21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. To dzień pozytywnych emocji, dobrych uczynków i uśmiechu. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali serduszka, z których utworzyli wspólne serce, jako symbol umacniania więzi społecznych i doceniania siły płynącej z synergii działań wspólnotowych.
Uczniowie poszczególnych klas wybierali również najżyczliwszą osobę wśród nich. Na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu. W szkole zrobiło się żółto i radośnie.
Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać.
TAKIE OTO CUDA POWSTAJĄ NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Dnia 21.11.2019r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka. Wszyscy świetnie sie bawili!
Dnia 20 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w kampanię antynikotynową pod hasłem "DZIEŃ BEZ PAPIEROSA", której celem było promowanie zdrowego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na społeczne i zdrowotne skutki nałogu, jakim jest palenie papierosów.
Uczniowie klas VII i VIII pod kierunkiem pani Bożeny Talagi oraz pani Anity Smoczyńskiej przygotowali i przedstawili apel o tematyce antynikotynowej. Podczas prezentacji młodzi artyści zapoznali uczniów klas IV - VIII z negatywnym wpływem palenia tytoniu na zdrowie młodych osób, zwracając uwagę, że dzieci są bardziej podatne na uzależnienia niż dorośli, a młody organizm szybko uzależnia się od dawek nikotyny. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się scenki antynikotynowe uczniów klas IV-VIII, przygotowane pod opieką wychowawców. Prawdziwym hitem okazała się piosenka "Antynikotynowy rap". Uczniowie pod opieka wychowawców napisali też wiersze i wykonali plakaty.
„Włącz myślenie ‑ rzuć palenie”. Te słowa kierujemy do wszystkich decydujących się na palenie papierosów. Mamy nadzieję, że nasz apel okaże się skuteczny wobec tak ważnego problemu społecznego.
Dziękujemy wychowawcom oraz uczniom za aktywny udział.
Bożena Talaga i Anita Smoczyńska
Uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ,,Szkolny Gang Słodziaków". Z tej okazji obchodziliśmy w szkole Dzień Głośnego Czytania oraz stworzyliśmy z elementów nadających sie do recyklingu ,,Magiczne Drzewa Słodziaków". Teraz czekamy na ogłoszenie wyników konkursu, które nastąpi 13.12.2019r.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to coroczne święto obchodzone 16 listopada, które w 1995 roku zostało zainicjowane przez UNESCO. To odpowiedź na rosnącą falę nietolerancji, przejawiającą się poprzez m.in. przemoc, rasizm, faszyzm czy antysemityzm.
Głównymi celami święta są:
Z tej okazji zostały w naszej szkole przeprowadzone pogadanki na temat tolerancji dla inności, różnych poglądów, statusu materialnego oraz własnej postawy w tym zakresie. A szkolne korytarze przyozdobiono hasłami nawiązującymi do tematyki i założeń tego dnia.
Pamiętajmy, że tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych.
PONIEDZIAŁEK – 13.15-15.15
WTOREK – 8.00-12.00
ŚRODA – 11.15-16.15
CZWARTEK- NIEOBECNY
PIĄTEK- 8.00-13.00
Już kolejny raz klasy I-III, na początku listopada, przyłączyły się do akcji Śniadanie Daje Moc, w ramach którego przygotowały zdrowe posiłki.
Najważniejsze cele programu to promowanie zdrowego sposobu odżywiania się - zwiększenie świadomości nt. zdrowego żywienia poprzez kształtowanie nawyków zdrowego żywienia wśród najmłodszych.
Jak co roku, dzieci utrwaliły wiedzę o zasadach zdrowego odżywiania oraz wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami przygotowały w swojej klasie pożywne śniadanie. Pięknie nakryły i przyozdobiły stoły, później degustowały przygotowane posiłki. Na klasowym stole pojawiły się tylko i wyłącznie zdrowe produkty.
Dnia 12 listopada 2019 r. na zamku w Gniewie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Szkołę Podstawową w Morzeszczynie reprezentowała trzyosobowa drużyna uczniów klas szóstych pod kierunkiem pani Bożeny Talagi. Uczniowie: Marika Perczyńska, Radosław Przanowski oraz Miłosz Zawiszewski wykazali sie dużym zasobem wiedzy z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Wygrali eliminacje szkolne, a następnie godnie reprezentowali szkołę w konkursie powiatowym.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Zapraszamy uczniów klas I-IV do udziału w jesiennym konkursie czytelniczym.
Szczegóły w zakładce - BIBLIOTEKA SZKOLNA
Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży po raz drugi zaprosiły szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Nasza szkoła dołączyła do akcji.
11 listopada to ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo tych, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
W ubiegłym roku w akcję „Rekord dla Niepodległej” włączyło się ponad 5 mln uczniów i nauczycieli w Polsce oraz za granicą, którzy 9 listopada o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewali polski hymn narodowy.
Odśpiewaniem hymnu uczciliśmy wspólnie Święto Niepodległości!
Uczniowie klas 1-3 obchody Dnia Niepodległości rozpoczęli od wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie rozwiązywali test uważności, układali puzzle i kolorowali obrazki xxl związane z symbolami narodowymi. Na zakończenie każda z klas uczestniczyła w zabawie „escape room - Święto Niepodległości”.
Aby wydostać się z klasy uczniowie musieli rozwiązać wszystkie zadania i podać poprawne odpowiedzi na zagadki. Każde rozwiązane zadanie zawierało element hasła. Hasłem była data 11.11.1918r.
W piątek nasza szkoła uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to święto ważne dla każdego Polaka. Cała społeczność szkolna wspólnie uczciła bohaterstwo i waleczność naszych przodków. Było wspólne odśpiewanie hymnu oraz uroczysty apel. Szkoła została odświętnie przyozdobiona, by upamiętnić ten radosny dla naszego kraju dzień.
11 listopada 2019 r. obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji już po raz piąty odbył się Bieg Niepodległości o Puchar Dyrektora Szkoły.
Uczniowie startowali w dwóch kategoriach:
Wśród młodszych uczestników:
I miejsce zdobył Dastin Wietrzyński
II miejsce – Daniel Nalinski
III miejsce – Patryk Łapa
IV miejsce – Bartek Parka
V miejsce – Jakub Maślanka
oraz I miejsce wśród dziewcząt zajęła Julia Więckowska.
Wśród starszych uczestników:
I miejsce zdobył Maciej Mondrachowski
II miejsce – Emil Jankowski
III miejsce – Kacper Potulski
IV miejsce – Łukasz Maternicki
V miejsce – Marzena Kotowska
oraz najmłodszą uczestniczką, która dobiegła jako pierwsza do mety była Ania Łapa.
Cieszymy się bardzo za tak duże zaangażowanie i dziękujemy wszystkim uczniom za wolę walki oraz chęć uczczenia tak ważnego święta.
Zwracamy się z prośbą do rodziców/opiekunów dzieci w wieku 6- 12 lat uczestniczących w ,,Programie dla szkół - Szkolna przerwa śniadaniowa – mleczna, z warzyw, owocowa!” o wypełnienie ankiety.
Program ma na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.
Anonimowa ankieta dostępna pod linkiem http://www.kowr.gov.pl/ankieta/5 będzie aktywna do 24 listopada br.
Bardzo dziękujemy za czas poświęcony na wypełnienie ankiety.
Gminny Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa w Morzeszczynie zapraszają na projekcję filmu ,,Szpęgawsk”, która odbędzie się 8 listopada (piątek) o godzinie 18:00 w szkole (hol górny).
Zapisy i obowiązkowe darmowe wejściówki można odebrać w sekretariacie szkoły.
Fotorelacja
Uczniowie klasy Ib malowali na lekcji plastyki jesienne drzewo palcami.