• Cytat naszego patrona na kwiecień

    „Rozumny wychowawca nie dąsa się, że nie rozumie dziecka, ale rozmyśla, poszukuje, wypytuje dzieci.”

                                                                                                       Janusz Korczak

     

    Myśli Korczaka dotyczące szkoły wiążą się z refleksją o najwyższym celu edukacji szkolnej. Jest nim dążenie do pełni rozwoju osobowości dziecka, do wychowania człowieka mądrego. Dziecko wymaga troski, ale jednocześnie jest dla swojego wychowawcy nauczycielem i mistrzem. Dzięki dziecku pedagog także się uczy — doskonali swój warsztat, lepiej poznaje samego siebie. Ponosząc i podejmując odpowiedzialność za uczniów, nauczyciel jest jednocześnie odpowiedzialny przed uczniami ze swej za nich odpowiedzialności. Oznacza to,
    że musi poprawnie odczytać apel dziecka (mowę jego twarzy, jego emocje) oraz musi umieć zdać sprawę uczniom — ale również sobie — z tego swojego rozumienia ich prośby; musi umieć wytłumaczyć uczniom, dlaczego to postępowanie w danej sytuacji uważa za słuszne, a inne za złe.

  • Informacja

    Opłata za obiady w kwietniu - 100 zł

    Herbata 5 zł

    Płatne do 10 dnia każdego miesiąca

    Opłatę za posiłki wnosi się na rachunek BS Skórcz 86 8342 0009 2011 5342 2000 0002 podając dane dziecka: imię, nazwisko i klasę (oddział przedszkolny).

     

    Jadłospis od dnia   03.04-05.04.2024.pdf

  • KONKURS PLASTYCZNY - OZDOBA WIELKANOCNA 

    Grupy przedszkolne oraz uczniowie klasy III wykonali prace na konkurs plastyczny - OZDOBA WIELKANOCNA ogłoszony przez Bibliotekę - Ośrodek Kultury w Morzeszczynie. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 22 marca 2024 r. 

  • Konkurs o Patronie Januszu Korczaku

    15 marca odbył się konkurs o Patronie, w którym wzięło udział 47 uczniów naszej szkoły.

    Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Zadaniem uczniów kl. I i II było wykonanie ilustracji do dowolnej książki Janusza Korczaka.

    Wyniki konkursu:

    1. Hania Topczyńska,
    2. Maja Muszyńska,
    3. Wiktor Górski.

                Wyróżnienie otrzymali:

    1. Lena Reszka,
    2. Ksawery Kilian.

    Uczniowie kl. III i IV wykonywali zakładki do książek, których głównym elementem miało być motto Janusza Korczaka. W tym przedziale wiekowym wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienie.

    Młodzież kl. V i VII przystąpiła do rozwiązania zadań konkursowych dotyczących życia i twórczości Patrona.

    Wyniki konkursu:

    1. Patrycja Grucza
    2. Agata Czerska,
    3. Szymon Kaliszewski

     Wyróżnienie otrzymały:

    1. Kornelia Czerska,
    2. Laura Słomska.

    Chciałabym bardzo podziękować pani Dyrektor za okazaną pomoc przy organizacji konkursu, a wszystkim uczniom dziękuję za bardzo dużą wiedzę na temat swojego Patrona.

     

    Zdzisława Lichnerowicz   

    bibliotekarz szkoły

  • Życzenia

  • SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE – PRAWIDŁOWA HIGIENA JAMY USTNEJ

    W ramach realizowanego projektu Szkoły Promującej Zdrowie oraz niedawno obchodzonego Światowego Dnia Zdrowej Jamy Ustnej odbył się apel dla klas I-VIII. Podczas prezentacji zagadnień związanych z: prawidłowym wyborem szczoteczki, odpowiedniej pasty, techniki prawidłowego czyszczenia zębów oraz kiedy należy odwiedzić gabinet dentystyczny. Zwrócono też uwagę na dodatkowe czynności higieniczne takie jak: czyszczenie języka oraz używanie nici dentystycznej. Wszystkie tematy z pewnością przyczyną się do powiększenia wiedzy w temacie zdrowych zębów i odpowiedniej higieny jamy ustnej. Prawidłowy stan uzębienia wpływa nie tylko na lepsze samopoczucie, ale także pozwala na spożywanie pokarmów bez bólu i dyskomfortu, pozytywnie wpływa na cały organizm.

  • WIADOMOŚCI SPORTOWE

    Dnia 20 marca w Miłobądzu zostaliśmy MISTRZAMI Powiatu Tczewskiego w Piłce Siatkowej „2”  chłopców. W drodze do zwycięstwa pokonaliśmy zespoły z SP 1 Gniew, SP Miłobądz, a w finale spotkaliśmy się z SP Pelplin.

    Skład zwycięskiego zespołu:

    1. Jakub Dreczko
    2. Mateusz Kłos
    3. Yarosław Tarasiuk
    4. Miłosz Tomaszewski
    5. Adrian Kulczyński
    6. Karol Miklasiewicz

    Ze sportowym pozdrowieniem

    Patrycjusz Bogdanowicz

  • Szalony wiosenny tydzień

    Ubiegły tydzień w naszej był pełen wrażeń i humoru, a to wszystko za sprawą pięciu tematycznych dni. Każdego dnia był inny temat przewodni: poniedziałek był dniem bez plecaka. Wyobraźnia naszych uczniów czym można zastąpić tradycyjny szkolny plecak nie miała granic.. odkurzacz, walizka, miska, torba na wędki, skrzynka na narzędzia i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Śmiechu było co niemiara! Wtorek był dniem „na opak”, tego dnia nikt się nie dziwił jeżeli na szkolnym korytarzu spotkał koleżankę albo kolegę w bluzie ubranej na lewą stronę. Środa to dzień żaby, a jak na żaby przystało musiało być zielono! W czwartek na znak naszej solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa ubraliśmy skarpetki nie do pary. Ostatni dzień naszego szalonego tematycznego tygodnia, czyli piątek był dniem szalonej fryzury! I tutaj należałoby napisać coś więcej, bo zaangażowanie uczniów i rodziców w przygotowanie fryzur było na 100%. Poświęcenie uczennic, które na głowie dźwigały prawdziwe dzieła sztuki! Żadne słowa nie opiszą tego co się działo i jaka panowała atmosfera w naszej szkole w minionym tygodniu, dlatego zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z całego tygodnia, żeby choć w małym stopniu poczuć klimat tamtych dni!

    Z pozdrowieniami – Opiekunowie SU

  • Informacja

    Jadłospis od dnia 25.03-27.03.2024.pdf

  • WIOSENNY POKAZ MODY W PRZEDSZKOLU

  • Puk, puk, puk...kto tam? - WIOSNA!

    21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Dzień ten w naszej szkole był szczególnie radosny i kolorowy. Przewodnim kolorem w tym dniu był zielony i jego odcienie. Dzieci wyglądały tego dnia naprawdę bardzo wiosennie. Żegnanie zimy i witanie wiosny to piękny zwyczaj związany z miłymi przeżyciami. Przyjście nowej pory roku Wiosny jest doskonałą okazją do tego by uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie za sobą budząca się do życia przyroda. Choć pogoda tego dnia nie dopisała, to wcale nam nie przeszkodziło radośnie maszerować w barwnym, wiosennym korowodzie z balonami, wiankami i wiosennymi ozdobami oraz z instrumentami, i wspólnym śpiewem przez szkolne korytarze, zaglądaliśmy do każdej sali lekcyjnej na czele którego widniał napis WIOSNA!

    Było wesoło, kolorowo i głośno - zima się przestraszyła i wróci dopiero za rok!

    Uczniowie klas I-III z wychowawczyniami

  • "ODDECH JEST SUPER, JEST MOJĄ SIŁĄ"

    Nasze przedszkole bierze udział w OGÓLNOPOLSKIM TYGODNIU UWAŻNOŚCI "ODDECH JEST SUPER, JEST MOJĄ SIŁĄ"

  • Spotkanie ze zwierzętami w klasie 1b

    Dzisiaj naszą klasę odwiedzili niesamowici goście. Były to małe króliczki naszej koleżanki z klasy Oli Górskiej. Celem spotkania bylo zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnacji tych miłych zwierząt. Dzieci mogły rownież nakarmić króliczki ich przysmakami oraz je pogłaskać. Podczas spotkania dzieci uczyły się rownież empatii do zwierząt, której na szczęście u naszych uczniów nie brakuje. Dzieci były zachwycone możliwością obcowania z króliczkami.

    Katarzyna Budzelewska

  • TYDZIEŃ ZABAW

  • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH I EKSPERYMENTÓW!

    Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu. Zapewniają dobrą zabawę i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale także rozwijają wyobraźnię oraz uczą przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Mając na względzie powyższe walory w czwartek 14 marca urządziliśmy w klasie  dzień gier planszowych i eksperymentów. Eksperymentowaliśmy z lusterkami, latarką i zobaczyliśmy wybuch wulkanu. Była to wspaniała okazja edukowania, integrowania i przede wszystkim dobrej zabawy. Ćwiczyliśmy logiczne myślenie, zdrową rywalizację czyli umiejętność wygrywania jak i przegrywania. To był bardzo radosny dzień! Wszyscy świetnie się bawiliśmy!

    Gabriela Król 

  • Każde dziecko jest uzdolnione

    Zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej są doskonałym sposobem na rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci. Czynią je nie tylko wrażliwymi odbiorcami sztuki, ale też jej twórcami. Uczniowie poznają różne techniki plastyczne i uczą się wykorzystywania materiałów plastycznych z recyklingu (karton z opakowań, wytłoczki od jajek, stare podręczniki szkolne itp. Chętnych do twórczego spędzania czasu nie brakuje. Tym razem dzieci przygotowywały dekoracje wiosenne i wielkanocne.

    Opiekunowie świetlicy

  • Informacja

    Jadłospis od dnia 18.03-22.03.2024.pdf

  • WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

    W dniach 13 i 14 marca klasy pierwsze odwiedziły Dawne opactwo cysterskie w Pelplinie. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Jak powstał druk, czyli zabawa z ruchomą czcionką”. Podczas zajęć wysłuchały opowieści o rewolucji w rozwoju pisma, czyli zastosowaniu ruchomej czcionki w druku przez drukarza Jana Gutenberga. Uczniowie mieli okazję poznać dawne techniki druku poprzez samodzielne składanie czcionki w prowadnicy i drukowanie z użyciem prasy Mistrza Moguncji. Zajęcia zorganizowane były na terenie dawnego opactwa cysterskiego i Muzeum Diecezjalnego, gdzie znajduje się  jedyny w Polsce egzemplarz Biblii Jana Gutenberga.

  • Język polski na Olimpie

    Uczniowie klas 5A  podczas lekcji języka polskiego przenieśli się do Grecji na górę Olimp, która według wierzeń starożytnych Greków była siedzibą bogów. Przebrali się w charakterystyczne dla wylosowanych postaci stroje, a w rękach trzymali atrybuty bogów. Poza tym każda z postaci krótko przedstawiła swoją historię zgodną z wiedzą z zakresu mitologii greckiej. Bezkonkurencyjna  w tym zadaniu okazała się Agata Gębarowska, która odgrywała postać Apolla.

    Oprócz Apolla na spotkaniu Bogów  byli:

    Zeus – Szymon Nogga

    Hestia – Amelka Pozorska

    Hades – Michalina Reszke

    Persefona – Majka Wyszomierska

    Hefajstos- Liliana Reszka

    Hera – Julka Pyrkowska

    Rea – Majka Boldt

    Hermes – Marta Dobrowolska

    Posejdon – Jarek Tarasiuk

    Demeter – Szymon Kaliszewski

    Ares – Miłosz Tomaszewski

    Afrodyta – Amelka Szulz

    Atena – Laura Słomska

    Po prezentacjach odbyła się uczta Bogów. Nie zabrakło egzotycznych owoców, greckiej sałatki i oczywiście oliwek – zielonych i czarnych. Piliśmy słodki pomarańczowy nektar.

    Wszyscy osiągnęliśmy sukces, łącząc zabawę, kreatywność z wiedzą pozyskaną na lekcjach języka polskiego. 

    Serdecznie dziękuję  Rodzicom za pomoc w przygotowaniu kostiumów, a uczniom za cudowną  autoprezentację.

    Aleksandra Graban – nauczyciel języka polskiego w V a

  • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU lekcje online

    Na przełomie lutego i marca w naszej szkole zorganizowano zajęcia dotyczące zagrożeń związanych z Internetem. Lekcje online odbyły się w klasach V-VIII. Polskie Centrum Programu Safer Internet z, którym współpracuje Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, jak co roku zorganizowali zajęcia z o tematyce: ,,Digital Wellbeing – jak znaleźć równowagę między online a offline?, Cyberprzemoc – co mogę zrobić i jak reagować?, Zmieniam świat – czym jest aktywizm online’’. Każda inicjatywa związana z poszerzaniem wiedzy dotyczącej zagrożeń w Internecie z pewnością korzystnie wpłynie na bezpieczne i racjonalne zachowanie uczniów w sieci.                                                                                         

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Morzeszczynie
    ul. Kociewska 3
    83-132 Morzeszczyn
  • (58)536-27-87

Galeria zdjęć