Migawki ze spotkania sportowego klasy V i VI z SP Małe Walichnowy. Rozgrywki w mini piłce siatkowej chłopców odbyły się dnia 4 grudnia 2019 r.
Ho, ho, ho … takimi słowami przywitał nas w piątek Mikołaj, który wraz ze swoimi śnieżynkami rozdawał słodkości naszej młodzieży. W tym wyjątkowym dniu mikołajkowe czapki przyozdobiły głowy naszych uczniów, którzy z entuzjazmem i zaciekawieniem czekali na świętego. W szkole panowała miła atmosfera, która wprowadziła nas w okres przedświąteczny.
Mikołajki w klasie 3b, 2a, 6b - fotogaleria
6 grudnia klasy 1-3 obchodziły mikołajki. Z tego powodu na szkolnym korytarzu zaroiło się od św. Mikołajów, pań Mikołajowych oraz elfów. W salach lekcyjnych na uczniów czekała niespodzianka, w postaci słodkich upominków od św. Mikołaja. Następnie uczniowie obejrzeli świąteczny film pt. „Klaus”. Na zakończenie każda z klas otrzymała do pokolorowania gigantyczną choinkę. Obchody mikołajek przebiegły w bardzo miłej i radosnej atmosferze.
DNIA 5 GRUDNIA BR. W NASZEJ SZKOLE O GODZINIE 15.00 ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY I ZEBRANIE RODZICÓW O GODZINIE 16.00.
Serdecznie zapraszamy.
Dnia 3 grudnia 2019 roku troje uczniów z naszej szkoły: Julia Więckowska, Dawid Golicki i Fabian Cylka wzięło udział w VII Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pelplinie. Po dwuetapowych zmaganiach (rozwiązanie testu i głośne czytanie) Julia i Dawid otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!
W dniu 29.11.2019 r. odbyły się apele porządkowe dla klas I-III i klas IV‑VIII podsumowujące pracę szkoły w miesiącu listopadzie. Mottem przewodnim tych spotkań było hasło zaczerpnięte z akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Szkoła pamięta”.
Na wstępie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie - Julia Cherek złożyła Pani Dyrektor Aleksandrze Graban raport o gotowości uczniów do rozpoczęcia apelu.
Następnie Pani Dyrektor poinformowała uczniów o wydarzeniach, które składały się na udział szkoły w Akcji Ministerstwa Edukacji „Szkoła pamięta”. W jej ramach uczniowie uprzątnęli m.in. miejsca pamięci w gminie Morzeszczyn, zapalili znicze, zebrali informacje na temat okoliczności śmierci osób poległych podczas II wojny światowej, upamiętnionych w Lipiej Górze, Gąsiorkach i Rzeżęcinie, wzięli udział w przygotowaniach do konkursu Narodowego Centrum Kultury dla szkół pod hasłem: „Do Hymnu”, ucząc się śpiewać na lekcjach muzyki i lekcjach wychowawczych a cappella (bez akompaniamentu) „Mazurek Dąbrowskiego” i „Rotę” oraz poznały historię powstania tych pieśni. Klasy VIII w ramach projektu „Szkoła Pamięta” odwiedziły muzeum II wojny światowej w Gdańsku.
Aby uczcić pamięć osób, które odeszły, walcząc o wolność ojczyzny, a w czasach pokoju budowały jej bezpieczeństwo codzienną, sumienną pracą ‑ szkoła odśpiewała chórem a cappella „Mazurek Dąbrowskiego”.
Po wykonaniu „Mazurka Dąbrowskiego” uczniowie klas VIII zapoznali kolegów z pozyskanymi informacjami na temat osób upamiętnionych na tablicach pomników w Lipiej Górze, Gąsiorkach i Rzeżęcinie, które poległy podczas II wojny światowej.
Pamięć ofiar II wojny światowej szkoła uczciła wspólnym odśpiewaniem a cappella pieśni „Rota”, z której historią zapoznał uczniów klas IV-VIII nauczyciel muzyki Roman Talaga.
Po części związanej z akcją MEN „Szkoła pamięta” dyrekcja szkoły dokonała podsumowania innych wydarzeń szkolnych w miesiącu listopadzie, oceny frekwencji, wyników w nauce i zachowaniu.
Dziękujemy dyrekcji, wszystkim nauczycielom i wychowawcom oraz uczniom
za wspólne przygotowanie apelu i wzorowe wykonanie pieśni hymnicznych:
Monika Chmielecka i Roman Talaga
Corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. W tym dniu w naszej szkole przeprowadzono akcję edukacyjną pod hasłem "1 grudnia DZIEŃ WALKI Z AIDS".
Celem kampanii było uświadomienie uczniom zagrożenia jaki niesie ze sobą WIRUS HIV. Powoduje on stopniowe niszczenie układu immunologicznego osoby zakażonej, co prowadzi do rozwinięcia się różnych infekcji i nowotworów, czyli AIDS. Wirus HIV, to nie ten sam wirus, co wirus wywołujący np. grypę, dlatego na pewno nie zarazimy się nim gdy:
Dziękujemy za zainteresowanie zaprezentowanymi materiałami. Mamy nadzieję, że pozwolą one zrozumieć, że najskuteczniejszą metodą ochrony przed wirusem HIV jest unikanie potencjalnie niebezpiecznych zachowań.
Bożena Talaga i Anita Smoczyńska
Uczniowie klas I-III i IV-VI uczestniczyli w konkursie na wykonanie plakatu w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej przeciwko cyberprzemocy, hejtowi i mowie nienawiści „Nie hejtuję- reaguję”, realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Konkurs poprzedziły lekcje w/w klasach przeprowadzone według scenariuszy udostępnionych na stronie https://www.edukacja.fdds.pl/
Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości dotyczącej problemu hejtu, cyberprzemocy oraz mowy nienawiści, ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka w tych procesach.
Prezentujemy trzy wyróżnione plakaty.
Oj, co to był za dzień – inny niż wszystkie. Oczywiście mowa o Dniu Pluszowego Misia, który jest nie tylko bohaterem bajek, ale przede wszystkim niezwykłą maskotką, która towarzyszy nam od dawien dawna. Chcąc upamiętnić to święto zaczęliśmy od stworzenia MISIA- GIGANTA, który ozdobił szkolny hol pozując z nami do zdjęć. Obok stanęła fotobudka, gdzie każdy chętny mógł sobie zrobić zdjęcie. Zabawy było co niemiara, a uśmiech malował się nam na twarzach przez cały dzień.
Dnia 28 listopada br. wręczono nagrody zwycięzcom konkursu ,,Moja ulubiona postać z książki''. Gratulujemy! Niedługo podsumowanie konkursu ,,Jesienne Parasole Czytelnictwa''.
22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Jest to święto, które w sposób szczególny dotyczy dzieci, gdyż dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje myśli i uczucia. Rozwijać wyobraźnię oraz kreatywność. Na korytarzu pojawiła się KREDKA – MAX, do której nasi uczniowie wrzucali swoje marzenia. Hm, może się spełnią. Dodatkowo dzieci wykonywały przepiękne kredki, które ozdobiły naszą szkołę.
Oto kredkowe arcydzieła naszych uczniów.
Dziękujemy za tak aktywny udział
Zapraszamy na kermasz książek do biblioteki szkolnej!
22 listopada uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w koncercie profilaktycznym - NieĆpa w Gdynia Arenie. Była to impreza o charakterze profilaktycznym, której założeniem jest propagowanie zdrowego stylu życia bez nałogów. Gwiazdą wieczoru była Anna Wyszkoni. Koncert artystki poprzedziła część edukacyjna i występ zespołu STO%
Zapraszamy do obejrzenia relacji na stronie:
Mimo późnej pory nasi uczniowie świetnie się bawili.
Wyjazd został ufundowany przez UG Morzeszczyn.
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. To dzień pozytywnych emocji, dobrych uczynków i uśmiechu. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali serduszka, z których utworzyli wspólne serce, jako symbol umacniania więzi społecznych i doceniania siły płynącej z synergii działań wspólnotowych.
Uczniowie poszczególnych klas wybierali również najżyczliwszą osobę wśród nich. Na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu. W szkole zrobiło się żółto i radośnie.
Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać.
TAKIE OTO CUDA POWSTAJĄ NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Dnia 21.11.2019r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka. Wszyscy świetnie sie bawili!
Dnia 20 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w kampanię antynikotynową pod hasłem "DZIEŃ BEZ PAPIEROSA", której celem było promowanie zdrowego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na społeczne i zdrowotne skutki nałogu, jakim jest palenie papierosów.
Uczniowie klas VII i VIII pod kierunkiem pani Bożeny Talagi oraz pani Anity Smoczyńskiej przygotowali i przedstawili apel o tematyce antynikotynowej. Podczas prezentacji młodzi artyści zapoznali uczniów klas IV - VIII z negatywnym wpływem palenia tytoniu na zdrowie młodych osób, zwracając uwagę, że dzieci są bardziej podatne na uzależnienia niż dorośli, a młody organizm szybko uzależnia się od dawek nikotyny. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się scenki antynikotynowe uczniów klas IV-VIII, przygotowane pod opieką wychowawców. Prawdziwym hitem okazała się piosenka "Antynikotynowy rap". Uczniowie pod opieka wychowawców napisali też wiersze i wykonali plakaty.
„Włącz myślenie ‑ rzuć palenie”. Te słowa kierujemy do wszystkich decydujących się na palenie papierosów. Mamy nadzieję, że nasz apel okaże się skuteczny wobec tak ważnego problemu społecznego.
Dziękujemy wychowawcom oraz uczniom za aktywny udział.
Bożena Talaga i Anita Smoczyńska
Uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ,,Szkolny Gang Słodziaków". Z tej okazji obchodziliśmy w szkole Dzień Głośnego Czytania oraz stworzyliśmy z elementów nadających sie do recyklingu ,,Magiczne Drzewa Słodziaków". Teraz czekamy na ogłoszenie wyników konkursu, które nastąpi 13.12.2019r.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to coroczne święto obchodzone 16 listopada, które w 1995 roku zostało zainicjowane przez UNESCO. To odpowiedź na rosnącą falę nietolerancji, przejawiającą się poprzez m.in. przemoc, rasizm, faszyzm czy antysemityzm.
Głównymi celami święta są:
Z tej okazji zostały w naszej szkole przeprowadzone pogadanki na temat tolerancji dla inności, różnych poglądów, statusu materialnego oraz własnej postawy w tym zakresie. A szkolne korytarze przyozdobiono hasłami nawiązującymi do tematyki i założeń tego dnia.
Pamiętajmy, że tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych.
PONIEDZIAŁEK – 13.15-15.15
WTOREK – 8.00-12.00
ŚRODA – 11.15-16.15
CZWARTEK- NIEOBECNY
PIĄTEK- 8.00-13.00