• SŁODKA PRZYGODA Z PĄCZKIEM NA JĘZYKU POLSKIM

    Klasy IV b i V b w Tłusty Czwartek wraz z p. Aleksandrą Graban postanowiły uczcić lekcje języka polskiego „spotkaniem” z pączkiem. Było nie tylko słodko, ale też wesoło.

    Tłusty czwartek zwiastuje koniec karnawału i zbliżający się czas postu, czas również wstrzemięźliwości od niektórych pokarmów. Dlatego w ten Tłusty Czwartek nie liczymy kalorii.

    U nas na Kociewiu oprócz pączków piecze się też faworki, zwane chruścikami.

    Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

    Na lekcji języka polskiego odmienialiśmy pączki przez przypadki, opisywaliśmy je, albo zamienialiśmy jedno słowo w tytułach filmów i książek na słowo „pączek” i powstawał nowy, zabawny tytuł, np. „Władca pączka”.

  • W FERIE ZIMOWE BĄDŹ BEZPIECZNY !

    Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, szkolnych problemów, wysiłku umysłowego,  to czas zasłużonego odpoczynku. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych, w domu, w czasie korzystania z Internetu:

    1. Uprawiaj sporty zimowe  tylko w bezpiecznych miejscach!

    2. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

    3. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!

    5. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt,

    7. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!

    8. Nie otwieraj drzwi nieznajomym!

    9.  W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem, komputerem, telefonem!

    10.   W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!

    11. Pamiętaj o telefonie alarmowym 112 w razie kłopotów!

    12.  Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

    13. W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!!

  • Konkurs ,,Moje ferie z książką” dla klas I-VIII i III gimnazjum

      

      

    Biblioteka szkolna zaprasza

    do udziału w konkursie czytelniczym

    „Moje ferie z książką”:

    • przyjdź do biblioteki szkolnej,
    • wypożycz na ferie co najmniej 1 książkę,
    • przeczytaj ją i oddaj do biblioteki najpóźniej do 28 lutego 2019 r.,
    • wykonaj jedno dodatkowe zadanie (do wyboru):
    • narysuj ilustrację do książki,
    • napisz krótką recenzję zachęcającą do przeczytania jej przez rówieśników (od 5 do 10 zdań),
    • zrób ciekawe zdjęcie z wypożyczoną i przeczytaną książką.

    Nagrody – niespodzianki czekają na Ciebie!

    Zdjęcia do do konkursu można przynieść do biblioteki lub przesłać na e-mail: aucia3@wp.pl

  • BEZPIECZNE FERIE

    Przed feriami spotkaliśmy się z policjantem, który zrealizował z nami pogadankę na temat naszego bezpieczeństwa w czasie nadchodzących ferii. Rozmawialiśmy o bezpiecznych zabawach na śniegu, lodzie, zachowaniu w domu, kiedy jesteśmy sami, bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

    Teraz czas na wypoczynek.

  • HEJT JEST SŁABY

    Tuż przed feriami z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Aleksandry  Graban zorganizowaliśmy mini warsztaty na temat „HEJT JEST SŁABY”. W czasie spotkania Zarządu SU doszliśmy do wniosku, że o trudnych sprawach czasem łatwiej rozmawia się z rówieśnikami. Wspólnie przygotowaliśmy scenariusz, korzystając ze strony Narzędownik Edukacyjny, który dotyczył problemu przemocy w Internecie. I tak Olimpia Bonin, Magda Gregorkiewicz, Kamila Jankowska, Marta Przygocka, Julia Cherek, Oksana Krzemińska przeprowadziły mini warsztaty w klasach od II do VI SP.  

    Rozmawiały z koleżankami i kolegami o przemocy, cyberprzemocy. Redagowały słownik miłych słów, projektowały plakaty, hasła  na temat mowy nienawiści. Pracowały w grupach, prowadziły burze mózgów, wywoływały dyskusję. Na koniec wręczyły koleżankom i kolegom zasady antyhejtowe.

    Niewątpliwie zaletą tych spotkań był właśnie fakt, że uczniowie mogli porozmawiać o trudnych sprawach ze swoimi rówieśnikami. Sprzyjało to otwartości wypowiedzi, większej śmiałości.

    Mamy też nadzieję, że koleżanki i koledzy wezmą sobie do serca sprawy poruszane na warsztacie i będą bardziej ostrożni, poruszając się po Internecie.

  • PROJEKT KODER JUNIOR DLA KLAS I-III - KOLEJNE ZAJĘCIA

  • Wielka Liga Czytelników 2018/2019 – podsumowanie

    "Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji"

    I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie"

     

    Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.

    Na czym polegał konkurs?


          Uczniowie naszej szkoły w ciągu niespełna 3 miesięcy (6 listopada 2018r. – 21 stycznia 2019r.) wypożyczali w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej i odbierali do nich pytania. Testy rozwiązywali w domu, podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki, gdzie były oceniane. Za 80 i więcej zdobytych punktów (na 100 możliwych) uczestnicy zdobywali zaliczenia/sprawności.

    Ci, którzy zdobyli 6 lub więcej sprawności,

    • 9 uczniów z kl. I-IV,
    • 8 uczniów z kl. V- VIII,

    wzięli udział w szkolnym teście kwalifikacyjnym do etapu powiatowego.

    Z niego najwięcej punktów w kategorii klas I – IV zdobyli:

    • Marta Domert /kl.IIb/ = 98 pkt.*
    • Filip Topczyński /kl.IVb/ = 98 pkt. *
    • Marta Dembicka /kl.I/ = 96 pkt.
    • Lena Lisewska /kl.IIb/ = 94 pkt.*

    * Uczniowie ci wezmą udział w etapie powiatowym, który odbędzie się 28 lutego 2019rw Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej, filia Tczew.

    Natomiast  uczniowie z klas V-VIII otrzymali:

    • Patryk Łapa /kl.Va/ = 76 pkt.
    • Anna Łapa /kl.VI/ = 75 pkt.
    • Martyna Falgowska /kl.VIIb/ = 69 pkt.

     

    Niestety, z tej kategorii wiekowej nikt nie awansował do etapu powiatowego, gdyż trzeba było zdobyć 80 pkt.

     

    Wszyscy uczniowie spisali się na medal.  Możemy być z nich dumni oraz pełni podziwu za ich trud i wytrwałość.

    Uczniowie z klas I-IV, którzy przeczytali największą liczbę książek:

    • Marta Dembicka, /kl.I/ = 14
    • Agata Łapa /kl.III/ = 8
    • Filip Topczyński,/kl.IVb/ = 7

     

    Uczniowie z klas V-VIII, którzy przeczytali największą liczbę książek:

     

    • Oliwia Dubiela /kl.Vb/ = 10
    • Julia Urbańska / kl.VI/ = 8
    • Anna Łapa /kl.VI/  = 7

     

    Wszystkich uczestników konkursu (9 uczniów z klas I - IV i 11 z klas V - VII) uhonorowano pamiątkowymi dyplomami, a zwycięzców nagrodami ufundowanymi przez bibliotekę szkolną, wręczonymi podczas imprezy czytelniczej ,,Dzień Czekolady”.

    Opiekunki konkursu/bibliotekarki:

    Aurelia Zawiszewska

                                                                                                                                                                            Anna Dembicka

  • ,,Dzień Czekolady”  dla uczestników konkursu ,,Wielka Liga Czytelników”.

     

    Zwycięzcy testu kwalifikacyjnego w kategorii klas I-IV. Będą reprezentować szkołę na etapie powiatowym. Brawo!

    Zwicięzcy testu kwalifikacyjnego w kategorii klas V-VIII. Brawo!

  • WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

    Wyniki testu kwalifikacyjnego dla klas 1-4 i 5-8.

     

     

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     

  • PODSUMOWANIE I SEMESTRU

    ZESTAWIENIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZNEJ

    W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    KLASA IVA

    Julia Więckowska- 5,18 

    Roksana Szczeblewska- 5,09 

    Martyna Gliniecka- 5,0 

    Jakub Libiszewski -4,9 

    Wojciech Grochowski- 4,81 

    Dagmara Szczeblewska -4,81 

    Nataniel Szwarc- 4,81 

    Kacper Fuhrman - 4,54 

    Cezary Jamrowski - 4,54 


    KLASA IVB

    Topczyński Filip - 5,18 

    Słomski Maksymilian - 5,09 

    Muszyńska Marta - 5,09 

    Maślanka Jakub - 5,09 

    Boldt Filip - 5,09 

    Andrzejewska Anna - 5,00 

    Najda Aleksander - 5,0 

    Balewski Maciej - 4,91 

    Kotowska Weronika - 4,82 

    Tkaczyk Lena - 4,64 


    KLASA VA

    Amelia Balewska - 4,92 

    Natasza Klofczyńska - 4,92 

    Patryk Łapa - 4,75 

    Dawid Kruk - 4,58 


    KLASA VB

     Nicole Lemka - 5,16

     Zuzanna Szwarc- 5,16

     Zuzanna Bielińska - 5,08

    Oliwia Kinowska- 5,0

    Marika Perczyńska - 5,0

    Krystian Biały - 4,91

    Magdalena Czarnotta- 4,75


    KLAS VI

    Dawid Golicki - 5,45

    Anna Łapa - 5,18

    Katarzyna Dziedzińska - 4,9

    Julia Urbańska - 4,9

    Bartosz Kowalski - 4,63

    Justyna Andrzejewska - 4,54

    Sebastian Loda - 4,54


    KLASA VIIA

    Dominik Kulpa-5,29 

    Marta Przygocka - 4,93 

    Julia Cherek - 4,57 

    KLASA VIIB

    Fabian Cylka - 5,21 

    Nikola Parka - 4,57 


    KLASA VIIIA

    Oliwier Szczeblewski -4,64

    Agata Muszyńska -4,57


    KLASA VIIIB

    Dominika Makowska -4,57


    UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ

    Maciej Fieducik 4a

    Dagmara Szczeblewska 4a

    Roksana Szczeblewska 4a

    Marta Muszyńska 4b

    Maksymilian Słomski 4b

    Filip Topczyński 4b

    Patryk Łapa 5a

    Daniel Nalinski 5a

    Marcel Nawrocki 5a

    Kamila Parka 5a

    Amelia Kirschenstein 5b

    Bartek Kowalski 6a

    Sebastian Loda 6a

    Anna Łapa 6a

    Weronika Bandźmiera 6a

    Seweryn Cieślikowski 6a

    Szymon Dytrych 6a

    Oliwia Narloch 7a

    Cezary Potulski 7a

    Martyna Falgowska 7b

    Marlena Kotowska 7b

    Marzena Kotowska 7b

    Nikola Parka 7b

    Justyna Chrzonowska 8a

    Piotr Libiszewski 8a

    Nataniel Mucharski 8a

    Oliwier Szczeblewski 8a

    Karolina Wyszomirska 8a

    Ilona Cieślikowska 8b

    Łukasz Gering 8b

    Kacper Smukała 8b

    Oliwia Szynszecka 8b


     

    ZESTAWIENIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZNEJ

    W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

    GIMNAZJUM

    KLASA IIIA

    Oksana Krzemińska - 4,87

    Artur Guziński - 4,68


    KLASA IIIB

    Magdalena Gregorkiewicz - 4,87

    Wiktoria Szynszecka- 4,87

    Wiktor Tkaczyk - 4,68


    UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ

    Piotr Czarnecki 3A

    Artur Guziński 3A

    Hanna Kowalska 3A

    Kacper Malachowski 3A


     

  • DRODZY UCZNIOWIE

    Nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologicznej ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Zachęcamy do aktywnego udziału w zbiórce, gdyż to od Was w dużym stopniu bedzie zależał jej sukces.

    Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. A. Smoczyńska.

  • SEGREGACJA I WYWÓZ ŚMIECI - WARSZTATY

    Warsztaty poświęcone segregacji odpadów poprowadziła pani Eliza Borecka - Sobczak

  • ZWYCIĘZCY KONKURSU ,,ŚWIĄTECZNE DRZEWKO CZYTELNICTWA"

      

  • Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzą

    DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE, PRACOWNICY ADMINISTRACJI I OBSŁUGI ORAZ UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY

  • APELE I KLASOWE SPOTKANIA OPŁATKOWE

    Ostatni dzień przed przerwą świąteczną jest w szkole szczególny. Tego dnia spotykamy się w klasach na opłatku. Śpiewamy kolędy, dzielimy się opłatkiem, jemy smaczne pierniczki, opowiadamy o zwyczajach świątecznych w naszych domach. Pięknie ubrani, uśmiechnięci składamy sobie wzajemnie życzenia. I nagle odchodzą na bok waśnie, problemy, zawirowania. Jest magicznie.

  • SZKOŁA ZACZAROWANA ŚWIĘTAMI

    W związku ze zbliżającymi się świętami nasza szkoła jest jak zaczarowana.

    Pojawiły się piękne dekoracje, cudownie udekorowane choinki, elementy świąteczne. W  takich okolicznościach i nauka przyjemniejsza.

  • NIEZWYKŁA MOC BOŻEGO NARODZENIA

    W czasie przygotowań do Bożego Narodzenia, wzmożonych zakupów, porządków, pakowania prezentów powinien być czas na zatrzymanie się, na zrobienie czegoś dobrego.

    Za co kochamy te święta?  Właśnie za ich niezwykłą moc, moc pomagania, godzenia się, wybaczania, możliwość spędzenia miłych chwil z rodziną. Niestety nie każdemu jest to dane.

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie w tym szczególnym czasie nie myślą tylko o sobie.

    Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Aleksandry Graban przygotował program artystyczny o tematyce świątecznej: o pięknych naszych tradycjach, o  kolędzie, o pasterce, o dzieleniu się opłatkiem, strojeniu choinki. Nie zabrakło kolęd, życzeń.

    Program ten /po raz piąty / zaprezentowaliśmy na wigilii gminnej w Lipiej Górze dla seniorów, którzy już stracili swoją druga połowę.

    Oprócz tego gościliśmy w Domach Pomocy Społecznej w Bielawkach i w Rudnie.

    Wspólnie wprowadziliśmy się w nastrój tych niezwykłych świąt, które coraz bliżej.

    Mamy poczucie, ze zrobiliśmy coś dobrego.  Przyjemnie zrobiło się nam na sercu. Warto pamiętać szczególnie teraz o swoich bliźnich.

    Wszędzie czekały na nas słodkie niespodzianki, za które bardzo dziękujemy.

  • Szkolna Szlachetna Paczka

    Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. A. Graban i M. Schultz przez 3 tygodnie zbierał  artykuły spożywcze i środki chemiczne. 

    Od lat współpracujemy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Paczki, które robimy z zebranych produktów trafiają do kilku samotnych z terenu naszej gminy.

    Wręczają je uczniowie naszej szkoły. I wiemy, że sprawiają one odwiedzanym mnóstwo radości a nawet wzruszeń.

    WSZYSTKIM DARCZYŃCOM,ZARÓWNO UCZNIOM, RODZICOM JAKI NAUCZYCIELOM Z CAŁEGO SERCA BARDZO DZIĘKUJEMY.

  • WZRUSZAJĄCA WIGILIA

    Po raz piąty uczniowie naszej szkoły po opieką p. Aleksandry Graban  wystąpili w czasie wigilii dla samotnych z terenu naszej gminy w  świetlicy w Lipiej Górze. Recytowali wiersze, opowiadali o tradycjach świątecznych.

    I oczywiście śpiewali kolędy, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

    Spotkaniu towarzyszył nastrój typowo świąteczny, wspólne rozmowy, wzruszenie. Święta to trudny czas szczególnie dla tych, którzy zostali sami, bo ich druga połowa zmarła. Tym bardziej jest nam miło, że możemy chociaż na chwilę wywołać uśmiech w sercu drugiego człowieka.

    Na koniec poczęstowaliśmy się pysznym ciastem. I w ten sposób poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć