA I UCZNIA

    Materiały dla ucznia w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE zostały zaktualizowane na czas 25-27.03.2020r.  Będą dostępne do piatku do godziny 13.00.

  • Psycholog szkolny pisze.. cz. 1

    Drodzy Uczniowie,

    Drodzy Rodzice,

    W tym momencie zaczął się dla nas trudny czas, zajęcia szkolne, nasze wspólne spotkania zostały zawieszone, oczywiście mam nadzieję, że jest to tylko chwilowa sytuacja, która z czasem wróci do normy i tej myśli się trzymajmy. Póki co zostajemy w „wirtualnym kontakcie”. Pamiętajcie, że jestem do Waszej dyspozycji pod adresem e-mail lub kontaktu poprzez Facebook -  Piszcie śmiało jeżeli będziecie mieli taką potrzebę. Zwracam się do Was z ogromną prośbą o to żebyście poważnie potraktowali obecną sytuację i nie lekceważyli zaleceń służb epidemiologicznych, stosujcie się do nich. Jest to teraz czas aby pokazać, że jesteście odpowiedzialni i troszczycie się nie tylko o siebie, ale również o swoich najbliższych. Zostajemy w domu! Jeszcze przyjdzie czas na wspólne spędzanie czasu ze znajomymi.                                                             

    Nie ograniczajcie się jednak jedynie do siedzenia przed komputerem, przed ekranem telefonu czy telewizorem. Wspólny rodzinny spacer z dala od zagrożeń przy pięknej pogodzie może pomóc żeby odreagować całą tą ciężką sytuację i nabrać nowych sił.

    Szczególna prośba do uczniów klas 8 - wykorzystajcie twórczo ten czas -  Szkoła średnia czeka.

    Drodzy Rodzice,

    Zdaję sobie sprawę, że przechodzicie Państwo teraz przez wyjątkowo trudny czas, towarzyszy Wam lęk o swoje dzieci, o swoich bliskich, o najbliższą przyszłość. Czujecie niemoc, nie wiecie co będzie dalej, nie macie kontroli nad obecną sytuacją, macie dużo więcej obowiązków związanych z nauką zdalną swoich dzieci, ale to sytuacja przejściowa, z czasem wszystko wróci do normalności. Pamiętajmy o tym, że spokój to teraz to czego najbardziej nam potrzeba. Postarajmy się też, analizując obecną sytuację, dostrzec w niej pozytywy. Możemy trochę wyhamować, spędzić więcej czasu z bliskimi.

    Jestem do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: msmigerska@gmail.com, rodzice którzy chcieliby nawiązać ze mną kontakt telefoniczny proszę najpierw o wiadomość mailową.

     

    Pozdrawiam Wasz Psycholog  - Małgorzata Śmigerska

  • SZANOWNI RODZICE,

    Nie wszyscy Państwo zdążyli złożyć podanie o przyjęcie dziecka do przedszkola, zerówki i do pierwszej klasy. Prosimy teraz zrobić to e-mail na adres zs-morzeszczyn@wp.pl.  Dokumenty do pobrania na stronie internetowej szkoły w linku REKRUTAJCA ON-LINE. Po wypełnieniu prosimy przesłać je na adres szkoły. Jeżeli ktoś z państwa nie będzie miał możliwości pobrania dokumentu prosimy przesłać krótką informację na adres szkoły. Rekrutacja trwa do  30 marca 2020 roku z możliwością przedłużenia w razie konieczności. Zachęcamy do rekrutacji on-line.

    Dziękujemy za wyrozumiałość. Dyrektor Aleksandra Graban

  • KOMUNIKAT NAJNOWSZY, BARDZO WAŻNY

    Szanowni PAŃSTWO – RODZICE, drodzy UCZNIOWIE,

    Niestety, zostajemy w domu do 10 kwietnia. Zgodnie z umową po wydaniu rozporządzenia ustalamy dalszy tok nauki na odległość.

    Przeprowadziliśmy wśród Państwa rozeznanie dotyczące dostępności naszych uczniów do narzędzia pracy typu komputer oraz dostępności do Internetu.

    Okazało się, że 5 dzieci nie ma takich warunków.

    Dla nich ustalamy osobne warunki nauki.

    Nadal będziemy wstawiać zadania na stronie szkoły w zakładce dokumenty, ale według waszego planu uczniowie. Zadania wstawiamy na cały tydzień, po to, żebyście w razie niepowodzenia, niedyspozycji mogli zawsze do danego dnia wrócić. Po tygodniu, w piątek zadania zdejmujemy ze strony. Następnie pojawią się nowe.  Każdy w dany dzień tygodnia szuka według planu, który też jest na stronie szkoły, swojego przedmiotu i realizuje lekcje.

    UWAGA! NICZEGO NIE TRZEBA DRUKOWAĆ, NIE NARAŻAJCIE RODZICÓW NA KOSZTA  I NIEPOTRZEBNE WYCHODZENIE Z DOMU. MACIE OŁÓWEK, MACIE DŁUGOPIS, INNE PRZYBORY DO PISANIA I Z TEGO KORZYSTACIE.

    DROGI RODZICU, TWOJE DZIECKO NIE MUSI PONOSIĆ ŻADNYCH DODATKOWYCH KOSZTÓW.

    RÓWNIEŻ  W NASZYCH WCZEŚNIEJSZYCH USTALENIACH TEGO NIE WYMAGALIŚMY.

    Pamiętajcie, że do lekcji siadacie w godzinach od 9.00 do 15.00

    Każdy w swoim tempie. To nie znaczy, że tyle siedzicie przy komputerze i tyle godzin uczycie się. To czas, kiedy jesteście najbardziej efektywni umysłowo w ciągu dnia. To nie są wakacje, nie śpicie do godziny 11.00.

     Jesteście teraz w domu, ale nie są to ferie. Obowiązki domowe też do was należą. Sprzątacie z rodzicami, jecie śniadanko i do lekcji.

    I tam gdzie więcej dzieci a jedno urządzenie, dzielicie czas dla każdego.

    RODZICU, WSPOMAGAJ NAS W TYCH USTALENIACH.

    Nacisk kładziemy na matematykę, język polski, język angielski.

    ZE WZGLĘDU NA ZRÓWNOWAŻENIE OBCIĄŻENIA Z RÓŻNYCH PRZEDMIOTÓW  ZADANIA Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW NIE BĘDĄ ZBYT OBCIĄŻAJĄCE, A  JEDYNIE TAKIE, BY W MINIMALNYM STOPNIU REALIZOWAĆ PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ.

    Nauczyciele dokonają znacznej modyfikacji programów nauczania. Program musi być teraz dostosowany do nauki na odległość.

    Zadania, ćwiczenia, zadania praktyczne będą tak dobrane, żeby każde dziecko miało szansę je zrobić.

    Drogi rodzicu, drogi uczniu – jeżeli masz poczucie, że dla Ciebie to trochę mało, skorzystaj ze stron, które proponujemy na stronie szkoły. W tej wyjątkowej sytuacji musisz myśleć też o innych. Jeżeli masz bezpośredni kontakt z nauczycielem, poproś go o dodatkowe zadanie. Na pewno to zrobi.

    UWAGA, TERAZ WSZYSTKIE LEKCJE ZAPISUJEMY W ZESZYTACH. JEŻELI ZESZYT ZOSTAŁ W SZKOLE, PROSIMY ZALOŻYĆ NOWY. MOŻESZ MIEĆ DO DWÓCH PRZEDMIOTÓW JEDEN ZESZYT. NIE MARTW SIĘ, ŻE W SZKOLE ZOSTAŁY KSIĄŻKI, ĆWICZENIA. W SZKOLE REALIZUJE SIĘ PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ, NIE PODRĘCZNIKI. NAUCZYCIEL PODSUNIE CI INNY TEKST, INNE ŹRÓDŁO, KTÓRE PORUSZY ZAGADNIENIE Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ.

    NAUCZYCIELE, mogą odsyłać do linku. Tu może Was spotkać kolejna niespodzianka – nie otworzy się. A dzieje się tak, ponieważ cała Polska uczy się teraz on-line. Dzisiaj nie udało się, spróbuj jutro. Ale nigdy się nie poddawaj. Czasem może to być inna godzina, niż ustalone godziny nauki przez nas wyżej. TERAZ LICZYMY NA WASZĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

    Nie zdziw się, jeżeli pani/pan od wychowania fizycznego poprosi o zeszyt. Posłuchaj i wykonaj polecenie.

    Nie odkładaj wszystkiego na później. Tak się w szkole nie pracuje. Obowiązuje Was systematyczność.

    Ustalenia dotyczące kontaktu z Wami i zwrotu pracy domowej:

    1. Uruchomiliśmy dla Was pocztę, na którą będziecie wysyłać zadania domowe sp1morzeszczyn@gmail.com: musicie ją opatrzyć następującym tematem: klasa, przedmiot, numer z dziennika, bo inaczej nauczyciel nie znajdzie Twojej pracy.
    2. Jeżeli nauczyciel ustalił własną pocztę bezpośrednio do siebie, to wysyłacie prace tam.
    3. Klasy VIII dodatkowo kontaktują się z nauczycielami za pomocą swojego e-mail, ponieważ przygotowują się do egzaminu.
    4. Nauczyciele klas I-III, przedszkola mają również odrębną pocztę, przez którą wysyłają prace domową: spwczesnoszkolna123@gmail.com

     

    Niektórzy nauczyciele kontaktują się z wami bezpośrednio, np. przez Messengerze, Sms.

    Robią to z prywatnych telefonów, a więc nie nadużywajcie ich czasu.

    Praca domowa, zapytanie po godzinie 15.00  będzie nie na miejscu. SZANUJMY SIĘ.

     

        Ustalenia dotyczące oceniania:

    DROGI RODZICU, PAŃSTWA DZIECKO MA JUŻ OCENY W DZIENNIKU, WIĘC MA PODSTAWĘ DO KLASYFIKACJI. Dlatego teraz ograniczamy ilość prac domowych i wprowadzamy na czas od 25 marca do 10 kwietnia następujące zasady oceniania:

    1. Z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski jedna zwrotna praca domowa w tygodniu.
    2. Z pozostałych jedna praca raz na dwa tygodnie – może być, ale nie musi.
    3. Z przedmiotów typu: muzyka, plastyka, wychowanie fizyczne, zajęcia techniczne, zajęcia informatyczne nauczyciel nie ma obowiązku oceniania uczniów.
    4. Dla klas I-VII nie ma żadnych sprawdzianów, kartkówek, prac klasowych.
    5. Klasy VIII mogą rozwiązywać na ocenę testy zaproponowane przez nauczycieli matematyki, języka polskiego, języka angielskiego.
    6. Każda praca domowa zwrócona zostanie do ucznia  z komentarzem.
    7. Po powrocie do szkoły nauczyciele sprawdzą wasze zeszyty i za wpisy lekcji wykonane w domu również otrzymacie ocenę.
    8. Zwrotna praca domowa może być w postaci dokumentu WORD, PDF, NOTATNIKA, PROGRAMU EXCEL, ZDJĘCIA, FILMIKU, WIADOMOŚCI GŁOSOWEJ, PREZENTACJI POWERPOINT, RYSUNKU W PAINT, WORD, INNA PREZENTACJA.

     

    Zadbaliśmy o nasze dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, dostają zadania bezpośrednio na swojego e-mail od nauczycieli ich uczących.

     

    DRODZY RODZICE, WSPIERAJCIE NASZE DZIAŁANIA, TO NIE JEST CZAS NA WZAJEMNE EWENTUALNE PRETENSJE, PRZERZUCANIE NA SIEBIE WZAJEMNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI. WIEMY, ŻE JEST WAM BARDZO CIĘŻKO, NAM RÓWNIEŻ.

    WSZYSCY UCZYMY SIĘ TEJ NOWEJ SYTUACJI.

    W RAZIE PYTAŃ, PROSIMY PISAĆ NA POCZTĘ zs-morzeszczyn@wp.pl lub KONTAKTOWAĆ SIĘ BEZPOŚREDNIO Z WYCHOWAWCĄ W GODZINACH OD 9.00 DO 15.00.

    ŻYCZĘ ZDROWIA. ZOSTAŃCIE W DOMU

    dyrektor Aleksandra Graban

  • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

    W związku z trudną sytuacją w jakiej obecnie się znajdujemy psycholog szkolny zaprasza do kontaktu.

    Od poniedziałku 23.03.2020 r. do czasu odwołania zawieszenia zajęć w szkole, codziennie w dniach od poniedziałku do piątku będzie możliwość kontaktu drogą elektroniczną, wysyłając wiadomość mailową na adres: msmigerska@gmail.com

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć