• WARSZTATY DEBATOWANIA PO OKSFORDZKU

    Dnia 17 grudnia 2018r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty debatowania po oksfordzku. Wzięli w nich udział uczniowie klas III gimnazjum.

    Gimnazjaliści najpierw poznali zasady przebiegu debaty, następnie spróbowali swoich sił w części praktycznej – w debacie na temat: ,,Internet – wróg czy sprzymierzeniec?”.

    Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Drabka, a warsztaty przeprowadził Konrad Mania – student prawa i rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Pelplin.

  • ŚWIĄTECZNY JARMARK ROZMAITOŚCI

    14 GRUDNIA SAMORZĄD UCZNIOWSKI POD KIERUNKIEM PANI ALEKSANDRY GRABAN ZORGANIZOWAŁ  II ŚWIĄTECZNY JARMARK ROZMAITOŚCI .

    W czasie spotkania dekorowaliśmy pierniki, słuchaliśmy świątecznych piosenek, wykonywaliśmy dekoracje świąteczne, udekorowaliśmy hol, robiliśmy bałwanki ze skarpetek oraz mogliśmy kupić pyszne ciasto.

    BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM, KTÓRZY ODPOWIEDZIELI NA NASZĄ AKCJĘ. BYŁO PYSZNIE!

    Naprawdę poczuliśmy magię świąt.

  • ZAGADKA W NAGRODĘ CZY NAGRODA NA ZAGADKĘ

    Klasa V b na zakończenie klasy IV otrzymała nagrodę Rady Rodziców za najwyższą średnią.

    Początek roku, nowe obowiązki sprawiły, że odkładaliśmy realizację nagrody.

    W końcu ustaliliśmy, że wybierzemy się do ESCAPE ROOM do Tczewa. Już samą przygodą była jazda pociągiem, bo przecież niecodziennie nam się to zdarza.

    Na miejscu czekało nas moc niespodzianek, przemiła pani, która wtajemniczyła nas na czym polega zabawa w Escape Room i tajemnicze pokoje.

    W środku nie było tak łatwo, ale moc emocji, wrażeń a nawet odrobina stresu sprawiły, że poradziliśmy sobie z zagadkami i mogliśmy wyjść z pokoju zagadek. Uf, bo już się baliśmy, że święta tam spędzimy.

    Oczywiście nie mogliśmy odmówić sobie wypadu na smaczną pizzę.

    Ustaliliśmy, że jeszcze tam wrócimy i zamienimy się grupami, żeby każdy poznał wszystkie pokoje zagadek.   

  • PROJEKT KODER JUNIOR DLA KLAS I-III

  • MIKOŁAJKI, MIKOŁAJKI

    MIKOŁAJKI to świetny czas na spędzenie w szkole czasu inaczej niż zwykle. Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do „promocji” – mikołajkowa czapka zwalnia z odpytywania.

     Klasy I- IV odwiedziła Pani Mikołajowa z Mikołajem. Maluchy opowiadały o Mikołaju, czytały historie o nim, tańczyły, rysowały wymarzone prezenty oraz pozowały do zdjęć.

     To były też chwile wzruszające, ponieważ wśród wielu życzeń do Mikołaja znalazły się takie, które wywoływały łezkę w oku np. zdrowa rodzina, powrót taty do domu.

    Wierzymy, że zaczarowaliśmy tak ten Mikołajkowy czas, ze wszystkie życzenia się spełnią.

  • W dniu 05.12.2018r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza dla uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej oraz trzecich Gimnazjum. Uczniowie, odwiedzili firmę ELMOT w miejscowości Kopytkowo, znaną z budowy nowoczesnych modułowych domów pasywnych. W trakcie wycieczki, młodzież poznała zasady funkcjonowania i organizacji pracy w firmie. Dla uczniów przygotowano zwiedzanie poszczególnych działów i procesów produkcyjnych. Udział w terenowych zajęć doradztwa zawodowego z pewnością  przyczyni się do podjęcia przez młodzież właściwych decyzji zawodowych.

    Opiekun wycieczki Pedagog szkolny Słwomir Grabalski

  • Turniej Piłki siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP w Pelplinie klas VII

  • Wycieczka do Jumpcity

    05.12.2018

  • INFORMACJE DLA RODZICÓW

    1. Spotkanie rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum i ósmych z pedagogiem szkolnym panem Sławomirem Grabalskim - 04.12.2018r. /wtorek/ godzina 15.30 w świetlicy szkoły.
    2. Zebranie rodziców - 04.12.2018r. /wtorek/, godzina 16.00-17.30.
  • ANDRZEJKOWE ZABAWY

  • Świąteczne Drzewko Czytelnictwa

    Z apraszamy uczniów klas I-IV

    do udziału w świątecznym konkursie czytelniczym.

     

    1. Wypożycz z biblioteki szkolnej książkę.

    2. Przeczytaj ją.

    3. Napisz na świątecznej bombce:

    • autora i tytuł przeczytanej książki,
    • swoje imię, nazwisko i klasę.

    4. Zawieś bombkę na choince w bibliotece:

    • uczniowie klasy I – bombki żółte,
    • uczniowie klasy II a – bombki czerwone,
    • uczniowie klasy II b  – bombki zielone,
    • uczniowie klasy III – bombki niebieskie,
    • uczniowie klasy IV a – bombki różowe,
    • uczniowie klasy IV b – bombki pomarańczowe.

     

    Zabawa potrwa od 3 do 20 grudnia 2018 roku.

    Zwycięzcy z poszczególnych klas otrzymają atrakcyjne nagrody 

  • Z ŻYCIA SZKOŁY

    NIEĆPA

    Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Morzeszczyna wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym „NIEĆPA 2019”. Ma ono na celu promocję życia bez uzależnień. W tym roku spotkanie odbyło się w Hali ERGO ARENA w Gdańsku. Corocznym spotkaniom NIEĆPY towarzyszy hasło: " NIE PALĘ , NIE PIJĘ , NIE ĆPAM".

    Oprócz tego młodzież miło spędziła czas na koncercie zespołu „Na 100%” oraz Ewy Farny.

  • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

    W dniu 30.11.2018r. w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty profilaktyczne na temat: ,,Alkohol-uzależnienie i profilaktyka’’ dla klas III Gimnazjum oraz ,,Motywowanie do nauki’’ dla klas VIII Szkoły Podstawowej. Firma realizująca warsztaty  PSYCHO – POSITIVE to psycholodzy współpracujący z naszą placówką od dłuższego czasu. Celem zajęć było uświadomienie młodzieży jakim zagrożeniem jest spożywanie alkoholu. Natomiast warsztaty dotyczące motywowania do nauki pokazały, iż warto się uczyć, dokształcać i rozwijać pasje, ponieważ nauka i praca są w życiu człowieka wartościami nadrzędnymi. Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i przemyślanych decyzji w przyszłości.

    Osoba odpowiedzialna za organizację: Pedagog szkolny Sławomir Grabalski

  • ZDROWE ŚNIADANIE KLAS I-III

  • VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

    Dnia 19 listopada odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Dziedzińska, Dawid Golicki oraz Bartek Kowalski, którzy na zamku w Gniewie rozwiązywali szereg zadań o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Zmagania były niemałe, ale wszyscy świetnie się bawili.

  • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

    W dniu 16.11.2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat ,,SZKODLIWOŚĆ PALENIA PAPIEROSÓW ORAZ E-PAPIEROSÓW’’. Psycholodzy z firmy PSYCHO – POSITIVE po raz kolejny przeprowadzali profesjonalne i ciekawe warsztaty dla naszych uczniów. Zdobyte informacje o nikotynizmie z pewnością przyczynią się do większej wiedzy na temat zagrożeń, jakimi są papierosy i e-papierosy.

    Osoba odpowiedzialna za organizację: Pedagog szkolny Sławomir Grabalski 

  • Trzymaj formę

    Realizując cele Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę” w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej, klasy IV-VIII postanowiły zorganizować zdrowe, drugie śniadanie. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali pełnowartościowy posiłek, składający się z kanapek, przekąsek i witaminowych koktajli.

    Wspólne śniadanie stwarza możliwość integracji uczniów, jest okazją do skutecznej edukacji żywieniowej oraz tworzenia dobrych wzorców, a także uczy dzieci dzielenia się posiłkiem z rówieśnikami.

    Życzymy Wszystkim SMACZNEGO

  • Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu

    14  listopada 2018 roku w MBP w Pelplinie odbył się VI finał Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Julia Więckowska, Marika Perczyńska, Dawid Golicki i Fabian Cylka. Wszyscy wypadli znakomicie, jednak jury postanowiło nagrodzić Dawida Golickiego, przyznając mu III miejsce w jego kategorii wiekowej. Gratulujemy!

  • ŻYCZENIA DLA POLSKI

    DYREKCJA SZKOŁY, NAUCZYCIELE, PRACOWNICY ORAZ UCZNIOWIE ŻYCZĄ WSZYSTKIM PIĘKNEGO ŚWIĘTOWANIA 100-NEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

    PRZEŻYWAJMY TE NIECODZIENNE DNI W PRZYJAŹNI, ZGODZIE. CIESZMY SIĘ WOLNĄ I NIEZWYKLE  RÓŻNORODNĄ OJCZYZNĄ. ZACHWYCAJMY JEJ PRZYRODĄ.

    ŻYJMY DLA POLSKI NAJPIĘKNIEJ JAK POTRAFIMY.

    BO TO WŁAŚNIE DLA CIEBIE POLSKO WARTO UCZYĆ SIĘ I PRACOWAĆ.

    POZDRAWIAMY Z MORZESZCZYNA

  • Co wiesz o Polsce?

    9 listopada uczniowie klas I-III wzięli czynny udział w szkolnych obchodach z okazji Święta Niepodległości. Najpierw uczestniczyli w apelu, przygotowanym przez uczniów prawie wszystkich klas. Następnie każda z klas I-III miała za zadanie ułożyć z części i pokolorować dużych rozmiarów obrazy związane z Polską oraz rozkodować symbole narodowe. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną umiejętnością współpracy w grupie i zdolnościami plastycznymi. Potem dołączyli do reszty uczniów naszej szkoły, którzy zebrani byli na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, odśpiewując hymn Polski. Na zakończenie klasa III musiała wykazać się wiedzą, rozwiązując quiz „Co wiesz o Polsce?”.

     Zwycięzcami zostali:
    1 - miejsce zdobył Błażej Kaliszewski
    2 -  Kamil Brzoskowski i Denis Otlewski
    3 - Cezary Chyła

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć