• SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY DLA NAJMŁODSZYCH

    Dnia 13.12.2016r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce na spektakl profilaktyczny w Tczewie. Organizatorem przedstawienia był Impresariat Artystyczny Ha – Bart. Celem spektaklu było uświadomienie młodym osobom jak ważna w naszym życiu jest dbałość o higienę osobistą oraz zdrowy tryb życia. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie oraz bezpieczeństwo wycieczki byli: Gabriela Król, Katarzyna Budzelewska, Sławomir Grabalski.

     

  • Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

    Dnia 12 grudniu 2016r. w Zespole  Kształcenia i Wychowania w Smętowie Granicznym odbył się Międzyszkolny Konkurs ,,Czego jeszcze nie wiemy o Henryku Sienkiewiczu?”, w którym wzięły udział 3 szkoły gimnazjalne.

     Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas III gimnazjum: Paulina Dobrowolska , Michał Czechowski i Maciej Narloch.

    Konkurs składał się z dwóch części:

    - testu wiedzy, w którym  I miejsce (spośród 8 uczestników) zajęła nasza uczennica Paulina Dobrowolska,

    - prezentacji w programie PowerPoint -  I miejsce również zdobyli uczniowie  Zespołu Szkół w Morzeszczynie.

    Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

     

                                                                                                        Opiekun:  Aurelia Kosecka - Zawiszewska

  • „CZAPKA NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

    6 grudnia w Mikołajki Samorząd Uczniowski zaproponował przywdzianie mikołajkowych czapek. Okazało się, że koleżanki i koledzy przynieśli nie tylko czapki, ale też reniferowe rożki, a nawet zdarzyła się grająca czapka.

    W szkole zrobiło się już świątecznie. Wszystkim zaangażowanym w akcję dziękujemy, zasłużyli na Mikołajkowy prezent.

  • DZIEŃ KAPCIA

        

    Co to są kapcie, wie chyba  każdy. To oczywiście obuwie domowe przeznaczone do chodzenia po domu. Czasem mówi się na nie: pantofle, kapcie, papucie, papcie, bambosze, łapcie, laczki. Zawsze jednak kojarzą nam się z domem, odpoczynkiem, ciepłem.

    I oto okazało się, że to obuwie może mieć swój dzień. Samorząd Uczniowski 1 grudnia zorganizował w naszej szkole DZIEŃ KAPCIA. Uczniowie przynieśli swoje różnorodne kapcie i tego dnia pobyt w szkole był niezwykle „domowy”.

    Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą akcję.

      

  • DYSKOTEKI ANDRZEJKOWE

            Tuż przed rozpoczęciem Adwentu Samorząd Uczniowski pod opieką pani Aleksandy Graban i Mirosławy Schulz  zorganizował andrzejkowe dyskoteki.

             Uczniowie szkoły podstawowej a także gimnazjum świetnie bawili się przy rytmach różnorodnej muzyki. Dziękujemy Michałowi Czechowskiemu, Karolinie Tomczyk i Amadeuszowi Lamkiewiczowi, którzy dołożyli wszelkich starań, by zabawa się udała na 100 %.

                Andrzejki obchodzimy w noc z 29 na 30 listopada. To szczególny czas dla tych, którzy chcą poznać swoją przyszłość w uczuciach, szkole, zdrowiu, pracy.

    Jak mówi stare, polskie przysłowie “Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Pomysłowość dziewcząt w wyszukiwaniu sposobów, aby poznać swoją przyszłość, szczególnie tą uczuciową, była niewyczerpana. Wszystkim tym zabiegom magicznym patronował św. Andrzej - opiekun panien na wydaniu. 

    Do najpopularniejszych zabaw andrzejkowych należą:

    • Lanie wosku
    • Buty
    • Jabłko
    • Karteczki z imionami
    • Karteczki pod poduszki
    • Wahadełko
    • Spodeczki.

    Pamiętajmy jednak, że wróżby te należy traktować z przymrużeniem oka.

  • DZIEŃ PROFILAKTYKI

    Dnia 29.11.2016r. w naszej szkole odbył się dzień profilaktyki z zakresu wiedzy i przeciwdziałania HIV i AIDS. Zajęcia warsztatowe przeprowadzili trenerzy z Centrum Szkoleniowego MEDICUS. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy oraz zwiększenie świadomości  o HIV i AIDS.

    Osoba odpowiedzialna za warsztaty Pedagog szkolny Sławomir Grabalski.

       

  • IV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu

    18 listopada 2016 r., odbył się IV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu. Organizatorem tego wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie.       

    W Roku Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski dzieci czytały teksty Moniki Kowaleczko – Sawczuk „Fajna Ferajna” i Kazimierza Szymeczki „Najważniejsze wydarzenia z dziejów – Historia Polski w opowieściach”.

    Konkurs ten to nie tylko część ustna, ale także część pisemna, w której uczestnicy odpowiadali      na pytania dotyczące wybranego przez organizatora  tekstu.

    Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Biały z kl. III b, Katarzyna Dziedzińska z kl. IV oraz Marta Przygocka i Dominik Kulpa z kl. Va.

     

    Wyniki konkursu:

    grupa młodsza:

    I miejsce: Mateusz Zblewski – Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie

    II miejsce: Jakub Sałek – Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie

    III miejsce: Seweryn Radomski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi

    grupa starsza:

    I miejsce: Kacper Grzybowski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi

    II miejsce: Martyna Truszkowska – Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie

    III miejsce: Zofia Pawłuszewicz – Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie

    Wyróżnienie: Julia Wentlandt – Szkoła Podstawowa w Piasecznie.

     

    Jury w składzie: Maria Czapiewska – przewodnicząca, Danuta Nojman i Maria Sikorska czuwały nad właściwym przebiegiem konkursu.

    Dyrektor MBP Dorota Sakowska podziękowała uczestnikom konkursu, nauczycielom, opiekunom, rodzicom i babci za to, że wspierali swoich podopiecznych.

    Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi.

     

  • ,,Pokaż nam swojego psiaka!” - konkurs fotograficzny

    Z okazji ,,Dnia Kundelka” biblioteka szkolna ogłosiła konkurs fotograficzny pod nazwą ,,Pokaż nam swojego psiaka!”. Każdy uczeń z klas I-VI do dnia 25.10.2016 r. mógł przynieś jedno zdjęcie swojego ulubieńca.

    Do biblioteki wpłynęły 24 zdjęcia. Stworzyliśmy z nich galerię sympatycznych psiaków, które można było przez miesiąc podziwiać na gazetce przy bibliotece.

    Jury miało problem z wybraniem zdjęcia najsympatyczniejszego kundelka, bo wszystkie wyglądały sympatycznie, zabawnie lub zaskakująco. Aby wytypować zwycięzców, przeprowadzono wśród uczniów głosowanie, w wyniku którego czołowe miejsca zajęły:

     

    I miejsce  – Julia Cherek  i jej pies ,,Łes”,

    II miejsce – Dagmara Szczeblewska   z  ,,Mają”  i Oliwia Dubiela z pieskiem ,,Spajki”,

    III miejsce – Aleksandra Dziedzińska z ,,Pupilkiem” i Jakub Maślanka z ,,Dorą”.

     

    Nagrodami dla zwycięzców były karma dla pupila oraz coś dodatkowego dla autorów zdjęć. Poza tym wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały bumerangi.

     

    Konkursowi towarzyszyły w bibliotece wystawa książek o psach oraz zajęcia literacko-plastyczne, w ramach których uczniowie:

    • dowiedzieli się, jak należy dbać o czworonoga,
    • wysłuchali piosenek o psach,
    • namalowali plakat  z kundelkiem  w roli głównej,
    • wykonali kolorowe puzzle z psami różnej rasy.
  • DZIEŃ BEZ TELEFONU

    Piątek – 25 listopada był w naszej szkole DNIEM bez TELEFONU. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Aleksandry Graban i pani Mirosławy Schulz w ten sposób chciał zwrócić uwagę, że przerwy można spędzić inaczej niż przed ekranem komórki. Do tego chcieliśmy pokazać, że komórka też może uzależniać i trzeba ograniczać jej używanie.

    W czasie przerw uczniowie grali w planszówki, twistera, rysowali, kolorowali kolorowanki, tańczyli układy taneczne a przede wszystkim współpracowali ze sobą i rozmawiali. Ten dzień połączyliśmy z Dniem Tolerancji i Dniem Życzliwości. Nie zabrakło uśmiechniętych buziek, na Drzewku Tolerancji można było zawiesić swoją opinię na temat, czym jest dla nas tolerancja.

    Uczniom ten dzień inny niż pozostałe podobał się i już poprosili o następny.

    Wszystkim dziękujemy za współpracę.

  • „Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości”

             

    Dnia 24 listopada w naszej szkole odbył się happening poświęcony szkodliwości palenia papierosów. W ramach tej akcji uczniowie obejrzeli krótkie filmy obrazujące skutki palenia tytoniu oraz wysłuchali kilku informacji dotyczących składu papierosów i dymu tytoniowego. Całemu wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez gimnazjalistów, a także poczęstunek w postaci jabłek i ciastek z owocami. Dodatkowo chętni uczniowie mogli skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.

    Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i pamiętajmy:

    „Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości”.

    Anita Smoczyńska, Małgorzata Tandecka

     

  • SPOTKANIE Z X MUZĄ

     

    Uczniowie klas: II a, II b, III a, III b gimnazjum  pod opieką pani Bożeny Osowskiej i pani Aleksandry Graban odwiedziły kino Cinema w Starogardzie Gdańskim. Obejrzały film pt. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Scenariusz filmu stworzyła J.K. Rowling, która jest autorką sagi o Harrym Potterze.

    Bohaterem filmu jest dobrotliwy chłopak, który ratuje bezbronne zwierzęta. Ale to wyjątkowe stwory, są bajkowo piękne, kolorowe, niezwykłe i czasem zabawne. Z twórcami filmu trafiliśmy za drzwi zupełnie niezwykłego, magicznego świata.

    Film bardzo nam się podobał i z chęcią polecamy go innym.

  • I MECZ MATEMATYCZNY DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    Dnia 16.11.2016r. odbył się w naszej szkole I Mecz Matematyczny dla uczniów szkoły podstawowej. Drużyną gospodarzy byli uczniowie naszej szkoły. Drużyną gości uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Nowej Cerkwi.

    Skład drużyny gospodarzy:

    1. Marta Przygocka - kapitan

    2. Julia Bukowska

    3. Paulina Kaffka

    4. Dominika Makowska

    5. Kacper Stawicki

    6. Kacper Smukała

    7. Dominik Kulpa

    8. Cezary Potulski

    9. Piotr Okuniewski

    10. Dawid Golicki

    Skład drużyny Gości:

    1. Kacper Grzybowski - kapitan

    2. Natalia Kamrowska

    3. Seweryn Radomski

    4. Natalia Dwurznik

    5. Julia Gładykowska

    6. Natalia Jażdżewska

    7. natalia Bonin

    8. Laura Kamrowska

    9. Mateusz Szwarc

    10. Jakub Kamrowski

    Wynik meczu: 15 do 21.

    Zwycięska drużyna - uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy !

  • I MECZ MATEMATYCZNY DLA GIMNAZJUM

    Dnia 14.11.2016r. odbył się w naszej szkole I Mecz Matematyczny. Drużyną gospodarzy byli uczniowie naszego gimnazjum. Drużyną gości uczniowie Publicznego Gimnazjum w Gniewie. 

    Skład drużyny gospodarzy:

    1. Michał Czechowski - kapitan

    2. Agnieszka Potapska

    3. Karol Kleinszmidt

    4. Paulina Dobrowolska

    5. Paweł Lewiński

    6. Mateusz Graban

    7. Wiktoria Krajewska

    8. Adam Libiszewski

    9. Julia Nowopolska

    10. Oksana Krzemińska

    Drużyna gośći:

    1. Dawid Rezmer - kapitan

    2. Szymon Kępiński

    3. Maciej Dworakowski

    4. Paweł Durkalec

    5. Filip Rużała

    6. Monika Ogórek

    7. Mateusz Cybura

    8. Aleksandra Klusek

    9. Mateusz Jastrzębski

    10. Natalia Zemke

    Wynik meczu: 25 do 33.

    Drużyna zwycięzka - uczniowie Publicznego Gimnazjum w Gniewie. Gratulujemy !

  • 16 listopada 2016r. (środa) odbędzie się zebranie rodziców według harmonogramu:

    - dla rodziców uczniów szkoły podstawowej (klasy I-VI) - godzina 15.30, hol górny,

    (spotkanie informacyjne: 15.30 – 17.00, zebranie rodziców: 17.00 – 18.00).

    - dla rodziców uczniów gimnazjum – godzina 17.00, hol górny

    (spotkanie informacyjne: 17.00 – 18.30, zebranie rodziców: 18.30- 19.30).

  • UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości.

    Dla klas IV-VI apel przygotowała klasa VI b z wychowawczynią panią Wiesławą Durkalec, dla uczniów gimnazjum klasa III a pod opieką pani Bożeny Talagi.

    Spotkania były wspaniałą lekcja patriotyzmu. Wierszem i piosenką występujący wspominali trudne czasy niewoli naszej ojczyzny. Przypominano utwory, w których pobrzmiewa nuta patriotyczna.

    Uczniowie klasy III a gimnazjum opowiedzieli również historię odzyskania niepodległości naszych miejsc zamieszkania.

    Z ust występujących padły też ważne słowa: „Wolność nie jest raz na zawsze dana”. I to ważne przesłanie dla nas wszystkich, w dzisiejszych czasach, kiedy świat jest bardzo niespokojny.

    Nie zabrakło hymnu narodowego. Galowym strojem, wzorową postawą podkreśliliśmy uroczyste i podniosłe apele w naszej szkole.         

  • II BIEG NIEPODLEGŁOŚCI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

    10 listopada w naszej szkole odbył się II BIEG NIEPODLEGŁOŚCI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. W symbolicznym biegu wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

    Organizatorem biegu był Samorząd Uczniowski pod opieką pani Aleksandry Graban.

     W biegu wzięło udział 64 uczestników ze szkoły podstawowej i 32 z gimnazjum. Nad bezpieczeństwem biegu czuwali nie tylko nauczyciele i pracownicy szkoły, ale także Policja.

    Startujący - wyczerpani, zmęczeni, ale szczęśliwi, że w ten sposób uczcili Święto Niepodległości, szczęśliwie dotarli do mety. Na uwagę zasługiwały również stroje zawodników, oczywiście w barwach biało-czerwonych.

    A oto tegoroczni zwycięzcy:

    SZKOŁA PODTAWOWA:

    I miejsce – Puchar Dyrektora szkoły zdobył Jakub Górski klasa VI b

    II miejsce – Maciej Mondrachowski klasa V b

    III miejsce – Łukasz Maternicki klasa V b

    Najlepszą zawodniczką wśród dziewczyn okazała się Anna Łapa z klasy IV                         

    GIMNAZJUM

    I miejsce – Puchar Dyrektora szkoły zdobył Jakub Bednarek klasa III b

    II miejsce – Arkadiusz Kozina klasa II a

    III miejsce – Michał Czechowski klasa III b

    Najlepszą zawodniczką wśród dziewczyn okazała się Aniela Słomińska  z klasy I a

    GRATULUJEMY !

    Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody. Za pomoc dziękujemy również naszemu Urzędowi Gminy, który przyczynił się do ufundowania pamiątkowych nagród dla zawodników.

  • KOTYLIONY TO JUŻ TRADYCJA NASZEJ SZKOŁY

    Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Aleksandry Graban zaprosił uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na wspólne wykonywanie okolicznościowych kotylionów.

    Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, jak co roku, uczniowie własnoręcznie wykonywali kotyliony. Uczniowie dobrze zorganizowali sobie warsztat pracy, mieli głowę pełną kreatywnych pomysłów i ochoczo zabrali się do wykonywania kotylionów. Była atmosfera skupienia, ale było też wesoło. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Powstały piękne kotyliony, które ozdobią odświętny strój podczas Dnia Niepodległości.

  • NIEĆPA 2016 i SPOTKANIE Z GWIAZDĄ

    Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomani zorganizowało kolejną akcję profilaktyczno-informacyjną na temat uzależnień pod hasłem ”NIEĆPA- NIE PIJĘ, NIE PALĘ, NIE ĆPAM”.

    Kampania jest jedną z form walki z plagą uzależnień również wśród młodych ludzi. Popularyzowane treści profilaktyczne połączone są z występami artystycznymi, aby trafiły do szerokich kręgów społeczeństwa. Nasz Urząd Gminy zakupił po raz kolejny bilety na imprezę, dzięki czemu uczniowie gimnazjum mogli wziąć w niej udział pod opieką pana Sławomira Grabalskiego, pani Aleksandry Graban, pani Elżbiety Domachowskiej i pani Heleny Cybuli. 

    Oprócz lekcji wychowawczej uczniowie naszej szkoły świetnie bawili się na koncercie Kamila Bednarka. Do domu wrócili pełni wrażeń, rozśpiewani i bardzo zadowoleni Dziękujemy. 

  • 8 LISTOPADA – DZIEŃ „ŚNIADANIE DAJE MOC”

    Wszystkie dzieci i dorośli wiedzą, ze śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. A najlepiej wiedzą o tym uczestnicy programu ŚNIADANIE DAJE MOC, u na to uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.

    W tym dniu najmłodsi uczniowie wspólnie z nauczycielami, rodzicami, dziadkami przygotowali oraz jedli smaczne i zdrowe śniadanie. W czasie zajęć edukacyjnych, nauczyciele przekazali najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Do tego nie zabrakło lekcji o pięknym i estetycznym nakrywaniu stołu i zachowaniu się podczas posiłku.

    Na stole pojawiły się pyszne warzywa, zdrowe owoce, koktajle, soki świeżo wyciskane, kolorowe kanapki.

    Na zakończenie uczniowie klas I-III poczęstowali przygotowanymi pysznościami szkolnych kolegów a także pracowników szkoły. Było naprawdę smacznie!

  • AKCJA „ZNICZ”

    Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Aleksandry Graban zorganizował akcję „Znicz”.

    Kolejna edycja naszej akcji znowu zakończyła się powodzeniem. Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na apel Samorządu Uczniowskiego i przynieśli wiele zniczy, które następnie trafiły na cmentarze naszej gminy, na groby tych, o których nikt nie pamięta... Nie zapomnieliśmy również zapalić zniczy na nagrobkach byłych uczniów naszej szkoły, których życie tak przedwcześnie zgasło...

    Dar Pamięci o zmarłych to nasz obowiązek. 1 listopada to wyjątkowy dzień wspomnień, smutku, melancholii i zadumy. Nasi zmarli zasłużyli na miejsce w naszych sercach.

    „SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ”

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć